همانطور که اطلاع دارید هوش مصنوعی تاثیر زیادی بر روی صنعت تکنولوژی گذاشته‌است و مایکروسافت به عنوان ‍‍پیشگام در این حوزه به تازگی مرکز تحقیقاتی هوش مصنوعی خود را در تایوان افتتاح کرده‌است. بر اساس اطلاعات منتشر شده توسط DigiTimes مایکروسافت می‌خواهد 33.7 میلیون دلار در این مرکز جدید سرمایه گذاری کند و در دو سال آینده 100 نفر در این مکان مشغول خواهند شد که بنابر برنامه ریزی‌ها این تعداد در 5 سال آینده به 500 نفر خواهد رسید.

محققان در مرکز جدید تحقیق و توسعه هوش مصنوعی مایکروسافت به توسعه نرم افزار کیبرد Swiftkey برای کاربران چینی و همچنین ساخت محصولات صنعتی هوش مصنوعی برای این کشور مشغول خواهند بود. این مرکز پذیرای دانشجویان تایوانی مقطع دکترا خواهد بود و در زمینه برگزاری رقابت‌های هوش مصنوعی با وزارت علوم و تکنولوژی تایوان همکاری می‌کند.

Ken Sun مدیر عامل شعبه تایوان مایکروسافت می‌گوید:

تایوان دارای قدرت سخت افزاری زیادی در حوزه فناوری اطلاعات است و مجموعه ی بزرگی از استعدادهای نرم افزای را در خود جای داده‌است و این کشور یکی از بهترین مکان‌ها برای ارتقای صنایع مبتنی بر هوش مصنوعی است.

وی تاکید کرد که چشم انداز مایکروسافت عادی سازی و محبوب کردن برنامه‌های هوش مصنوعی با استفاده از فعال کردن هر شخص و شرکتی در این حوزه و بهره گیری از فواید هوش مصنوعی و برنامه‌های مبتنی بر این فناوری است.

 

منبع :

ONMSFT

31 پست
امیر میرحاج
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , ,