چند روز قبل در خبری به اطلاع شما رساندیم که شرکت Harman Kardon در همکاری با مایکروسافت اولین بلندگوی هوشمند مبتنی بر کرتانا را رونمایی کرده است. ظاهرا این همکاری سرآغاز همکاری مایکروسافت با دیگر شرکت ها بوده است.

در طی روز اول کنفرانس بیلد مایکروسافت اعلام کرد که قرارداد همکاری را با دو غول دنیای سخت افزار یعنی Intel و HP امضا کرده که به موجب آن این دو شرکت نیز دستگاه هایی مبتنی بر کرتانا روانه بازار خواهند کرد.

تاکنون جزییاتی از محصولات آتی این دو شرکت مشخص نشده است، اما مطمئنا در طی ماه های پیش رو مایکروسافت اطلاعات بیش تری در این زمینه منتشر خواهد کرد. به نظر می رسد مایکروسافت در عرصه دستیارهای هوشمند خانگی و بلندگوهای هوشمند راه خود را به درستی پیدا کرده است، چرا که این شرکت همواره بخش نرم افزاری را پیش برده و شرکا سخت افزاری باقی کار را در دست گرفته اند.

 

منبع :

MSPU

1039 پست
محسن توکلی نیا
او در رشته میکروبیولوژی به تحصیل پرداخته، اما علاقه وی به دنیای فناوری و به خصوص مایکروسافت، باعث فعالیت وی در این عرصه شده است. به ادبیات، عرفان، فناوری علاقه ی وافری دارد و سعی میکند اغلب اوقات فراغت خودش را صرف خدمت به خانواده و مطالعه شعر کند. محسن اکنون یکی از دبیران وبسایت وینفون است.
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , ,