اخبار و شایعات جدیدی حکایت از تلاش مایکروسافت برای رونمایی کنترلر جدید ایکس باکس در نمایشگاه E3 دارند. اکنون تصویر و مشخصاتی از این کنترلر بسیار خاص افشا شده که در ادامه به بررسی آن خواهیم پرداخت.مایکروسافت را باید قهرمان ارایه امکانات و خدمات قابل دسترس دانست، این شرکت در حقیقت استاد ارایه سرویس‌های مختلف و گیمینگ برای طیف گسترده‌ای از کاربران با احتیاجات خاص است. اخیرا کاربری با نام h0x0d که ید طولانی در فاش کردن اسرار شرکت‌ها دارد، اعلام داشت که مایکروسافت کنترلر جدیدی را برای ایکس باکس توسعه داده که تمرکز آن برای افراد دچار محدودیت حرکتی است. وی اعلام کرده که زمان عرضه این کنترلر یا پیش از کنفرانس E3 یا حین آن خواهد بود.

در حالی که ما پیشتر اطلاعات چندانی در مورد نحوه عملکرد و کارایی آن نداشتیم، اکنون تصویری از آن در اختیار سایت ویندوزسنترال قرار گرفته که در همان نگاه اول تفاوت آن بر هر کنترلر دیگری که تاکنون عرضه شده را نشان می‌دهد. ظاهرا این کنترلر دارای دو صفحه لمسی است که امکان شخصی‌سازی زیادی را در اختیار کاربر قرار می‌دهد. علاوه بر این دو صفحه، در بخش بالایی کنترلر دو دکمه A و B بزرگ قرار گرفته که آنها نیز براساس خواسته کاربر قابل برنامه‌ریزی هستند. 

در این کنترلر یک LED با سه رنگ مختلف تعبیه شده که براساس برنامه‌ای که کنترلر در حال اجرا است، رنگ آن تغییر می‌کند. بدین ترتیب گیمر قادر است در یک برنامه‌ای که پیشتر به کنترلر داده را شناسایی کند. در بخش چپ بدنه کنترلر یک درگاه USB و یک جک 3.5 میلیمتری نیز قرار گرفته است.

در حال حاضر جزییات بیشتری در مورد این کنترلر در دسترس نیست، اما به احتمال زیاد طی نمایشگاه E3 شاهد عرضه نهایی آن خواهیم بود. آنچه که مسلم است عرضه این کنترلر نشانی از تعهد مایکروسافت بخش گیمینگ این شرکت و در عین حال تعهد به نیازهای کاربران خاص است. چرا که برخی از کاربران دارای محدودیت‌های حرکتی امکان در دست گرفتن کنترلرهای رایج را ندارد و کنترلر جدید ایکس باکس می‌تواند آنها را با دنیای گیم آشتی دهد.

منبع :

WINDOWS CENTRAL

1348 پست
محسن توکلی نیا
سردبیر بخش سخت افزار و گیم. همراه شما کاربران عزیز 😉
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , ,