مایکروسافت همواره در حال تلاش برای ایجاد نوآوری در محصولات خود بوده و پتنت های گوناگونی در این زمینه ها ثبت کرده است. به تازگی مایکروسافت پتنت جدیدی برای ارائه ی شکل جدیدی از قابلیت Palm Rejection (غیرفعال کردن لمس برای نگه داری آسان دستگاه) ثبت کرده که به آن ها اجازه می دهد از حاشیه های باریک تری بر روی تبلت های ویندوزی خود استفاده کنند. در ادامه با وینفون همراه باشید.

این پتنت متکی بر اضافه شدن حسگرهای لمسی به حاشیه می باشد، موضوعی که اجرای آن با صفحات خازنی بسیار آسان است، و پس از آن اجازه می دهد کامپیوتر مرکز جرم لمس را محاسبه کند – به طوری که اگر مرکز لمس تا حد زیادی خارج از محدوده صفحه نمایش باشد، پس بخش صفحه نمایش به احتمال زیاد تصادفی است، اما اگر آن داخل صفحه نمایش باشد به احتمال زیاد عمدی است.

این پتنت همچنین نشان می دهد که با اضافه کردن قابلیت لمسی به حاشیه می توان اجازه داد که قابلیت های حاشیه نمایشگر بیش تر توسعه یابند، به عنوان به مثال می توان اجازه کنترل منو هایی را به این بخش ها داد.

توضیحات این پتنت به صورت زیر است:

در یک یا چند مدل پیاده سازی، یک یا تعداد بیش تری سنسور لمس واقع در بخش حاشیه و بخش صفحه نمایش یک دستگاه، ورودی لمسی را در حالی که قابلیت های صفحه نمایش از یک منطقه از حاشیه غیر فعال است تشخیص می دهد. در واکنش به تشخیص ورودی لمسی، قابلیت های صفحه نمایش از منطقه سهم حاشیه برای نمایش یک منو در منطقه حاشیه، فعال می شود.

محققان تعامل با کاربر شرکت مایکروسافت همچنین به تازگی نشان داده اند که چگونه در دست نگه داشتن یک تبلت همچنین می تواند برای دسترسی به منوها و قابلیت های دیگر نیز استفاده شود، که در تصویر فوق نشان داده شده است، اظهار داشته اند: انگشت شست در دسترس است و به اندازه کافی برای دستکاری بسیاری از کنترل ها قابل تحرک است، که یک فضای کاملا جدید از تعامل “انگشت شست + قلم” را فعال می کند.

پانوس پانای پیش از این اشاره کرده بود که جهش بزرگ بعدی آن ها برای سرفس پرو “یک تغییر تجربی که باعث ایجاد تفاوت زیاد در این خانواده خواهد شد” را ارائه خواهد کرد. امیدواریم این تغییر بزرگی که از آن سخن به میان آمده، مانند گذشته، قابلیت هیجان انگیزی باشد و بتواند بار دیگر طرفدارن سرفس را به خود جذب کند.

نظر شما در مورد این پتنت جدیدی که مایکروسافت ثبت کرده چیست؟

منبع :

MSPU

2135 پست
امیر زمانی
Only Windows
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , , ,