harry-shum-sam-altman-640x400

تاریخ لحظات مهمی دارد، یکی از این لحظات امروز است. روزی که دو شرکت مهم در زمینه فن آوری ابر و هوش مصنوعی دست در دست هم گذاشته اند تا بتوانند هوش مصنوعی را به جایگاه مناسبی برسانند. مایکروسافت و شرکت OpenAI که توسط ایلان ماسک بنا نهاده شده است، باهم همکاری خواهند کرد و این نتیجه ی اعتقاد و سیاست های فراگیر ردموندی هاست. با وینفون همراه باشید.

مایکروسافت به راستی بر شایستگی تمام افراد برای دسترسی به پیشرفت ها و استفاده از تکنولوژی در زندگی و کار مردم اعتقاد دارد و این موضوع بارها توسط مدیرعامل و مدیران این شرکت بیان شده است و حال بخش نوپای هوش مصنوعی این شرکت در راستای دموکراسی هوش مصنوعی و ایجاد دسترسی مناسب افراد گام برمی دارد.

امروز طبق اعلان رسمی مایکروسافت، شرکت OpenAI پلتفرم آژور را به عنوان پلتفرم ابری خود انتخاب کرده است تا در زمینه تحقیقات و ابزارهای جدید تکنولوژی پیشرفت کند. این شرکت مایکروسافت را برای تحقیقات یادگیری عمیق و تعهد مستمر به هوش مصنوعی و پشتیبانی آژور از تکنولوژی های منبع باز انتخاب کرده است.

OpenAI ماه دسامبر توسط ایلان ماسک و سم آلتمن تاسیس شد و بر روی توسعه ی هوش مصنوعی و تاثیرمثبت دراز مدت بر جامعه تمرکز کرده است تا امنیت هوش مصنوعی و ایجاد مزایای این تکنولوژی را تامین کند. مایکروسافت نیز ماه گذشته بخش هوش مصنوعی و تحقیقات خود را با ۵۰۰۰ هزار، ماه گذشته ایجاد کرد تا در مسیر ایجاد دموکراسی برای هوش مصنوعی گام بردارد.

سم آلتمن یکی از موسسان OpenAI عنوان کرده است:

” مایکروسافت یکی از بزرگترین کمپانی های تکنولوزی است که در مسیر ایجاد دموکراسی در عرصه هوش مصنوعی و همگام با مهم ترین هدف ما گام برمی دارد.

هری شام رئیس بخش تحقیقات مایکروسافت نیز درباره این همکاری گفته است:

” ما به دنبال ایجاد تکنولوژی بسیار مهمی هستیم. اینکه این تکنولوژی باید تمام افراد جهان را در برگیرد. ما نمی خواهیم آن تنها در یک دولت یا حتی یک کمپانی محدود شود”.

منبع :

MICROSOFT

  • چهارشنبه 25 آبان 1395 10:00
  • بدون نظر
  • هادی اکبری زاده
  • اخبار
1318 پست
هادی اکبری زاده
هدف ما، غلبه بر کارهای قبلیمان... پیش به سوی آینده با مایکروسافت
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , ,