حریم خصوصی در ویندوز ۱۰ تا به حال موضوعی جنجال بر انگیز بوده است. بسیاری از رگلاتوری ها، جمع آوری اطلاعات ویندوز ۱۰ از راه دور را نوعی جاسوسی قلمداد می کردند. به همین دلیل بود که مایکروسافت تغییراتی در قسمت حریم خصوصی داد و اکنون کاربران می بایست ان را مطالعه و بررسی کنند.

مامورین عالی رتبه حفاظت از داده در فرانسه شکایتی از حریم خصوصی مایکروسافت داشتند و ادعا می کردند که مایکروسافت متهم به جمع آوری اطلاعات زیادی است. و این شکوایه ها تنها با تغییراتی در حریم خصوصی مایکروسافت برداشته شد.

مایکروسافت برای کاهش دید منفی نسبت به خود در ابتدای سال میلادی جاری داشبورد حریم خصوصی را در اختیار کاربران قرار داد تا بتوانند کنترل بیشتری در اطلاعات ویندوز ۱۰ داشته باشند. و با افزایش تهدید های باج افزار ها این شرکت به کرات به کاربران توصیه می کند تا حریم خصوصی را بررسی کنند.

از ابتدای همین هفته، مایکروسافت کاربران را برای بررسی حریم خصوصی و به روز رسانی به آخرین نسخه ویندوز تشویق می کند. این اعلانیه ها، که چیزی مانند اعلانیه های گذشته آزار دهنده است، پنج مرتبه برای کاربران تکرار می شود و در آخرین اعلانیه کاربر باید حریم خصوصی را تایید کند. حریم خصوصی مذکور تنها لحظاتی وقت کاربر را خواهد گرفت و توصیه شده تا همه کاربران نسخه های قدیمی ویندوز ۱۰ ان را مرور کنند. در ادامه صفحه اعلانیه را مشاهده می کنید:

مایکروسافت در ادامه گفته که کاربر را مجاب به به روز رسانی به نسخه آخر نمی کند و به روز رسانی تنها با تایید کاربر شروع می شود. به علاوه، مایکروسافت به کاربرانی که در نسخه قدیمی ویندوز ورژن ۱۵۰۷ و نسخه های مختلف آن هستند توصیه می کند تا به آخرین نسخه یعنی به روز رسانی کریترز به روز رسانی کنند تا امنیت برای آنها برقرار باشد. البته از این که این نوع اعلانیه چند مرتبه تکرار خواهد شد سخنی به میان نیامده است.

با توجه به حملات هکر ها و باج افزار ها این تغییرات و حرکت مایکروسافت قابل درک است.

منبع :

NEOWIN

 

300 پست
آرش ابراهیم زاده
او کارشناسی مترجمی زبان را از دانشگاه آزاد دریافت کرده است. به موسیقی و ادبیات علاقه‌ی وافری دارد و سعی می‌کند اغلب اوقات فراغت خودش را صرف نوازدگی گیتار و ثبت ایده های نو کند. آرش اکنون نویسنده وب‌سایت وینفون است.
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , ,