screen_shot_2014-09-01_at_3.41.15_pm_story

همــه ما مایکروسافت را یک کمپانی پیشرو می دانیم؛ پتنتی که کمپــانی مایکروسافت امروز ثبت کرد یکی از همــان پیشــروی های این کمپانی دوست داشتنی است این پتنت قابلیت اسکن بافت و رنگ را از دنیای واقعی دارد و می توان از آن در نرم افزارهای تخصصی مایکروسافت استفاده نمود؛ بر روی این طرح از یک سنسور تماسی و یک سنسور تشخیص رنگ توسعه یافته استفاده شده است. شاید برخی بگویند که این طرح قبلا ارائه شده، اما ما به این افراد توصیه میکنیم که ابتدا به مقایسه آنها بپردازند، سپس خود متوجه خواهند شد که طرح مایکروسافت بسیار کامل و دارای توجیه اقتصادی است.

stylus

از نظر موارد استفاده می توان گفت که کمپانی مایکروسافت در نظر دارد که از این قلم به عنوان رقیب ماوس استفاده کند و نحوه ی استفاده از آن  به این شرح باشد که وقتی که شما رنگ سبز را اسکن میکنید برنامه ای خاص باز می شود و هر موقع که رنگ آبی را اسکن نمودید ایمیل های شما نمایش داده می شود. از حسگر تماسی آن هم می توان به وسیله ی ژست های حرکتی استفاده نمود.حال که این کاربرد های اولیه را ذکر کردیم تصور کنید که برای این قلم باید پد های مخصوص و رنگارنگی هم طراحی شود که می تواند کارایی بسیار بیشتری از ماوس را در اختیار شما قرار دهد.

اما مایکروسافت کاربردهای دیگری هم برای این طرح خود دارد که از جمله مهم ترین آن می توان به مدل سازی ۳D اشاره کرد، در اینجاست که طرح مایکروسافت از سایر طرح ها متمایز می شود چرا که مایکروسافت توجه ویژه ای به قابلیت اسکن بافت این قلم کرده است و برای انجام هر چه بهتر این عملگر از مجموعه ای سنسور ها و حسگرهای ژیروسکوپ و ستاب سنج و حتی میکروفون (برای تحلیل صدای برخورد نوک قلم به سطح) استفاده نموده است.

stylus_2_story

در پایان باید امیدوار بود که این طرح بسیار خوب مایکروسافت به زودی جنبه ی تجاری به خود بگیرد و دچار سرگذشت برخی از طرح های فوق العاده سابق این کمپانی نشود.

نظر شما چیست؟

منبع :

NEOWIN

5 پست
محمد شهبازی
مطالب مرتبط
تبلیغات
دیدگاه کاربران
er lumia
پاسخ دهید شنبه 1 اسفند 1394

فوق العادس

H@med
پاسخ دهید شنبه 1 اسفند 1394

تو wmpu خبری نوشته که اگه اشتباه نکنم منظورش اینه که مایکروسافت میخواد با استورش جای استیم رو بگیره .

  sina h
  پاسخ دهید شنبه 1 اسفند 1394

  به نوعی اره بیشتر میخواد نشون بده پی سی گیمینگ از ان ماست
  وگرنه قبلا هم فیل اسپنسر گفت استیم رقیب ما نیست. ماکرو داره کم کاری های گذشتشو جبران میکنه( در زمینه پی سی گیمینگ)
  چون استیم همین جوریش غول بی شاخ و دمیه. با میلیون ها کاربر همزمان . هزاران هزار بازی
  ولی قدم اول و ماکرو خوب برداشت. با بازی تومب رایدر و کوانتوم بریک میتونه نظراراو جلب کنه. ولی باید خیلی خیلی بیشتر تلاش کنه

یکی
پاسخ دهید شنبه 1 اسفند 1394

میشه مثلا یک دکمه بهش اضافه کنه تا جای رایت کلیک باشه. خوب میشه. عادت کردن بهش هم ساده است. فقط باید دکمه روی بدنه باشه

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , ,