جستجوی تصویری مایکروسافت در مرورگرهای وب اج به راحتی انجام می‌شود. در اج قدیمی یا جدید، باید بر روی تصویر مورد نظر کلیک راست کنید تا از طریق موتور جستجوی بینگ تصاویر مشابه را در وب پیدا کنید. اما اگر در محیط دسکتاپ بودید و خواستید جستجوی تصویری انجام بدهید، چه باید کرد؟ اپلیکیشن Photos مایکروسافت می‌تواند به کمک شما بیاید.

مایکروسافت در آخرین به‌روزرسانی ویندوز 10 ویژگی جستجوی تصویر در وب را به اپلیکیشن Photos آورده است. در این به‌روزرسانی، اپلیکیشن Photos برای قابلیت پیدا کردن تصاویر مشابه به موتور جستجوی بینگ دسترسی یافته است.

برای استفاده از ویژگی جستجوی تصاویر مشابه، باید بر روی تصویر باز شده کلیک راست کنید و “Search for similar images in Bing”  را کلیک کنید. ممکن است لازم باشد به مایکروسافت اجازه بدهید تا به صورت آنلاین تصویر را پردازش کند، بنابراین این الگوریتم می‌تواند تصاویر مشابه را در وب جستجو کند.

زمانی که این اجازه را صادر کردید، تکنولوژی امن ابر مایکروسافت تصویر را به بینگ ارسال می‌کند و صفحه نتایج تصاویر مشابه در مرورگر پیش فرض شما باز خواهد شد.

این ویژگی می‌تواند در سناریوهای متفاوتی مفید واقع شود. برای مثال، اگر تصویر زمینه‌ایی با کیفیت پایین دخیره کرده‌اید، می‌توانید از این ویژگی استفاده کنید و تصاویر زمینه‌ی باکیفیت یا تصاویر مشابه را پیدا کنید. این ویژگی همچنین می‌تواند در پیدا کردن تصاویر مشابه برای ارائه نیز به شما کمک کند.

این تغییر برای تمامی کاربران از جمله اینسایدرها و عموم راه‌اندازی شده است.

تغییرات اخیر

یکی از آخرین به‌روزرسانی‌های اپلیکیشن Photos اضافه شدن ویژگی کراپ (crop) به بالای نوار ابزار ادیتور می‌باشد، و این بدان معناست که شما مجبور نیستید به مود ادیتور وارد شوید تا کارهای ساده‌ایی مانند کراپ کردن را انجام دهید.

د رحال حاضر می‌توانید بدون بستن این اپلیکیشن نام تصویر را تغییر داده و یا اطلاعات دیگر را تغییر دهید. برای ویرایش اطلاعات، بر روی تصویر کلیک راست کنید و بر روی گزینه “File Info ” کلیک راست کنید. در سمت چپ، قادر به اضافه کردن اطلاعات جدید به تصویر خواهید بود.

تغییرات فوق برای کاربرانی که در برنامه اینسایدر اپلیکیشن Photos مایکروسافت ثبت نام کرده‌اند در دسترس می‌باشد.

منبع :

WINDOWSCENTRAL

185 پست
نجمه عنایتی
مطالب مرتبط
تبلیغات
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , ,