patch-tuesday

مایکروسافت طبق وعده ی قبلی، آسیب پذیری مهم امنیتی که توسط تیم امنیتی گوگل مطرح شده بود را  رفع کرد. روز گذشته ۶۸ محل آسیب پذیر در ویندوز، آفیس، مایکروسافت اج، اینترنت اکسپلورر و سرور SQL را ترمیم کرد تا دیگر بهانه ای دست رقبا نباشد. با وینفون همراه باشید.

با ترمیم این ۶۸ نقطه که ۲ اشکال آن ها توسط حمله کنندگان و ۳ اشکال توسط افراد عمومی فاش شده بود ، روز بدون آسیب پذیری ویندوز و خدمات مرتبط با مایکروسافت شکل گرفت.

این پچ ها ۱۴ بولتن امنیتی را پوشش می دهد که یکی از آن ها مربوط به Adobe Flash Player است که در ویندوز ۱۰ و ویندوز ۸.۱ به روز رسانی و ارتقا یافت. ۶ بولتن درجه ی ضروری و ۸ بولتن درجه ی مهم بوده اند.

همچنین رفع اشکال هایی در امنیت ویندوز در زمینه ی آسیب پذیری کدهای از راه دور انجام شده است و در مرورگر های IE و Edge نیز بهبودهای امنیتی صورت گرفته است. در امنیت آفیس که درجه ی اهمیت نسبتا بالایی داشته است نیز آسیب پذیری در کنترل از راه دور و دسترسی به اسناد ترمیم شده و پچ امنیتی فعلی این مشکل را حل کرده است.

اگرچه اشکال امنیتی و آسیب پذیری در سرورهای SQL به ندرت اتفاق می افتاد و هیچ کد دسترسی از راه دور به آن وجود ندارد اما بعضا مهاجمان و هکرها می توانند به برخی اطلاعات دسترسی داشته باشند و با این پچ امنیتی مشکلات کوچک این سرور نیز رفع شده است.

طبق اطلاعات امنیتی مایکروسافت، مهاجمان می توانند برخی نرم افزارهای مخصوص را اجرا کند و توانایی نصب نرما فزار، مشاهده، حذف و یا تغییر اطلاعات و یا ساخت اکانت رسمی جدید را پیدا کند و کاربران می توانند با فعال سازی سیستم پیشرفته محافظتی Defender ویندوز  قابلیت شناسایی این حملات را به سیستم بدهند و از حملات جلوگیری کنند.

مایکروسافت قبلا نیز عنوان کرده بود که با مایکروسافت اج و به روز رسانی سالگرد ویندوز ۱۰، مشکل امنیتی وجود ندارد و افراد از حملات هکری محفوظ هستند.

منبع :

PCWORLD

1318 پست
هادی اکبری زاده
هدف ما، غلبه بر کارهای قبلیمان... پیش به سوی آینده با مایکروسافت
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
mehran
پاسخ دهید چهارشنبه 18 آبان 1395

پیش بینی بینگ رید ! ترامپ پیروز انتخابات شد

  Saber
  پاسخ دهید چهارشنبه 18 آبان 1395

  😂😆

  ruras
  پاسخ دهید چهارشنبه 18 آبان 1395

  مشکل از بینگ نبود دوست خوبم همه میگفتن کلینتون برندس یه سر به خبرا بزن یهویی ورق برگشت اصلا کسی نفهمید چیشد خوده بزرگان کشورمون میگفتن کلینتون هست

saman
پاسخ دهید چهارشنبه 18 آبان 1395

ملت آمریکا هم گند زدن با این انتخابشون .
تحریما دوباره برمیگرده دلار میره بالا پولدارا و آقا زاده ها و حاجی آقاها و سرداران عزیز پولدارتر میشن و فقرا بدبختر.این نتیجه انتخاب ترامپ.و قطعا دور بعد روحانی هم رییس جمهور نخواد شد یه دیوونه مثل ترامپ میشه رییس جمهور ما!!!!

  mehran
  پاسخ دهید چهارشنبه 18 آبان 1395

  ما دیگه چیزی برای از دست دادن نداریم …
  هر کی میخاد رئیس جمهور آمریکا بشه، دیگه چی کار میخاد کنه ؟! الان تحریما برداشته شده ؟! تاثیری داشته ؟! حداقل االان امید هست ترامپ اینارو به زانو دربیاره
  تو ایرانم که رئیس جمهور یه چیز فرمالیتس … کارا دست یکی دیگس

  ایمان
  پاسخ دهید چهارشنبه 18 آبان 1395

  دلار هیچ ربطی به تحریما نداره !
  تحریمای اولیه همیشه هست که دلار هم جزوشه !
  دلار به خاطر دلالی و مدیریت بد بازار اینطوری شده ربطی به اونا نداره !
  تحریما هم همچنان هست !

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , ,