براساس اعلام مایکروسافت، سرویس ایکس باکس لایو به غیر از ایکس باکس وان قرار است در دسترس سایر پلتفرم‌ها از جمله نینتندو سوییچ، دو سیستم عامل اندروید و iOS قرار بگیرد. این شرکت درحال آماده سازی برای انتشار یک نرم افزار توسعه دهنده جدید است که با استفاده از آن، سازندگان بازی قادر خواهند بود که ایکس باکس لایو را با پلتفرم‌های دیگر ادغام کنند. با جزئیات کامل خبر همراه ما باشید.

مایکروسافت (Microsoft) اخیرا اشاره‌ای به برنامه‌هایش برای رویداد GDC که ماه آینده میلادی برگزار خواهد شد، کرده و در این بین گفته که قرار است سرویس ایکس باکس لایو در آینده برای پلتفرم‌های دیگری هم در دسترس قرار بگیرد؛ پلتفرم‌هایی مثل نینتندو سوییچ یا گوشی‌های موبایل. طبق اعلام این شرکت، در دسترس بودن ایکس‌ باکس لایو برای سایر پلتفرم‌ها این امکان را به بازی‌ سازان خواهد داد تا راحت‌تر بتوانند بازیکنان پلتفرم‌هایی مثل اندروید، iOS و سوییچ را به یکد یگر متصل کنند.

به گفته مایکروسافت، با در دسترس قرار گرفتن ایکس‌باکس لایو برای سایر پلتفرم‌ها، این سرویس روی بیش از دو میلیارد دستگاه مختلف قابل استفاده خواهد بود. با اینکه هنوز جزئیات خیلی دقیقی در این مورد ارائه نشده و مایکروسافت توضیحات بیش‌تر را به GDC موکول کرده، اما گفته شده که این اقدام باعث خواهد شد تا بازیکنانی که از Xbox Live استفاده می‌کنند، بتوانند مواردی مثل سابقه اچیومنت‌ها، لیست دوستان، گروه‌هایی را که در آن عضو هستند و موارد دیگر را در سایر پلتفرم‌ها هم در دسترس داشته باشند.

این شرکت با سرویس ایکس باکس گیم‌پس در حال تلاش برای حلق نتفلیکسی برای بازی‌ها است تا بازی‌بازان با استفاده از اشتراک آن قادر باشند در هرجایی که خواستند به تجربه بازی‌هایشان بپردازند. اگر مایکروسافت بتواند سازندگان را متقاعد کند که جنبه‌های اجتماعی و تعاملی بازی‌ها را کنترل کنند، سرویس اشتراکی آن برای گیمر‌ها روی کنسول‌های رقیب و دستگاه‌های تلفن همراه بسیار امیدوار کننده خواهد بود. به هر حال مایکروسافت در چند وقت اخیر، فعالیت‌های گسترده‌ای در زمینه فراهم کردن امکان بازی کراس پلتفرم انجام داده است و در دسترس قرار دادن ایکس‌باکس لایو برای سایر پلتفرم‌ها هم قدمی در همین راستا است.

برای دریافت اطلاعات بیشتر از برنامه‌های مایکروسافت باید منتظر بمانیم و ببینیم که در کنفرانس توسعه دهندگان بازی یا به اختصار GDC که در تاریخ 27 اسفند برابر با 18 ماه مارس برگزار می‌شود، چه چیزهایی درباره برنامه‌های آینده مایکروسافت با سرویس‌هایش دستگیرمان می‌شود.

منبع :

THEVERGE

373 پست
رسول امینی
I Was Born in 1997 and Played My First Game in 2005 Which it Was Resident Evil 4. A Huge Fan of Video Games, Especially Open-world, Historical and Survival Horror Genre and Spend a Lot of Time on Playing. My Top No-Doubt Games Are Dark Souls 3, The Witcher 3: Wild Hunt, Resident Evil 4, Horizon Zero Dawn, God Of War 2018 and Bloodborne. Most of the Time in My Daily Life, i Write Articles for WinPhone.Ir
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , ,