در حال حاضر، بعد آنکه شرکت کوالکام پیشنهاد 130 میلیارد دلاری برادکام (Broadcom) را رد کرد، برادکام مشغول مناقصه‌ای خصومت آمیز علیه شرکت کوالکام است . برادکام قصد دارد که هیات مدیره‌ی کوالکام را تغییر داده و با افرادی جایگزین کند که دوستانه با این قرارداد کنار می‌آیند.

ام اس ان (MSN) گزارش می‌دهد که شرکای کوالکام، یعنی گوگل و مایکروسافت هر دو مخالف این قرارداد هستند، زیرا که این قرارداد تنها برای شرکت رقیب یعنی اپل منفعت دارد و نیز با سرمایه گذاری های کوالکام در تکنولوژی 5G مداخله می‌کند. برادکام معروف به این است که به جای سرمایه گذاری در تکنولوژی های جدید، مخارج شرکت را پایین می‌آورد و این چیزی است که احتمالا بعد از خرید کوالکام به علت بدهی زیاد رخ می‌دهد. از نظر مایکروسافت و گوگل، کوالکام به عنوان یک شرکت مستقل با علایق و تصمیمات این دو شرکت مشتراکات بیشتری دارد تا کوالکامی تحت کنترل برادکام که با اپل روابط مستقیم و دوستانه دارد. کوالکام نیز درگیر دادخواهی و شکایت از اپل به دلیل اقدامات ضد رقابتی این شرکت است.

هر دو شرکت مایکروسافت و گوگل به طور مداوم به کوالکام درباره‌ی این قرارداد ابراز نگرانی کرده‌اند ولی از آنها خواسته شده تا این نگرانی را به صورت آشکارا بیان نکنند، این در حالی است که کوالکام مشغول بررسی و ارزیابی این است که آیا برادکام ارزش 70 دلار به ازای هر سهم را افزایش می دهد یا نه.

ناظمان و تعدیلگران این صنعت نیز ممکن است تحت تاثیر این ابراز نگرانی باشند، هر چند که برادکام طبق تمایلات و سیاست های رییس جمهور ایالات متحده، دونالد ترامپ، قصد تغییر ارکان و مرکز این شرکت به آمریکا را دارد.

مایکروسافت نیز از طرف دیگر خبر از کامپیوترهای جدید که با پردازنده های کوالکام اسنپ دراگون 835 کار می‌کند می‌دهد و این شرکت قصد استفاده از پردازنده های نسل جدید را نیز دارد.

منبع :

MSPU

234 پست
مسعود پاکراه
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
مازیار
پاسخ دهید پنجشنبه 23 آذر 1396

دوستان کسی میدونه چه بلایی سر برنامه map factor اومده؟ چرا توی استور نمونده؟ بهترین برنامه نویگیشن بود ☹

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , ,