_مایکروسافت پنل جدید

استودیو و آکادمی واقعیت ترکیبی ارمغان مایکروسافت به توسعه دهندگان واقعیت ترکیبی را آکادمیک دنبال کن!

مایکروسافت تمرکز زیادی بر فناوری واقعیت ترکیبی داشته و طی ماه های اخیر تمرکز زیادی روی آن داشته است. این شرکت علاوه بر همکاری با تولیدکنندگان محتوای واقعیت ترکیبی، خود نیز وارد عمل شده تا محتوای  پلتفرم واقعیت ترکیبی خود را غنی تر سازد.

کمپ ردموند مایکروسافت پذیرای آزمایشگاه ها و تجهیزات پیشرفته‌ای است که در پشت پرده ساخت محصولات و سرویس های این شرکت در آن انجام می‌گیرد. ردموندی های در کمپ وسیع خود یک استودیو مجهز ضبط محتوای واقعیت ترکیبی را ساخته‌اند که برای ضبط ویدیوهای هولوگرافیک استفاده می‌شود. محتوای  ضبط شده در این استودیو می‌تواند برای تعامل با هولوگرام ها در واقعیت افزوده، واقعیت ترکیبی، واقعیت مجازی و حتی نمایشگرهای دوبعدی معمولی مورد استفاده قرار گیرد.

تاکنون این استودیو محتوای هولوگرافیک متعددی را به بیرون عرضه کرده است، رضایت ردموندی ها از خروجی و عملکرد این استودیو باعث شده تا آنها به فکر گسترش چنین استودیوهایی باشند. ردموندی ها امروز اعلام کردند که درنظر دارند تا یک استودیو تولید محتوای واقعیت ترکیبی جدید در شهر سان فرانسیسکو بسازند. نکته جالب این در مورد این استودیو امکان استفاده عموم از آن برای ساخت ویدیوهای هولوگرافیک است.

مایکروسافت علاوه بر اعلام این خبر، عنوان داشته که استودیوهای ضبط محتوای واقعیت ترکیبی خود را در سطح دنیا گسترش خواهند داد و در همین جهت لندن اولین شهری است که میزبان یک استودیو واقعیت ترکیبی تحت لیسانس مایکروسافت خواهد بود.

ظاهرا شرکت های انگلیسی Hammerhead و Digital Catapult وارد یک همکاری استراتژیک با مایکروسافت شده‌اند تا استودیو ضبط واقعیت ترکیبی را تحت لیسانس و نظارت مایکروسافت در شهر لندن ایجاد کنند.

علاوه بر ساخت استودیوهای واقعیت ترکیبی، مایکروسافت درنظر دارد تا آکادمی واقعیت ترکیبی را جهت ارایه آموزش‌های موردنیاز به توسعه‎‌دهندگان ایجاد کند. این آکادمی آموزش ها و خدمات زیر را به توسعه‌دهندگان ارایه خواهد داد:

  • Discovery Program: نقطه‌ای که سفر شما در عرصه واقعیت ترکیبی شروع خواهد شد. آموزش های مقدماتی در جهت تجربه مقدماتی واقعیت ترکیبی که مقدمه همکاری بیشتر شما با آکادمی واقعیت ترکیبی مایکروسافت خواهد شد.
  • Expert Program: دوره ای چند هفته‌ای برای توسعه‌دهندگان حرفه‌ای که آنها را برای تبدیل شدن به شریک رسمی ما در عرصه واقعیت ترکیبی آماده می‌کند.
  • کارگاه های آموزشی: دوره‌های کوتاه با موضوعات مشخص که طی آنها توسعه‌دهندگان می‌توانند راهنمایی های مورد نیاز خود را از متخصصان مایکروسافت دریافت کنند.
  • Hackthons: بخشی از برنامه آکادمی ما که به ارایه مداوم برنامه های آتی ما در عرصه واقعیت ترکیبی، ابزارهای پورت اپلیکیشن ها اختصاص دارد.

شما آینده واقعیت ترکیبی را چطور می‌بینید؟ به نظر شما آیا این فناوری در آینده جایگزین گوشی های هوشمند خواهد شد؟

منبع :

MSPU

1190 پست
محسن توکلی نیا
او در رشته میکروبیولوژی به تحصیل پرداخته، اما علاقه وی به دنیای فناوری و به خصوص مایکروسافت، باعث فعالیت وی در این عرصه شده است. به ادبیات، عرفان، فناوری علاقه ی وافری دارد و سعی میکند اغلب اوقات فراغت خودش را صرف خدمت به خانواده و مطالعه شعر کند. محسن اکنون یکی از دبیران وبسایت وینفون است.
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , , , ,