در مجمع عمومی اینترنت اشیا که در شهر لندن برگزار شد، مایکروسافت و سیسکو اعلام داشتند که همکاری نزدیکی برای گسترش و بهبود خدمات ابری و اینترنت اشیا خواهند داشت. 

بر طبق بیانیه مشترک مایکروسافت و سیسکو، این دو شرکت در نظر دارند تا خدمات IoT هیبریدی برای مشتریان مشتریان و سازمان هایی که در پی بهره مندی از خدماتی انعطاف پذیر، اقتصادی و امن در حوزه اینترنت اشیا هستند، فراهم سازند.

به عنوان بخشی از این قرارداد همکاری امکان اتصال Azure IoT Suite شرکت مایکروسافت به سرویس Cisco Fog مهیا شده است، و با اتصال این دو سرویس به هم مشتریان می توانند خدمات اقتصادی تر و امن تری را در حوزه اینترنت اشیا، داشته باشند.

این همکاری شرکت ها را قادر می سازد تا اپلیکیشن های اینترنت اشیا خود را در سرویس آژور ساخته و میزبانی کنند، و در عین حال توان این اپلیکیشن ها را به واسطه راهکار های پردازشی Cisco Gog به مراتب افزایش دهند.

از سوی دیگر با این روند هزینه های جاری شرکت ها به مراتب کاهش می یابد، چرا که صرفا کافی است تا اطلاعات لازمه را به فضای ابری بفرستند، و باقی پردازش در دستگاه های متصل به پلتفرم ابری انجام می گیرد.

در نهایت باید اشاره کنیم که این اولین همکاری مایکروسافت و سیسکو در زمینه اینترنت اشیا نیست، چرا که پیش از این، دو شرکت در زمینه ادغام پلتفرم مدیریت اتصال Cisco Jasper با Azure IoT Hub همکاری نزدیکی داشتند.

در صورت تمایل به کسب اطلاعات فنی بیش تر در مورد این همکاری می توانید به این صفحه مراجعه کنید.

منبع :

MSPU

1206 پست
محسن توکلی نیا
او در رشته میکروبیولوژی به تحصیل پرداخته، اما علاقه وی به دنیای فناوری و به خصوص مایکروسافت، باعث فعالیت وی در این عرصه شده است. به ادبیات، عرفان، فناوری علاقه ی وافری دارد و سعی میکند اغلب اوقات فراغت خودش را صرف خدمت به خانواده و مطالعه شعر کند. محسن اکنون یکی از دبیران وبسایت وینفون است.
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , , , , ,