beach-sunrise-adavelli-1500x87

دغدغه امروز جامعه جهانی، حفاظت از محیط زیست پیرامون خود است. روزهایی که انسان ها بدون توجه به آینده روز به روز به سمت مصرف گرایی و صنعتی تر شدن حرکت کردند، هیچگاه فکر نمی کردند که در بحران کمبود منابع ، افزایش آلودگی ، بهم خوردن تعادل غذایی و ده ها مشکل دیگر قرار گیرند و اکنون جامعه جهانی و نهاد ها و سازمان ها هر کدام صدها پروژه برای کاهش مشکلات فعلی محیط زیست برنامه ریزی و اجرا می کنند که در این میان شرکت مایکروسافت هم دست روی دست نگذاشته است. 

occeans

مایکروسافت به همراه سازمان حفاظت از محیط زیست ، تیمی را برای کمک به حفظ اقیانوس های جهان ایجاد می کند. پروژه ی فعلی برای  طراحی نقشه ی زیستگاه های زیر آب در جهت افزایش درک ما از چگونگی حفظ سلامت اکوسیستم دریایی به نفع مردم است . این مسیر با تولید مواد غذایی، کاهش آلودگی آب ها، حفاظت از سواحل و موارد دیگر انجام می شود. میزان تاثیر گذاری علم و تکنولوژی در این راه، به گونه ایست که همکاری این دو نهاد می تواند با ایجاد بیش از ۴۰ سایت در مناطق مختلفی مثل کارائیب، مکزیک، میکرونزیا و استرالیا همراه شود که نتایج مناسبی برای اهداف گفته شده در پی خواهد داشت.

natural conversy

محاسبه و تعیین کمیت های لازم برای این پروژه برای تصمیم گیری های بعدی و سرمایه گذاری بسیار مهم است . این محاسبات نشان می دهد که اقیانوس ها پوشش هفتاد درصدی زمین را در دست دارند و حیات زمین به صورت صد درصدی به وجود آن ها وابسته است. همچنین این قسمت از زمین ، ۵۰-۸۵% در تولید اکسیژن اتمسفر کمک رسانی می کند، و ۱۷ درصد از پروتئین جهان را برای مردم تامین می کند و با توجه به گسترش صنعت غذاهای دریایی در کل جهان ، گردش مالی ۱۹۰ میلیارد دلاری در اقیانوس ها وجود دارد. به همین علت اهمیت اقیانوس ها و توجه به آن بایستی بیشتر از قبل شود و در این راه تمامی نهاد ها مشارکت کنند.

طرف شرکت محبوب مایکروسافت مبلغ ۵۰۰ هزار دلار برای تحقیقات و تکنولوژی به سازمان حفاظت از محیط زیست، کمک مالی کرده تا حامی مطمئنی در راه حفاظت محیط زیست زمین باشد.

منبع :

MSPOWERUSER

1318 پست
هادی اکبری زاده
هدف ما، غلبه بر کارهای قبلیمان... پیش به سوی آینده با مایکروسافت
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
mohamad
پاسخ دهید پنجشنبه 19 خرداد 1395

اون هزینه رو صرف بخش گوشی کن شاید علاجی شه

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , ,