پس از شیوع حملات سایبری گسترده که سیستم‌عامل‌های شرکت مایکروسافت را مورد حمله قرار می‌داد و میلیون‌ها کاربر را متأثر ساخت، اکنون مایکروسافت اقدام به انتشار وصله‌های امنیتی برای سیستم‌عامل‌هایی که خارج از دایره پشتیبانی رسمی این شرکت هستند کرده است. در ادامه با وینفون همراه باشید.

بعد از حملات باج افزار موسوم به واناکری که سیستم‌عامل ویندوز مایکروسافت را مورد هجمه قرارداد مایکروسافت اقدام به انتشار یک وصله امنیتی برای ویندوز اکس پی به‌منظور مقابله با حملات سایبری مشابه کرده است. در حقیقت این حملات از باگ امنیتی سیستم‌عامل که توسط سازمان امنیت ملی ایالات‌متحده امریکا مورد سو استفاده قرار می‌گرفت نشئت می‌گرفت. انتشار به‌روزرسانی‌های امنیتی برای ویندوز اکس پی در حالی است که به‌طور رسمی پشتیبانی شرکت مایکروسافت از این سیستم‌عامل در سال ۲۰۱۴ پایان‌یافته است. درواقع مایکروسافت به شکل بی‌سابقه اقدام به انتشار یک وصله امنیتی برای ویندوز اکس پی و نسخه‌های قدیمی‌تر به‌منظور پوشش آسیب‌پذیری آنها در مقابل حملات سایبری مشابه کرده است.

دلیل اصلی انتشار این وصله امنیتی مقابله با خطرات حملات سایبری است که نقش اصلی در شکل‌گیری آنها بر عهده دولت آمریکا می‌باشد. مایکروسافت در این رابطه این‌گونه موضوع گیری کرده است:

در بررسی‌های صورت گرفته به‌منظور به‌روزرسانی‌های این ماه برخی از نقاط آسیب‌پذیر شناسایی شد که خطر مورد سو استفاده قرار گرفتن آنها توسط نهادهای دولتی بسیار بالا بود و گاهی اوقات مورداستفاده دولت امریکا یا دیگر نهادهای دولتی قرار می‌گرفتند. به‌منظور رفع این مشکلات ما بروز رسانی‌های امنیتی اختصاصی به همراه به‌روزرسانی‌های سرویس بروز رسانی منظم روزهای سه‌شنبه فراهم ساخته‌ایم. به‌روزرسانی امنیتی برای تمام مشتری‌های محصولات ما، حتی آنهایی که از نسخه‌های قدیمی‌تر این محصولات بهره می‌برند، در دسترس قرار خواهد گرفت. این اقدام به‌منظور مقابله با افزایش تهدیدات شکل‌گرفته حال حاضر صورت می‌پذیرد زیرا انتشار این به‌روزرسانی باعث افزایش امنیت در مقابل تهدیداتی مشابه آنچه در باج افزار واناکری دیدم می‌گردد.

مایکروسافت به‌صراحت در پستی در تک نت اعلام کرد که انتشار این به‌روزرسانی نباید به‌عنوان تغییر سیاست‌های سرویس و پشتیبانی این شرکت تفسیر گردد.

به‌صورت واضح مشخص نیست که چه چیز و دریافت چه اطلاعاتی باعث این اقدام مایکروسافت گشته است اما به‌احتمال‌زیاد نگرانی واحدهای حساس و مهم بعد از انتشار باج افزار واناکردی یکی از انگیزه‌های پشت این رخداد بوده است. سیستم‌هایی که هنوز هم در حال اجرای ویندوز اکس پی هستند بهتر است تا در اسرع وقت اقدام به دریافت این بروز رسانی از طریق سیستم به‌روزرسانی ویندوز خود و یا از طریق مرکز دانلود این شرکت کنند.

نظر شما در رابطه باکیفیت پشتیبانی مایکروسافت از محصولات این شرکت چیست؟

 

منبع :

windowscentral

94 پست
عرفان الهامی
مهندس فناوری اطلاعات، علاقه مند به دنیای تکنولوژی و کمپانی مایکروسافت! ، "آینده را تصور کن "
مطالب مرتبط
مطالب نویسنده
بررسی تخصصی سرفس آرک ماوس یکشنبه 8 مرداد 1396
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
mohammad
پاسخ دهید چهارشنبه 24 خرداد 1396

بیاید منتشر نمی کرد تا مجبور به مهاجرت بشن، یا آنتی ویروس بخرن.

sab2020
پاسخ دهید چهارشنبه 24 خرداد 1396

یعنی از طریق کنترل پنل و آپدیت میشه گرفتش ؟

    عرفان الهامی
    پاسخ دهید جمعه 26 خرداد 1396

    در حالت معمول بله

omid
پاسخ دهید چهارشنبه 24 خرداد 1396

لینک دانلودشم میذاشتین دیگه

مازيار
پاسخ دهید پنجشنبه 25 خرداد 1396

xx دوستان ببخشید لینک قبلی اشتباه شد، لینک صحیح رو در ادامه میزارم… xx

https://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=3205

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , , ,