_مایکروسافت پنل جدید

مایکروسافت مورد اعتمادترین شرکت در دنیای فناوری موفقیتی دیگر برای مایکروسافت

با بروز رسوایی بزرگ برای شرکت فیسبوک، دغدغه حریم خصوصی در میان کاربران دنیای فناوری افزایش زیادی پیدا کرده است. اخیرا دو موسسه نظرسنجی اقدام به برگزاری یک نظرسنجی کرده تا میزان اعتماد کاربران به شرکت‌های فعال در این عرصه را پیدا کند. برطبق این نظرسنجی مایکروسافت مورد اعتمادترین شرکت سیلیکون ولی از دید کاربران بوده است.

اشتباه بزرگ فیسبوک در بحث حریم خصوصی کاربران باعث شده تا بسیاری از کاربران پیش از استفاده از سرویس یا محصول یک شرکت و در اختیار قراردادن اطلاعات شخصی خود به آن شرکت، بررسی و تفکر بیشتری کنند. رسوایی اخیر فیسبوک مطمئنا باعث بروز تغییرات اساسی و بنیادین در نحوه استفاده شرکت‌ها از اطلاعات شخصی ما در آینده خواهد شد.

اخیرا دو موسسه SurveyMonkey و Recode اقدام به برگزاری یک نظرسنجی در مورد میزان اعتماد کاربران به شرکت‌های فعال در حوزه فناوری داشته‌اند. براساس این نظرسنجی سه شرکت تسلا، Lyft و مایکروسافت سه شرکتی هستند که کاربران برای اشتراک اطلاعات خود با آنها کمترین احساس نگرانی را دارند. با توجه به وسعت فعالیت این سه شرکت، عملا می‌توان مایکروسافت را مورد اعتمادترین غول دنیای فناوری دانست.

همان‌طور که در نمودار زیر مشاهده می‌کنید، میزان فاصله این سه شرکت با دیگر شرکت‌های سیلیکون ولی بسیار زیاد است. در ادامه این لیست شرکت‌هایی نظیر آمازون، اپل، اسنپ، توییتر، اوبر، گوگل و فیسبوک قرار گرفته‌اند.

این نظرسنجی به خوبی بیانگر این واقعیت است که شرکت‌هایی نظیر گوگل و فیسبوک لازم است در نحوه درآمدزایی خود تجدیدنظر کنند. فلسفه و سیستم کاری شرکت‌هایی نظیر مایکروسافت بدین گونه است که مشتری صرفا مصرف‌کننده یا کالا یا سرویس محسوب می‌شود. اما در نقطه مقابل از دید شرکت‌هایی نظیر گوگل و فیسبوک چیزی به اسم مشتری وجود ندارد، چرا که مشتری خود کالا است و اطلاعات کسب شده از وی منبع اصلی درآمد شرکت را تشکیل می‌دهند. این نظرسنجی نشان می‌دهد که چنین شرکت‌هایی لازم است در نحوه درآمدزایی و ارایه خدمات خود تجدیدنظر اساسی داشته باشند.

 

منبع :

SOFTPEDIA

1348 پست
محسن توکلی نیا
سردبیر بخش سخت افزار و گیم. همراه شما کاربران عزیز 😉
مطالب مرتبط
تبلیغات
دیدگاه کاربران
win
پاسخ دهید پنجشنبه 23 فروردین 1397

سرویسی که با دریافت پول خدمات بده بهتر از سرویسی هست که با دریافت اطلاعات فردی خدمات بده.

smp
پاسخ دهید پنجشنبه 23 فروردین 1397

والا ما یبار اعتماد کردیم از گوشی های ماکروسافت خریدیم دیگه اعتماد نمیکنیم

red death
پاسخ دهید پنجشنبه 23 فروردین 1397

نگو که مایکروسافت اطلاعات نمیده به سازمان های جاسوسی که تو کت من نمیره !
تمام شرکت های بزرگ تکنولوژی که توی خاک آمریکا هستند، توسط قشر خاصی اداره میشند که از قضا همشون صهیونیست هستند. این که فکر کنی مایکروسافت این کارو نمیکنه و میتونه جلوی سرمایه داراش بایسته، یکم منطقی نیست !

Sadegh
پاسخ دهید جمعه 24 فروردین 1397

اگه از نظر شما نمیتونه جلوی سرمایه دار ها و… بایسته یعنی دادگاه حقوقی مایکروسافت و دولت آمریکا رو یادت رفته؟؟
http://winphone.ir/microsoft-wins-major-victory-in-legal-fight/

typeman9
پاسخ دهید شنبه 25 فروردین 1397

همه ی سیستم عاملهای معروف دزد هستند . همشون اطلاعات کاربر رو دو دستی تحویل سرویسهای جاسوسی و امنیتی قدرتهای بزرگ تحویل می دند . مایکروسافت هم اطلاعات کاربر رو از طریق ویندوز 10 دو دستی در اختیار دولت امریکا و سازمانهای امنیتی این کشور تحویل میده . کی گفته مایکروسافت به حریم خصوصی کاربر احترام می گداره؟؟؟

اون دادگاه حقوقی بین مایکروسافت و دولت امریکا همش سیاه بازیه و نباید گول خورد . بالاخره مایکروسافت هرچی باشه یک شرکته نه یک سازمان بزرگ دولتی . مطمئن باشید مایکروسافت مثل بقیه ی شرکتهای توی امریکا از کاربرها دزدی می کنه و اطلاعات اونها رو می فروشه .

typeman9
پاسخ دهید شنبه 25 فروردین 1397

دادگاه حقوقی بین مایکروسافت و دولت امریکا یکی از همان ترفندهای مکارانه ی امریکاییهاست . نباید گول این جریانات رو بخوریم . ادم باید خیلی ساده لوح باشه که خیال کنه مایکروسافت و اپل و گوگل دلسوز کاربرها هستند . دست این شرکتها با دولت امریکا و سازمانهای جاسوسی همگی توی یک کاسه هست . همشون با هم شریک و رفیق هستند .
این دادگاهها و این جریانات همشون برای تحریف اذهان عمومی مردم دنیا برگزار میشه . هیچوقت به امریکا و شرکتهایش و مردمش نباید اعتماد کرد . امریکاییها ثابت کرده اند که قابل اعتماد نیستند . خنده داره که ما به دولت ایران بدبین هستیم اما به شرکتهای امریکایی خوشبین هستیم و ازشون دفاع می کنیم و سنگ این شرکتها رو به سینه می زنیم و اصلا حاضر نیستیم خباثت و پول پرستی و دروغگویی این شرکتها رو قبول کنیم . مایکروسافت بزرگترین دروغگو در دنیای فناوری اطلاعاته . همه ی دنیا میدونند که مایکروسافت قابل اعتماد نیست فقط ما این وسط واسه ی این شرکت سینه چاک می کنیم و ازش دفاع می کنیم . فلسفه ی شرکت مایکروسافت دروغگویی و فریبکاری بوده و هست و خواهد بود . به اضافه ی جاسوسی مخفیانه از کاربر .

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , ,