در حالی که همه طرفداران برند سرفس منتظر رونمایی از عضو دیگری از این خانواده هستند، اسنادی از پتنت دگری از مایکروسافت که احتمالا در برند سرفس مورد استفاده قرار خواهد گرفت منتشر شده است.

پتنت جدید که Dual Display Device نام گرفته در سپتامبر سال ۲۰۱۶ به ثبت رسیده است. این پتنت دستگاهی را شرح می دهد که از یک صفحه نمایش معمولی جهت نمایش در یک سمت و در سمت دگر از یک صفحه ساخته شده از کاغذ الکترونیک بهره می برد. مایکروسافت این گونه توضیح می دهد که: صفحه نمایش کاغذ الکترونیک با پشتیبانی از چندین لمس برای نمایش کنترل های دستوری و تعاملی ثابت کاربر نظیر دکمه تغیر صدا و … استفاده می شود و صفحه نمایش عادی برای نمایش محتوای معمولی استفاده خواهد شد.

این پتنت به نوعی یادآور یوگا بوک جدید شرکت لنوو است که به جای کیبورد معمولی از یک صفحه لمسی بهره می برد که کاربر می تواند از این صفحه لمسی به جای کیبورد استفاده کرده و یا اینکه بر روی این صفحه شروع به نوشتن نماید. مطابق پتنت چدید مایکروسافت صفحه نمایش کاغذ الکترونیک علاوه بر کاربرد جهت کنترل دستگاه، به عنوان کاور صفحه نمایش اصلی هم می تواند مورد استفاده قرار بگیرد. در ذیل می توانید تصویر یوگا بوک شرکت لنوو را نیز مشاهد کنید.

شاید این پتنت در عضو جدید خانواده سرفس مورد استفاده قرار بگیرد، و البته این احتمال هم وجود دارد مانند بسیاری از پتنت ها، این پتنت هم منجر به تولید محصول نهایی نگردد. باید تا عرضه نسل جدید خانواده سرفس صبر کنیم و از آخرین دست پخت ردموندی ها آگاه شویم.

منبع :

MSPU

1190 پست
محسن توکلی نیا
او در رشته میکروبیولوژی به تحصیل پرداخته، اما علاقه وی به دنیای فناوری و به خصوص مایکروسافت، باعث فعالیت وی در این عرصه شده است. به ادبیات، عرفان، فناوری علاقه ی وافری دارد و سعی میکند اغلب اوقات فراغت خودش را صرف خدمت به خانواده و مطالعه شعر کند. محسن اکنون یکی از دبیران وبسایت وینفون است.
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
HaDi
پاسخ دهید سه شنبه 15 فروردین 1396

چندماه پیش یه همچین چیزی رو مدل زدم، فرستادم براتون
https://answers.microsoft.com/en-us/surface/forum/surfpro4-surfdrivers/a-conceptual-model-for-surface-phone/97d59d83-6bbe-4ef8-b7dc-6ba0e7e6cc36
اینم لینکش
😐

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , ,