مایکروسافت در طول یک سال گذشته، یک تغییر بسیار کوچک اما اثر گذار را در ویندوز استور اعمال کرد. پیش تر، مایکروسافت به کاربران اجازه‌ می‌داد تا منطقه استورشان را تغییر دهند. بدین شکل، این کاربران‌می‌توانستند به محتوایی که در منطقه فعلی شان در دسترس نبود، تنها به کمک یک تغییر منطقه در ویندوز استور دسترسی داشته باشند.

یکی از چالش‌هایی که در استور‌های مختلف پلتفرم‌های مختلف با آن‌ها سر و کار داریم، انحصاری بودن برخی رویداد‌ها و یا محتوا برای بعضی مناطق خاص است. مثلا، در دنیای گیمینگ، همیشه در استور کانادا شاهد تخفیفات بیشتری هستیم. و یا در استور آمریکا، شاهد تخفیفات زود هنگام و گسترده تری هستیم. کاربران ویندوز نیز، با توجه به این موارد، از مزیت امکان تغییر منطقه ویندوز سو استفاده‌می‌کنند و دسترسی به همه این محتوا را برای خود محیا‌ می‌کنند.

این اواخر نیز، شاهد تخفیفات و محتوای انحصاری زیادی برای منطقه ایالات متحده بودیم که باعث شد کاربران بسیاری منطقه ویندوز خود را به ایالات متحده تغییر دهند و پس از خرید هر آن چه که نیاز داشتند، حساب خود را به هر آن چه که پیش از آن بود بازگردانی کنند.

این راه حل اکنون توسط مایکروسافت غیر فعال شده است. در حال حاضر، حتی اگر شما به وبسایت استور مراجعه کنید و اقدام به تغییر منطقه خود کنید، این شرکت به شما هشدار‌می دهد که منطقه ای را انتخاب کنید که به طور فیزیکی در آن حضور دارید. و اگر این کار را نکنید، استور به شما ارور خواهد داد. این امر، بدان معنی است که اگر به طور مثال می‌خواهید به تخفیفات ایالات متحده دسترسی داشته باشید، باید واقعا به طور فیزیکی در ایالات متحده باشد. حتی اگر شما یک مسافر باشید که برای تعطیلات از ایالات متحده خارج شده اید، امکان دسترسی به محتوای ایالات متحده را نخواهید داشت.

این تغییرات، اکنون در ویندوز 10 اعمال شده اند و محدودیت‌های کاربران برای دسترسی به محتوای محدود را تشدید کرده اند.

منبع :

MSPOWERUSER

302 پست
احسان رستمی پور
او دانشجوی رشته مهندسی کامپیوتر در دانشگاه خلیج فارس بوشهر است. به عکاسی، طراحی و بازی های رایانه ای علاقه زیادی دارد و وقت خود را با فعالیت های مرتبط پر می کند.
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
hamed
پاسخ دهید شنبه 16 تیر 1397

خاك تو سرشون ،

محسن
پاسخ دهید یکشنبه 17 تیر 1397

با این وجود استور برای ما ایرانی ها کلا غیرفعال میشه چون فیلتره

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , ,