مایکروسافت در هفته گذشته نفوذ و دسترسی به اطلاعات سرویس مبتنی بر وب اوت لوک (Outlook) خود را پذیرفت، اما به نظر می‌رسد با وجود این اعتراف، مایکروسافت در گزارش خود بخشی از اطلاعات حساس و مهم را از قلم انداخته است. پس از این اعتراف غول نرم افزاری تایید کرد که به استثنای محتویات ایمیل و یا پیوست‌ها، هکرها تنها به آدرس‌های ایمیل کاربران، نام پوشه‌ها، و خطوط مربوط به موضوع هر ایمیل دست یافته‌اند.

با این حال، گزارش جدیدی از Motherboard ادعای دیگری در رابطه با این موضوع دارد. خروجی این خبر با استناد به منبعی که دانش کاملی درباره این موضوع دارد، گزارش می‌دهد بعد از اینکه اعتبارنامه ناظر پشتیبانی از مشتری مایکروسافت با هک شدن به خطر افتاد، محتوای چندین حساب اوت لوک، MSN، و Hotmail نیز  در دسترس هکرها قرار گرفت. مایکروسافت از آن زمان در قالب گزارشی این موضوع را تایید کرده است، اگر چه اضافه می‌کند که تنها حدود 6% از مشتریان تحت تاثیر قرار گرفته اوت لوک، محتوای ایمیل‌های آنها در معرض هک قرار گرفته است.

نفوذ به اوت لوک از اول ژانویه تا 28 مارس صورت پذیرفته است. با این حال، به صورت کلی روشن نشده که چه تعداد حساب کاربری تحت تاثیر قرار گرفته است. به علاوه مکان رخداد این هک هم نامشخص باقی مانده، گرچه محتمل شده تعدادی از این ایمیل‌های تحت تاثیر قرار گرفته در اروپا مستقر باشند. این هک تنها مشتریانی که از ورژن non-premium اوت لوک استفاده می‌کنند را تحت تاثیر قرار داده است، و این بدان معناست که مشتریان شرکتی تحت تاثیر قرار نگرفته‌اند.

بر طبق این گزارش، حساب پشتیبانی مایکروسافتی که به خطر افتاده، به یک کارمند با سطح بالایی از امتیاز تعلق داشته که دسترسی کامل به محتوای ایمیل را داده است. غول ردموندی از آن زمان به این مشکل رسیدگی و دسترسی هکرها را مسدود ساخته است، علاوه بر آن اعلان‌های نفوذ را به مشتریانی که تحت تاثیر قرار گرفته‌اند ارسال کرده است. در تصویر زیر اعلان کامل ارسالی شرکت را می‌بینید :

مایکروسافت همچنین بیان کرده اقدامات امنیتی  خود را تقویت کرده است، گرچه سوالاتی مانند چگونه حساب کاربری ناظر پشتیبانی به خطر افتاده، بدون پاسخ باقی مانده است.

منبع :

NEOWIN

185 پست
نجمه عنایتی
مطالب مرتبط
تبلیغات
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , ,