با توجه به اهمیت بالای اینترنت اشیا در دنیای امروز و فراگیرتر شدن اتصال دایم اشیا و به خصوص خودروها به اینترنت شرکت ها مختلف سرمایه گذاری کلانی در این عرصه دارند.مایکروسافت در حال راه اندازی آزمایشگاه اینترنت اشیا خود در مونیخ آلمان است. این مرکز اولین مرکز IoT مایکروسافت در اروپا به شمار می رود.

مایکروسافت سابق بر این آزمایشگاه های اینترنت اشیا خود را در کمپ اصلی خود در ردموند و شنزن چین راه اندازی کرده بود و این مرکز اولین مرکز این شرکت در خاک اروپا به شمار می رود. بر طبق گزارش بلومیرگ این مرکز می تواند به مشتریانی که نیازمند سخت افزار های جدید اعم از محصولات نهایی مورد نیاز مشتریان و یا حتی ربات های صنعتی هستند و یا اینکه نیاز به توسعه نرم افزاری دارند خدمات ارایه دهد.

دلیل اصلی انتخاب مونیخ آلمان برای راه اندازی این مرکز را جایگاه استراتژیک این شرکت و وجود مشتریان بالقوه متعدد باید دانست، چرا که مقر اصلی غول های فناوری نظیر BMW و Siemens AG، بوش و ..در این شهر واقع شده است، با توجه به بازار مناسبی که در این شهر فراهم است شرکت های  IBM و Cisco پیش از این مراکز IoT خود را در این شهر ساخته اند با حضور مایکروسافت رقابت در زمینه اینترنت اشیا در این منطقه بالا خواهد گرفت.

در حال حاضر تعداد دستگاه های صنعتی و خانگی که به صورت پیوسته به اینترنت متصل هستند به شدت رو به افزایش است، و در نتیجه اینترنت اشیا زمینه است که غول های فناوری نمی توانند از آن چشم پوشی کنند، با توجه به شرایط موجود Peggy Johnson معاون اجرایی بخش توسعه تجاری این شرکت در مصاحبه با بلومبرگ عنوان داشته:

شرایط بازار اینترنت اشیا به حدی رقابتی است که تک تک مدعیان این عرصه می دانند در صورت کوچکترین تعلل از سایر رقبا جا خواهند ماند.

در مجموع IoT شاید دوران ابتدایی خود را طی می کند و هنوز به بلوغ نرسیده است، اما به خاطر پتانسیل بالای این فناوری و گسترش اینترنت پر سرعت در اقصی نقاط دنیا، اینترنت اشیا را باید تحول عمده سال های آتی دانست، و بالطبع شرکتی که زودتر در این عرصه ورود کند در زمان به بلوغ رسیدن این صنعت، پیشتاز خواهد بود.

منبع :

BLOOMBERG

1206 پست
محسن توکلی نیا
او در رشته میکروبیولوژی به تحصیل پرداخته، اما علاقه وی به دنیای فناوری و به خصوص مایکروسافت، باعث فعالیت وی در این عرصه شده است. به ادبیات، عرفان، فناوری علاقه ی وافری دارد و سعی میکند اغلب اوقات فراغت خودش را صرف خدمت به خانواده و مطالعه شعر کند. محسن اکنون یکی از دبیران وبسایت وینفون است.
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , ,