“فیل اسپنسر” اعلام کرد که کمپانی تصمیم به راه اندازی سرویس استریم دارد. در حالیکه تمرکز اصلی مصاحبه اسپنسر با Bloomberg امروز درباره سرمایه گذاری روی بازی‌های اول شخص بود، اسپنسر این موضوع را هم اعلام کرد که کمپانی احتمالا یک سرویس استریم که اجازه استفاده از محتوای خاص بدون کنسول ( از طریق Polygon ) را می‌دهد، عرضه خواهد کرد.در ادامه با وینفون همراه باشید.

سرویس استریم یا جاری به آن دسته از محتوای چندرسانه‌ای گفته می‌شود که هنگامی که فرستنده محتوایی را ارسال می‌کند گیرنده همزمان می‌تواند محتوا را دریافت کند. به زبان ساده تر ، گیرنده نیاز ندارد که ابتدا تمام محتوا را دانلود کند سپس به اجرای آن بپردازد، بلکه فرستنده می‌تواند محتوا را به صورت جاری ارسال کند، یا به اصطلاح «استریم» کند.

ایده‌ای مشابه سرویس استریم در سال 2012 در کمپانی مطرح شد که  آن زمان کمپانی اجرای این ایده را بسیار پرهزینه دانست. اسپنسر معتقد است با پیشرفتی که مایکروسافت در سرویس Azure (پلتفرم Cloud (ابر) مایکروسافت است) داشت اقتصاد کمپانی تغییر کرده و اکنون آمادگی پرداختن به این ایده را دارند.

این طرح قطعا با سرویس PlayStation Now سونی که هم اکنون به بازیکنان این پلتفرم اجازه بازی‌های استریم از طریق برنامه را می‌دهد، به رقابت خواهد پرداخت. البته مایکروسافت در حال حاضر سرویس Xbox Game Pass را به کاربران ارایه داده است که به طور مستقیم روی سیستم شما دانلود می‌شود.

این نوع خدمات می‌توانند مشکلات نامحسوسی داشته باشند که البته این مشکلات چیزی نیستند که مایکروسافت نتواند با منابع و زمانی که در دست دارد، آن‌ها را حل کند. اگر براورد اسپنسر از سه سال آینده درست باشد، می‌توانیم خیلی زود شاهد استریم بازی‌ها بدون کنسول باشیم.

اگر شماهم یکی از علاقه مندان به استریم بازی‌ها هستید نظرات خود را درباره‌ی این مطب با وینفون به اشتراک بگذارید.

منبع :

MSPOWERUSER

108 پست
صبا ابراهیمی
او کارشناس مترجمی زبان انگلیسی است. به کارهای هنری، خوشنویسی، کتاب و فیلم علاقه‌ی وافری دارد و سعی می‌کند اغلب اوقات فراغت خودش را صرف کتاب خواندن و فیلم دیدن کند. صبا اکنون نویسنده وب‌سایت وینفون است.
مطالب مرتبط
تبلیغات
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , ,