مایکروسافت بر روی بهبود شخصی‌سازی برای ویندوز 10 کار می‌کند و این ویژگی‌ها در سیستم‌عامل با به‌روزرسانی بهار 2019 اجرایی خواهند شد. مطابق گزارش‌ها، ویندوز 10 با گزینه‌های سفارشی جدید همراه خواهد بود که به شما این امکان را می‌دهد تا رنگ taskbar را به رنگ سفید تغییر دهید.

بر طبق گفته‌ی watcher Albatross، مایکروسافت در نظر دارد تنظیمات سفارشی سازی را در ویندوز 10 به‌روزرسانی کند تا به کاربران امکان تغییر ظاهر و احساس عناصری مانند taskbar را بدهد.

توانایی سفارشی‌سازی عناصری مانند taskbar در تنظیمات جدید با استفاده از گزینه‌ی “Choose your default Windows mode” صورت می‌گیرد، همانطور که هفته پیش آن را گزارش کردیم. در یک توئیت دیگر Albatross اعلام کرده‌است که تغییرات در ویندوز 10 نسخه 19H1 ایجاد می‌شود اما هنوز فعال نشده است.

او در توئیت خود چنین گفت:

آیا این اتفاق ممکن است در نهایت بیش از 3 سال در حال رخ دادن باشد؟ 19H1 شامل یک پرچم تم جدید با برچسب “Windows Light” می‌باشد که برای دیدن چیزهایی مانند taskbar و flyouts در یک حالت روشن بسیار جذاب خواهد بود.

این یک تغییر کوچک اما مهم است چرا که می‌تواند تغییرات دیداری زیادی را برای دسکتاپ ویندوز به ارمغان بیاورد. در حال حاضر، مشخص نیست که گزینه سفارشی چگونه کار خواهد کرد و آیا ظاهر عناصر دیگر مانند Action Center را نیز تغییر خواهد داد.

Albatross در یکی دیگر از توئیت‌های خود چنین توضیح می‌دهد:

درست مانند “Just like the “Choose your default app mode” یک گزینه‌ی “Choose your default Windows mode” وجود خواهد داشت. این باید رنگ عناصر مثل taskbar و جعبه‌ی flyouts را تغییر دهد، که منجر به یک پوسته سبک مانند آن‌هایی می‌شود که در سال‌های گذشته در مورد این مفاهیم دیده بودیم.

حالت شخصی‌سازی جدید باید در آینده به ویندوز 10 نسخه 19H1 اضافه شود همانطور که که پرچم تم در کدهای آن نشان داده می‌شود. این قابلیت قبل از راه اندازی عمومی در بهار سال آینده بهبود و صیقل داده خواهد شد.

سایر تغییرات برنامه‌ریزی شده

مایکروسافت چندین تغییر دیگر از جمله کنترل حجم صدا و قابلیت جستجو را برنامه‌ریزی کرده‌ است. این شایعه ادعا می‌کند که Cortana از جستجوی ویندوز جدا خواهد شد و به جای جستجو، دستیار دیجیتال با تمرکز بر روی ویژگی‌های دستیار شخصی به یک بوم گفتگو تبدیل خواهد شد.

به‌روزرسانی ویندوز 10 با کد 19H1 نامگذاری شده است و قرار است در آوریل 2019 آن را منتشر کند، اما هنوز این شرکت در مورد نام عمومی یا تاریخ انتشار به‌روزرسانی ویندوز 10 نسخه 19H1 خبری منتشر نکرده است.

163 پست
شاهین باشوکی
مطالب مرتبط
تبلیغات
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , ,