صنعت اینترنت اشیا یکی از مهم‌ترین بخش‌های زندگی همه ما در آینده خواهد بود. باعث افتخار است که اعلام کنیم مایکروسافت رسما رهبری این حوزه اساسی را بر دوش گرفته است.

در برهه‌ای از تاریخ اینترنت، IPV4، شبکه‌های بستر مسی، و تلویزیون‌های هوشمند به زندگی ما وارد شدند. جالب است که اشاره‌ای به تکنولوژی‌هایی مانند تلفن، برق و هواپیما نمیکنیم. به هر صورت حالا نوبت به رخ دادن تغییر بزرگ بعدی رسیده‌است. IPV6 ورود کرده است و وعده می‌دهد که می‌توان آنرا به تعداد بسیار باور نکردنی به دستگاه‌ها اختصاص داد.

IoT به شکل ساده مدیریت هوشمند خانگی شما است. اگر می‌توانید از دور به گاز خود دستور دهید خاموش یا روشن شود شما از تکنولوژی IoT استفاده می‌کنید. اگر یک برد الکترونیکی اطلاعات دما گلخانه شما را از راه دور در اختیارتان می‌گذارد شما از IoT استفاده می‌کنید. در آینده فقط کامپیوتر، موبایل و تلویزیون هوشمند شما نیست که به شبکه جهانی متصل است. تمام ریزترین ابزارها و وسایل منازل و ادارات به اینترنت متصل خواهند شد و از خدمات بی پایان آن بهره‌مند خواهند شد.

به همین علت حضور یک شرکت قوی و نوآور قطعا زندگی بسیاری از ما مردم عادی را راحت‌تر و زیباتر خواهد کرد.

IDC اخیرا گزارش ارزیابی فروشندگان خود را در سال 2019 برای IoT صنعتی در بخش انرژی و تولید منتشر کرده است. پس از ارزیابی 11 فروشنده، IDC مایکروسافت را به عنوان رهبر بازار معرفی کرد. این گزارش هیچ کس را متعجب نخواهد کرد زیرا مایکروسافت به نوآوری و سرمایه گذاری در فناوری‌های IoT و اِج (فناوری‌های لبه‌ای) ادامه می‌دهد. سال گذشته مایکروسافت اعلام کرد که تا سال 2022 حدود 5 میلیارد دلار در IoT و فن‌آوری‌های مرتبط سرمایه گذاری خواهد کرد.

مایکروسافت در حال حاضر محصولات IoT را در سه دسته ارائه می دهد: پلتفرم Azure IoT ( Azure IoT Hub، Azure IoT Edge Azure Digital Twins، Azure Maps، Azure Time Series Insights، Azure Sphere)،
و راه حل‌های Azure IoT شامل این موارد است: (Azure IoT Central and Azure IoT Solution Accelerators). IDC به این موارد به عنوان نقاط قوت راه حل‌های IoT مایکروسافت اشاره می‌کند:

  • شتاب در بخش صنعت برای IoT: مایکروسافت Azure در زمینۀ صنعتی IoT جایگاه مهمی را به دست آورده است. این در تصمیم بسیاری از فروشندگان صنعتی قابل رویت است که انتخاب می‌کنند 
    خدمات Azure IoT برای پلتفرم‌های IoT صنعتی خود را اهرم موفقیت قرار دهند، و همچنین این واقعیت است که بسیاری از سازمان‌های کاربر نهایی، تصمیم می‌گیرند که راه حل‌های Azure IoT را در اولویت تشکیل راه حل‌های درون سازمانی خود قرار دهند.
  • مشارکت و حجم بازار: اکثر ارائه دهندگان فناوری عملیاتی با برخی از فرم‌های تجاری با مایکروسافت همکاری دارند. مایکروسافت همچنین دارای حضور قوی در تولید از نقطه نظر فناوری اطلاعات است. از طریق مشارکت مایکروسافت با ارائه دهندگان خدمات OT، فروشنده می‌تواند راه حل‌های تولید کنندگان را برای پاسخگویی به نیازهای IT و OT ارائه دهد.
  • استراتژی لبه: مایکروسافت دارای یک استراتژی وسیع برای پشتیبانی از محاسبات لبه‌ای است که از سخت‌افزار و نرم‌افزار در انواع شکل دستگاه و موارد استفاده مختلف استفاده می‌کند. مایکروسافت Azure IoT Edge را منبع باز کرده است، و دسترسی به آن را برای انواع مختلفی از ارائه دهندگان سخت‌افزار برای اتخاذ میان‌افزار خود آسان‌تر کرده است. این مساله بسیار مهم است به دلیل ماهیت ناهمگونی تولید در محیط لبه‌ای IoT وجود دارد.

کل گزارش IDC در این لینک قرار دارد.

منبع :

MSPOWERUSER

140 پست
سید علی جعفری
مهندس نرم‌افزار و شبکه. گرافیست، انیماتور و موشن گرافیست، سخنران و ارائه دهنده، 22 ساله از مشهد. علاقه‌مند به بازی‌های رایانه‌ای، زبان‌های خارجی و تکنولوژی‌های روز جهان. عاشق مایکروسافت.
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , ,