ساعاتی پیش در خبری جزییات گزارش مالی سه ماهه اول سال مالی 2018 مایکروسافت را منتشر کردیم. عملکرد بسیار خوب و فراتر از پیش‌بینی کارشناسان مالی و تجاری، باعث شده تا بازار سهام وال استریت واکنش بسیار خوبی به وضعیت درآمدی و آینده مالی مایکروسافت بدهد و در نتیجه ارزش هر سهم این شرکت از مرز 80 دلار عبور کند.

عملکرد بسیار خوب مایکروسافت در سه ماهه اخیر باعث شد تا این شرکت درآمد 25.4 میلیارد دلاری را کسب کند که از این میان 6.6 میلیارد دلار سود خالص عاید این شرکت شده است. در نتیجه رشد درآمد این شرکت، میزان سود تعلق گرفته برای سهامداران به ازاء هر سهم 0.84 دلار بوده که از پیش‌بینی 0.72 دلاری کارشناسان به‌مراتب بیشتر است.

مهمترین عواملی که باعث عملکرد مالی درخشان این شرکت شده است، یکی پردازش ابری و دیگری بخش سرفیس است. برای مثال درآمد بخش اَژور در قیاس با مدت مشابه سال قبل 90 درصد رشد داشته است. نادلا در سال 2015 درآمد سالانه 20 میلیارد دلاری را به‌عنوان هدف این شرکت اعلام کرده بود، که ظاهرا این هدف به‌خوبی در حال حصول است.

بازار بورس و سرمایه نیز واکنش مثبتی به درآمد بالاتر از انتظار مایکروسافت نشان داده و ارزش هر سهم این شرکت 3.4 درصد رشد داشته و به رقم 81.46 دلار رسیده است. با این روند اکنون ارزش بازار مایکروسافت برای اولین بار در چند سال اخیر به بیش از 626 میلیارد دلار رسیده است.

مایکروسافت اکنون در رده سوم با ارزش‌ترین شرکت های جهان پس از اپل و گوگل قرار دارد و به‌نظر می‌رسد روند توقف ناپذیر افزایش درآمدهای این شرکت باعث خواهد شد تا این شرکت بتواند گوگل را کنار زده و در رده دوم با ارزش‌ترین شرکت های جهان قرار گیرد.

منبع :

MSPU

1206 پست
محسن توکلی نیا
او در رشته میکروبیولوژی به تحصیل پرداخته، اما علاقه وی به دنیای فناوری و به خصوص مایکروسافت، باعث فعالیت وی در این عرصه شده است. به ادبیات، عرفان، فناوری علاقه ی وافری دارد و سعی میکند اغلب اوقات فراغت خودش را صرف خدمت به خانواده و مطالعه شعر کند. محسن اکنون یکی از دبیران وبسایت وینفون است.
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , ,