مایکروسافت تاکنون طیف گسترده‌ای از تایپ کاورها را برای تبلت‌های هیبریدی خود نظیر سرفیس پرو و سرفیس گو توسعه داده است. نسخه معمولی این تایپ کاورها از جنس پلاستیک با کیفیت است، اما نسخه ویژه از جنس پوشش آلکانترا است که ظاهری بسیار خاص را به دستگاه می‌بخشد. تیم سرفیس که پیوسته در حال ارایه نوآوری و افزودن قابلیت‌های جدید به محصولات خود هستند، راهی برای استفاده بیشتر از این تایپ کاور را فراهم آورده‌اند. 

قصه تایپ کاور تبلت‌های هیبریدی سرفیس نظیر سرفیس پرو و سرفیس گو داستان جالب و طولانی است. مایکروسافت برای اولین بار با نسخه اولیه سرفیس پرو مفهوم تایپ کاور را به دنیای فناوری معرفی کرد. در ادامه این تایپ‌ کاورها تنوع بیشتری پیدا کردند، برای مثال در حال حاضر تایپ کاور معمولی سرفیس پرو و سرفیس گو از جنس پلاستیک با کیفیت است، اما نسخه ویژه آن از پارچه آلکانترا است که در تودوزی‌ خودروهای لوکس استفاده می‌شود.

مهندسان تیم سرفیس که نشان داده‌اند انتها و سقفی برای خلاقیت خود قائل نیستند، پتنتی را ثبت کرده‌اند که کارکردی بیش از تایپ و زیبایی را برای یک کیبورد پارچه‌ای ایجاد می‌کند. پتنت جدید مایکروسافت “ساخت سنسور لمسی روی پارچه” نام دارد که برای اولین بار در سال 2017 به اداره پتنت‌های ایالات متحده عرضه شده و در ژانویه سال 2019 منتشر شده است.

برطبق این پتنت مهندسان مایکروسافت راهی برای ساخت سنسور لمسی در یک بافت پارچه‌ای پیدا کرده‌اند. با استفاده از این سنسور کاربر امکان بهره‌گیری از ژست‌های حرکتی را خواهد داشت. برای مثال می‌توان با لمس این قسمت می‌توان اپلیکیشن‌های مختلف را کنترل کرد، حجم صدا را تغییر داد یا دیگر تعاملات مرسوم را انجام داد.

این اولین بار نیست که مایکروسافت راهی برای استفاده بیشتر از پشت بدنه دستگاه ارایه می‌دهد. پیشتر پتنتی با نام “لمس از پشت” توسط مهندسان این شرکت به ثبت رسیده بود که در دستگاه‌های تاشو نظیر سرفیس اندرومدا کاربرد دارد. 

در ادامه باید اضافه کنیم که در طرح ثبت شده توسط مایکروسافت اشاره شده که از سنسور لمسی تعبیه شده درون بافت یک پارچه می‌توان در محصولات پوشیدنی نیز استفاده کرد. در ادامه باید ببینیم آیا این پتنت راه خود را به محصولی نظیر هولولنز باز خواهد کرد یا اینکه در تبلت‌های هیبریدی این شرکت مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

منبع :

MSPU

1348 پست
محسن توکلی نیا
سردبیر بخش سخت افزار و گیم. همراه شما کاربران عزیز 😉
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
ali
پاسخ دهید جمعه 26 بهمن 1397

دستگاه به این بزرگی چرا سنسور اثر انگشت رو زیر صفحه نمایش نمی زاره

    محسن توکلی نیا
    پاسخ دهید جمعه 26 بهمن 1397

    علی جان این سنسور اثر انگشت برای بازکردن قفل دستگاه نیست. سنسور لمسی برای اجرای یه سری دستورات در دستگاه از طریق لمس هست.

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , ,