تمرکز مایکروسافت روی واقعیت افزوده و ترکیبی امری کاملا واضح و آشکار است، چرا که انقلاب بعدی دنیای فناوری را باید در واقعیت افزوده دانست، عصری که عینک های واقعیت افزوده جای گوشی های هوشمند ما را بگیرند چندان دور نیست. مایکروسافت اخیرا پتنت طراحی نشانه گر واقعیت افزوده را به ثبت رسانده که شکل و شمایل خاصی دارد.

پتنت جدید مایکروسافت طراحی یک نشانه‌گر واقعیت افزوده را نشان می‌دهد که ظاهری شبیه عصا دارد. به‌نظر ما این عصا احتمالا برای کار با هالولنز می‌تواند استفاده شود. در حال حاضر تعامل با هالوگرام ها در هالولنز توسط حرکات دست و کلیک دست در فضای اطراف بدن انجام می‌گیرد، اما این نشانه‌گر می‌تواند میزان دقت را افزایش داده و انتخاب آیتم ها و صدور دستورات را ساده تر خواهد ساخت.

اینکه مایکروسافت چنین وسیله جانبی را به‌صورت پتنت ثبت می‌کند، این فرضیه را تقویت می‌کند که احتمالا این دستگاه تاکنون در آزمایشگاه های مایکروسافت ساخته شده و ردموندی ها جهت حفظ اختراع خود آن را ثبت کرده اند.

این پتنت طراحی عصایی را نشان می‌دهد که دارای یک دستگیره و یک ماشه است، با توجه به طرح ثبت شده به‌نظر می‌رسد که عصا دارای دکمه های دیگری روی سطح فوقانی خود نیز است، کارکرد این دکمه ها احتمالا شبیه ویدیو زیر خواهد بود.

همانطور که در ویدیو فوق مشاهده کردید یک توسعه دهنده اپلیکیشن ios را برای تعامل آیفون با هالولنز ساخته است، گمان می‌کنیم که این عصا احتمالا کارکردی مشابه داشته باشد و با استفاده از آن بتوان هالولنز را کنترل و فرامین مورد نظر را توسط آن صادر کرد.

منبع :

MSPU

1071 پست
محسن توکلی نیا
او در رشته میکروبیولوژی به تحصیل پرداخته، اما علاقه وی به دنیای فناوری و به خصوص مایکروسافت، باعث فعالیت وی در این عرصه شده است. به ادبیات، عرفان، فناوری علاقه ی وافری دارد و سعی میکند اغلب اوقات فراغت خودش را صرف خدمت به خانواده و مطالعه شعر کند. محسن اکنون یکی از دبیران وبسایت وینفون است.
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , ,