هنگامی که مایکروسافت دستبند سلامتی خود را معرفی کرد، وعده داد که این دستبند کارایی بسیار بیشتری از دنبال کردن روند سلامت شما می تواند داشته باشد؛ خواهد توانست زیر و بم زندگی کاربر را تحلیل و حتی در رابطه با کار های غیر ورزشی با شما مشورت و شما را با کنترل اضطراب و میزان و کیفیت خواب نیز یاری نماید. با این حال این شرکت نتوانست به وعده خود عمل کند، اما با استناد بر یکسری از پتنت های اخیر مایکروسافت، می توان گمان کرد که این شرکت هنوز در حال تلاش برای محقق کردن وعده ی خود است. در ادامه با وینفون همراه باشید.

به نظر می آید که آخرین پتنت پوشیدنی مایکروسافت قادر به تشخیص لحظاتی خواهد بود که شخص تصمیم دارد چیزی میل کند. این وسیله که به مجموعه ای از حسگر های مختلف مجهز است، احتمالا حتی قادر به تشخیص لحظاتی خواهد بود که فردی که آن را حمل می کند یا می پوشد قصد نوشیدن دارد و این امر توسط انواع حسگر های این وسیله از قبیل ژیروسکوپ، شتاب سنج و برق نگار ماهیچه (Electromyography) میسر خواهد بود.

ردموندی ها نام  “دستگاه مدیریت لحظات تغذیه” را برای این وسیله انتخاب کرده اند. این دستگاه می تواند به تلفن همراه هوشمند کاربر متصل و با تهیه اطلاعات و آمار مربوط به سلامت کاربر و میزان فعالیت وی، احتمالا در زمان مناسب مداخله کرده و از کاربر درخواست کند که نوع خاصی از غذا را مصرف نکند.

احتمالا این پتنت جدید تا زمان معرفی خود چند سال فاصله داشته باشد. مایکروسافت شاید در آینده این سیستم را با دستبند های سلامت خود ترکیب کرده و یا حق آن را به شرکای خود مانند Fitbit بفروشد.

با وجود همه گیر شدن مرض چاقی و کوتاه شدن میزان عمر افراد چاق در سراسر جهان، امیدواریم به زودی شاهد باز شدن راه چنین دستگاه هایی در بازار جهانی باشیم. در پایان، تنها سؤالی که باقی می ماند این است که آیا مردم به صدای ذهن خود گوش خواهند داد یا به صدای دستبند روی مچ شان؟

منبع :

MSPOWERUSER

32 پست
آریان خانجانی
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , ,