بر اساس اسنادی که امروز به صورت عمومی منتشر شدند، مایکروسافت اخیراً پتنت یک اسپیکر قابل حمل را به ثبت رسانده است. البته این تنها اطلاعاتی است که توسط وب‌سایت WindowsUnited منتشر شده است و به غیر از یک تصویر، مورد دیگری در دست نیست. با وینفون همراه باشید.

در حال حاضر تنها کاربردی که برای چنین دستگاهی تصور می‌شود، استفاده در ملاقات‌های Teams است. همچنین این دستگاه می‌تواند میزبان دستیار صوتی مایکروسافت، یعنی کورتانا باشد. بعضی از اسامی که در این پتنت مشاهده می‌شوند از تیم اسکایپ هستند، یا حداقل در زمان ثبت این پتنت در تیم اسکایپ کار می‌کردند. به عنوان مثال Malek Chalabi، مدیر ارشد طراحی در تیم اسکایپ بوده است. همچنین طبق پروفایل LinkedIn او، مدیریت ارشد طراحی در تیم مایکروسافت Teams را هم در اواخر همان سال به دوش کشیده است. نام دیگر موجود در این پتنت Eliana Feigelstock است که تا دسامبر 2018 روی رابط کاربری اسکایپ مشغول به کار بوده و پس از آن به شرکت Amazon رفت تا در بخش Alexa شروع به کار کند.

اواخر سال گذشته‌ی میلادی بود که متوجه شدیم مایکروسافت در حال کار روی یک کامپیوتر تاشو است که انتظار می‌رفت امسال معرفی شود. با توجه به تاریخ ثبت این پتنت که به اوت 2017 برمی‌گردد، به نظر می‌رسد که به زمان مورد نظر نزدیک شده‌ایم.

همچنین گفته می‌شد که ردموندی‌ها طی رویدادهای برگزارشده، دستگاهی را چندین بار در اتاق‌های ملاقات خود به نمایش گذاشته‌اند. اگرچه دقیقاً به دنبال دستگاهی شبیه به تصویر پتنت نیستیم، اما گجت مذکور قادر به تشخیص ورود افراد به اتاق و شناسایی فرد در حال صحبت خواهد بود. از طرفی همان‌طور که Mary Jo Foley از وب‌سایت ZDNet هم اشاره کرد، ابزارهای مخصوص توسعه‌دهندگان این دستگاه، هم اکنون قابل خریداری هستند.

به احتمال زیاد ما شاهد معرفی این اسپیکر رازآلود در کنفرانس 2 اکتبر مایکروسافت باشیم. شما می‌توانید لیست کامل انتظارات ما از رویداد پیش رو را در این لینک مطالعه بفرمایید.

نظر شما چیست؟

منبع :

NEOWIN

105 پست
مجتبی قوی بازو
KATY CAT
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
  • No items.
  • دیدگاه کاربران
    هنوز دیدگاهی ثبت نشده
    برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
    برچسب ها: , , , , , , , , ,