مقر اصلی مایکروسافت در ردموند واشنگتن قرار دارد، کمپی بزرگ که بی شباهت به یک شهر کوچک نیست. ساختمان هایی پراکنده در فضایی گسترده که به‌علت وسعت زیاد اتوبوس های ویژه ای در داخل این شهرک بزرگ در حال تردد هستند. با این حال این شرکت یک کمپ دیگر نیز در سیلیکون ولی که بهشت دنیای فناوری به‌شمار می‌آید نیز دارا هستند. ظاهرا مایکروسافت درنظر دارد تا میزان حضور خود در دره سیلیکون را بیش از پیش افزایش دهد.ردموند نامی است که برای طرفداران مایکروسافت کاملا آشنا است، شهری کوچکی در نزدیکی شهر سیاتل در ایالت واشنگتن که به علت حضور کمپ اصلی غول دنیای فناوری شهرتی جهانی پیدا کرده است. مایکروسافت علاوه بر این کمپ اصلی در نقاط دیگر دنیا نیز دفاتر و حتی کمپ هایی دارد، یکی دیگر از کمپ های مهم این شرکت علاوه بر کمپ ردموند کمپ کوچکی است که در قلب سیلیکون ولی در نزدیکی مقر اصلی گوگل واقع شده است.ظاهرا هوای بارانی سیاتل باعث شده تا ردموندی ها به‌فکر افزایش حضور خود در سیلیکون ولی باشند، چرا که این شرکت اخیرا زمینی به وسعت 60 هکتار را در سیلیکون ولی خریداری کرده تا بیش از پیش به همسایه، رقیب خود یعنی گوگل بدل شود. در ادامه می‌توانید تصویر هوایی از کمپ فعلی این شرکت در سیلیکون ولی را مشاهد کنید.با خرید 60 هکتار زمین در سیلیکون ولی حضور ردموندی ها در این منطقه بیش از پیش افزایش خواهد یافت، باید اشاره کنیم که مقر شرکت هایی نظیر SanDisk و Polycom در مجاورت زمین جدید مایکروسافت قرار دارد. مایکروسافت برای خرید این زمین رقمی در حدود 73.2 میلیون دلار پرداخت کرده است، ظاهرا مایکروسافت درنظر دارد در این مکان بیش از 40 هزار متر مربع ساختمان و سازه بنا کند، از سوی دیگر مدیران این شرکت قصد دارند تا 2200 نفر را در این مکان جدید به‌کار بگمارند. این مسئله البته برای برای اهالی بومی که دنبال کار هستند شرایط بسیار خوبی را فراهم خواهد آورد.

مایکروسافت تاکنون در مورد حیطه فعالیت کمپ جدید خود صحبت رسمی به‌میان نیاورده است، اما کریستین بلدی مدیر کل زیرساخت ها و عملیات بخش تجارت ابری مایکروسافت عنوان کرده:

ما به‌صورت پیوسته در پی کشف موقعیت هایی هستیم که نیازمندی های آینده ما در عرصه تجارت ابری و سرویس های اینترنتی را مرتفع سازد،  اکنون که توانسته ایم یکی از این موقعیت ها را در قلب سیلیکون ولی پیدا کنیم، بسیار هیجان زده هستیم.

با آنکه مایکروسافت در مورد قصد خود از خرید این زمین و نحوه بهره‌برداری از آن اظهار نظر رسمی نداشته، اما صحبت های یکی از مدیران بالارده این شرکت نشان می‌دهد که احتمالا ساختمان های جدیدی که در این زمین احداث خواهند شد بیشتر برای توسعه فعالیت های ابری مایکروسافت مورد استفاده قرار خواهند گرفت.

منبع :

ONMSFT

1145 پست
محسن توکلی نیا
او در رشته میکروبیولوژی به تحصیل پرداخته، اما علاقه وی به دنیای فناوری و به خصوص مایکروسافت، باعث فعالیت وی در این عرصه شده است. به ادبیات، عرفان، فناوری علاقه ی وافری دارد و سعی میکند اغلب اوقات فراغت خودش را صرف خدمت به خانواده و مطالعه شعر کند. محسن اکنون یکی از دبیران وبسایت وینفون است.
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , ,