skype_teamsاوایل ماه جاری خبری را مبنی بر عزم مایکروسافت برای ساخت رقیبی برای نرم افزار Slack، تحت عنوان Skype Teams منتشر کردیم. Slack یک نرم افزار درون سازمانی برای پیام رسانی و پیگیری امور داخلی شرکت ها است. این خبر در حالی منتشر شده است که پیش از این گفته می شد، مایکروسافت قصد داشته است Slack را با پرداخت ۸ میلیارد دلار تصاحب کند، اما در این امر ناموفق بوده است.

در حال حاضر نرم افزار Skype Teams تحت آزمون داخلی قرار دارد اما شرکت می خواهد نسخه بتای عمومی آن را تا ماه نوامبر و نسخه عمومی آن را تا ژانویه ۲۰۱۷ عرضه نماید. البته که زمان های گفته شده، به صورت تخمینی است اما توقع می رود که زمان نهایی عرضه با فاصله کم و در حدود گفته شده، قرار بگیرد و شاهد تاخیر زیادی نباشیم. طبق گزارش منتشر شده، قرار بر این است که نرم افزار Skype Teams به عنوان بخشی از خدمات آفیس ۳۶۵، مخصوصا برای کاربران تجاری که از طرح E3 یا بالاتر استفاده می کنند، عرضه شود. یکی از مزایای این کار برای کاربرانی که هم اکنون از Slack استفاده می کنند، کاهش هزینه های نهایی پرداخت شده توسط آن ها است. زیرا اکثر قریب به اتفاق این کاربران، به صورت هم زمان دارای اشتراک آفیس ۳۶۵ نیز هستند و به همین سبب نیازی به پرداخت اضافه برای بهره مندی از این سرویس نخواهند داشت.

پشتیبانی چند پلتفرمی، دیگر برگ برنده Skype Team با حضور آن در کلاینت های دسکتاپ ویندوز و مک و همچنین کلاینت های موبایل، ویندوز، اندروید و iOS خواهد بود.  البته قابل ذکر است که لینوکس در لیست پشتیبانی قرار نمی گیرد در حالی که کلاینت بتای Slack در حال حاضر از توزیع های ابونتو، دبیان و فدورا پشتیبانی می کند.

باید منتظر ماند و دید که آیا Skype Teams با پشتیبانی مایکروسافت و برند اسکایپ خواهد توانست سهم بازار Slack را به نفع خود کاهش دهد یا خیر.

منبع :

NEOWIN

344 پست
حسین محمدزاده
لیسانس مدیریت. گیک، برنامه‌نویس پایتون. دوستدار لینوکس و مایکروسافت به صورت هم‌زمان!!
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
ایمان
پاسخ دهید شنبه 2 مهر 1395

جاداره یه یادیم بکنیم از جشنواره عید تا عید وینفون !
یادش بخیر به خاطرات پیوست .

محمود
پاسخ دهید شنبه 2 مهر 1395

عزم رو به اشتباه عظم نوشته اید.ممنون

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , , , ,