مایکروسافت در حال کار بر روی طراحی جدیدی از سرفیس پرو می‌باشد، و انتظار می‌رود در اواخر سال جاری میلادی از آن رونمایی کند. گرچه طراحی دستگاه‌های سرفیس پرو تغییر زیادی از زمان سرفیس پرو 4 نداشته‌اند، انتظار می‌رود که مایکروسافت قاب صفحه نمایش را اصلاح کند، یک پورت USB-C به دستگاه اضافه کند، و طراحی سرفیس پرو بعدی را به مانند سرفیس گو کمی بیشتر گرد کند.

پتنتی مشاهده شده که به یک صفحه کلید سرفیس باریکتر اشاره دارد، و اکنون که این پتنت رویت شده یک سرفیس پرو با پورت USB-C و یک مدل جدید تایپ کاور (Type Cover) را نشان می‌دهد.

این پتنت توسط Windows United مشاهده شده است، این پتنت جدید شرح می‌دهد که مایکروسافت قصد دارد از مغناطیس استفاده کند تا از تکان خوردن تایپ کاور سرفیس به اطراف، در زمانی که از آن استفاده‌ایی نمی‌شود ممانعت به عمل آورد. شما در حال حاضر صفحه کلید را در زیر دستگاه تا می‌کنید تا به عنوان تبلت از آن استفاده کنید و صفحه کلید با چگونگی در دست گرفتن دستگاه توسط شما به سادگی در محل قرار می‌گیرد . مایکروسافت پیشنهاد می‌کند که تایپ کاور با مغناطیس در زیر دستگاه و در محل نگهداری شود، شبیه همان حالتی که شرکت از مغناطیس برای نگه داشتن صفحه کلید در بالای صفحه نمایش استفاده می‌کند. قاعدتا، این طراحی، زمانی که سرفیس پرو در جهت مخالف بسته شود نیز کار خواهد کرد بنابراین نمیتواند به راحتی در داخل کیف باز شود.

این پتنت ممکن است تماما در مورد مغناطیس باشد، اما به برخی نکات بسیار جالب، شامل آینده سرفیس پرو نیز اشاره دارد. به نظر میرسد مایکروسافت انتخاب پورت را در سرفیس پرو تغییر داده است، و اگر با دقت به تصویر بالا نگاه کنید مشاهده خواهید کرد در کناره دستگاه، به موازات USB-A همیشگی و پورت Mini DisplayPort ، پورت USB-C جدیدی وجود دارد. و اگر کمی ریزتر بشوید، می‌توانید ببینید که مایکروسافت جک هدفون را نیز به پایین در انتهای دستگاه انتقال داده است، و تبی را که برای دسترسی به پایه استفاده می‌کنید، میزان کرده است.

بخش بسیار جالب توجه تصاویر این پتنت اینجاست که در این دستگاه به خصوص، هیچ پورت Surface Connect وجود ندارد. این می‌تواند نشان دهنده این باشد که مایکروسافت در حال آماده شدن برای پایان دادن به استفاده از  شارژر مغناطیسی خود و رفتن به سوی شارژ شدن با USB-C برای خط تولید سرفیس خود می‌باشد. مایکروسافت در مورد انتخاب USB-C ، و مخصوصا در مورد حذف پورت‌هایی مانند Mini DisplayPort بسیار محتاط بوده است. پانوس پانای رئیس بخش سرفیس در جریان روانه کردن سرفیس پرو 5 به بازار  در سال 2017 گفته است: “آخرین چیزی که من میخواهم از میان بر داشتن پورتی است که کاربران امروز، فردا، و روزهای دیگر به آن نیاز دارند، تا به نقطه عطف تکنولوژی دست یابم جایی که سدی در برابر مشتریانم قرار داده‌ام.”

اگر مایکروسافت واقعا Surface Connect را کنار گذاشته، پس این امر می‌تواند راه را برای انتقال شرکت به سوی USB-C و ThunderBolt 3 بگشاید. Surface Connect انحصاری مایکروسافت هرگز با توجه به ThunderBolt 3 ساخته نشده بود، و حتی محدود به حداکثر 20 وات شده که برای سرفیس بوک 2 ( Surface Book 2) مسبب برخی مشکلات بوده است. مایکروسافت ممکن است به طور کامل ایده شارژ اتصال مغناطیسی را کنار نگذاشته باشد همانند کاری که شرکت اپل برای شارژ USB-C خود انجام داده است. پتنت قبلی به یک شارژر سرفیس USB-C با مغناطیس اشاره داشته است.

منبع :

THEVERGE

185 پست
نجمه عنایتی
مطالب مرتبط
تبلیغات
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , ,