cortana-button

تا به حال شده که بین چند دستگاه ویندوزی مانند رایانه، گوشی هوشمند و اکس باکس خود هی کرتانا را بگویید؟ حتما متوجه خواهید شد که همه آن ها فعال می شوند و در همه آن ها، کرتانا به دنبال دریافت دستورات به صدای شما گوش می دهد. اکنون مایکروسافت پتنت جدیدی به ثبت رسانده است که باعث می شود که دستیار صوتی در دستگاهی که مورد نیاز شماست فعال شود. و دیگر دستگاه ها به کار خود ادامه بدهند.

patent

پتنت جدید مایکروسافت، مطمئنا به کمک بسیاری از کاربران خواهد آمد. نام این پتنت این است: حکمیت یک دستگاه در بین دستگاه های شنونده (DEVICE ARBITRATION FOR LISTENING DEVICES). در راه حل آن ها، دستگاه ها پیش از آن که به طور کامل و به اصطلاح بیدار شوند، با یک دیگر در ارتباط خواهند بود تا تصمیم بگیرند که کدام یک فعال شود و به فعالیت بپردازد. تصور کنید که در حال تایپ کردن بر روی رایانه شخصی خود هستید و همزمان هی کرتانا را می گویید. پس احتمالا گوشی شما باید این دستور را نادیده بگیرد. patent-2نکته جذاب دیگر در مورد این پتنت این است که می توانید از یک دستگاه به دستگاهی دیگر وصل شوید. به طور مثال، به رایانه خود می گویید: تماس بگیر. آن موقع، رایانه شما این دستور را به گوشی هوشمندتان ارسال می کند و گوشی تماس را برایتان برقرار می کند. تنها کافی است تا هندزفری های خود را در گوش داشته باشید 🙂

همه این ویژگی ها، نشان دهنده هدف مایکروسافت برای ساخت یک اکوسیستم همگام و یک پارچه است که تا کنون بسیار هم در آن موفق بوده است.

منبع :

MSPOWERUSER

302 پست
احسان رستمی پور
او دانشجوی رشته مهندسی کامپیوتر در دانشگاه خلیج فارس بوشهر است. به عکاسی، طراحی و بازی های رایانه ای علاقه زیادی دارد و وقت خود را با فعالیت های مرتبط پر می کند.
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
سعید
پاسخ دهید یکشنبه 15 خرداد 1395

دوستان هی کرتانا الان تو کدوم گوشی ها و کدوم دسته از بیلد ها فعاله؟

MojtabaHere
پاسخ دهید یکشنبه 15 خرداد 1395

۱۵۲۰ – ۹۳۰ – ۹۵۰ -۹۵۰XL
از زمان ۸.۱ بود

    Iman Balaa
    پاسخ دهید یکشنبه 15 خرداد 1395

    گوشی من که ۶۴۰ وین ۸.۱ هست. ولی با “هی کرتانا” گفتن بالا نمیاد. باید حتما دکمه ذره بین رو نگه دارم تا بیاد بالا..

سهیل
پاسخ دهید یکشنبه 15 خرداد 1395

این قابلیت hey cortanaبرا گوشی ۶۵۰یا،۵۵۰هم میشه؟

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , ,