به تازگی مایکروسافت تصمیم گرفته است که نحوه‌ی انتشار به‌روزرسانی‌های .Net Framework را در ویندوز 10 تغییر دهد. تا کنون به‌روزرسانی‌های .Net Framework ماهیانه از طریق سیستم به‌روزرسانی ویندوز (Windows Update) برای این سیستم عامل منتشر می‌شدند ولی از ماه آینده به‌روزرسانی‌های .Net Framework به همراه به‌روزرسانی‌های تجمعی ویندوز 10 برای این سیستم عامل منتشر خواهد شد.

همچنین مایکروسافت به‌روزرسانی‌های .Net Framework را به سه دسته تقسیم بندی کرده است:

  • به‌روزرسانی‌های مستقل یا Independent – این به‌روزرسانی‌ها جدا از به‌روزرسانی‌های تجمعی ویندوز 10 منتشر می‌شوند.
  • به‌روزرسانی تجمعی یا Cumulative – پچ‌هایی که به طور مرتب برای ویندوز 10 منتشر می‌شوند، به همراه به‌روز کردن اجزای مختلف ویندوز .Net Framework را نیز به‌روز می‌کنند.
  • هماهنگ با عرضه‌ی نسخه‌های مختلف ویندوز 10 یا دسته‌ی Same Cadence – در این دسته، به‌روزرسانی‌های .Net Framework به همراه نسخه‌های جدید ویندوز 10 عرضه می‌شوند.

همجنین مایکروسافت نحوه‌ی انتشار این به‌روزرسانی‌ها را بر اساس شماره نسخه‌های ویندوز 10 نیز دسته بندی کرده است:

  • به‌روزرسانی اکتبر ویندوز 10 (نسخه‌ی 1809) و ویندوز سرور 2019 – یک به‌روزرسانی تجمعی اختصاصی برای .Net Framework به همراه به‌روزرسانی‌های تجمعی ویندوز (که شامل به‌روزرسانی‌های .Net نیز می‌شود)
  • به‌روزرسانی آوریل ویندوز 10 (نسخه‌ی 1803) و نسخه‌های قبل آن از جمله ویندوز سرور 2016 – یک به‌روزرسانی تجمعی ویندوز 10 (که شامل به‌روزرسانی‌های .Net نیز می‌شود) در کنار انتشار نسخه‌ی جدید سیستم عامل.
  • ویندوز 7 و 8.1 – انتشار چندین به‌روزرسانی .Net Framework به همراه انتشار نسخه‌های جدید این سیستم عامل‌ها.

مایکروسافت گفته است که قبل از عرضه‌ی این به‌روزرسانی‌ها ابتدا از سالم بودن آن‌ها مطمئن می‌شود و سپس برای کاربران آن‌ها را عرضه می‌کند. مایکروسافت خود در این باره چنین می‌گوید:

قبل از انتشار این به‌روزرسانی‌ها برای تمام کاربران، تمام تلاشمان را خواهیم کرد که اشکلات آن‌ها را به طور کامل رفع کنیم. به‌روزرسانی‌های .NET Framework توسط بسیاری از کاربران در بسیاری از دستگاه‌ها نصب می‌شود. رفع اشکالات به‌روزرسانی‌هایی مانند Patch Tuesday و سایر به‌روزرسانی‌ها امری ضروری است چرا که این به‌روزرسانی‌ها امنیت سیستم را بهبود می‌بخشند و باید تلاش کنیم تا این موارد رفع شوند.

نظر شما درباره‌ی این تصمیم جدید مایکروسافت چیست؟ آیا به نظر شما انتشار به‌روزرسانی‌های .Net Framework همراه با به‌روزرسانی‌های تجمعی ویندوز 10 کار درستی است؟ ما را در قسمت نظرات در جریان بگذارید.

منبع :

MSPU

234 پست
مسعود پاکراه
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , ,