Background_Privacy

امروزه هر فردی از سرویس هایی مانند فضای ابری، پیام رسان ها، تقویم ها، ایمیل ها و بسیاری دیگر، مدام استفاده می کند. این سرویس ها به قدری خوشایند و کمک کننده هستند که زندگی امروزه بدون آن ها امکان پذیر نیست. اما ما کاربران باید بدانیم که در ازای استفاده از این سرویس ها، چه مجوز هایی را به سرویس دهنده می دهیم. با وینفون همراه باشید تا اساس نامه حریم خصوصی مایکروسافت را بررسی کنیم.

این اساس نامه به صورت کاملا فارسی و توسط خود کمپانی ارایه شده است و این حق هر کاربری است که بداند برای استفاده از سرویس های مایکروسافت، باید چه اطلاعاتی را در اختیار کمپانی قرار دهد. در یکی از مطالب قبلی شما را با اساس نامه امنیتی مربوط به ویندوز ۱۰ و مشتقات آن آشنا کردیم و حال با این مطلب به تمام چارچوب کاری و تعهدات کمپانی در قبال اطلاعاتی که دریافت می کند پی خواهیم برد. برای درک این که مایکروسافت چرا و چگونه اطلاعات کاربران را دریافت و استفاده می کند، این مطلب را مطالعه فرمایید. در حقیقت هر کاربری این حق مسلم را دارد که بداند در قبال سرویس هایی که استفاده می کند، چه امتیازات و دسترسی هایی به سرویس دهنده می دهد. این شما و این، هر آنچه باید در مورد مایکروسافت بدانید!

microsoft

بیانیه حفظ حریم شخصی Microsoft

حفظ حریم شخصی شما برای ما مهم است. این بیانیه حفظ حریم شخصی توضیح می دهد که ما چه اطلاعات شخصی‌ای را در مورد شما جمع آوری می کنیم و چگونه از آنها استفاده می کنیم. این شامل Bing, Cortana, MSN, Office, OneDrive, Outlook.com, Skype, Windows, Xbox و خدمات دیگر Microsoft است که این بیانیه، آن ها را توضیح می دهد. هرگونه اشاره به خدمات Microsoft در این بیانیه شامل وبسایتها، برنامه ها، نرم افزارها و دستگاههای Microsoft می شود.

داده های شخصی که ما جمع آوری می کنیم

Microsoft اطلاعاتی را جمع آوری می کند تا خدمات خود را به طور کارآمد عرضه کند و بهترین تجربه استفاده از خدمات را برای شما فراهم کند. برخی از این اطلاعات مستقیما توسط شما ارائه می شوند، مانند تاریخ ایجاد حساب Microsoft، عباراتی که در Bing جستجو می کنید، فرمانهای صوتی که به Cortana می دهید، اسنادی که در OneDrive آپلود می کنید، یا تماسهایی که با خدمات پشتیبانی ما می گیرید. بخشی دیگر از این اطلاعات را از طریق ثبت کردن نحوه تعامل شما با خدمات ما جمع آوری می کنیم، مثلا، از طریق فناوریهایی مانند کوکی، و دریافت گزارشهای خطا یا اطلاعات استفاده از نرم افزارهایی که روی دستگاه شما اجرا می شوند. ما همچنین از طرفهای شخص ثالث (از جمله شرکتهای دیگر) اطلاعات دریافت می کنیم.

چگونگی استفاده ما از اطلاعات شخصی شما

Microsoft از داده هایی که جمع آوری می کند برای ارائه خدمات خود به شما استفاده می کند، و همینطور از این داده ها برای بهبود بخشیدن و شخصی کردن تجارب شما استفاده می کند. ما ممکن است از این داده ها برای برقراری ارتباط با شما نیز استفاده کنیم، مثلا ممکن است برای دادن اطلاعات به شما در مورد حساب شما، آپدیتهای امنیتی و محصولات از آنها استفاده کنیم. و همینطور از این داده ها استفاده می کنیم تا تبلیغاتی که به شما نشان می دهیم بیشتر با علایق شما مرتبط باشند. اما، ما از آنچه که شما در ایمیل، چت، تماس های ویدیویی یا پیام صوتی می گویید، یا از اسناد، عکسها، و دیگر فایلهای شخصی شما، برای ارسال تبلیغات هدفمند به شما استفاده نخواهیم کرد.

چرا ما اطلاعات شخصی را به اشتراک می گذاریم

(ما با رضایت شما یا آنگونه که برای انجام یک تراکنش یا ارائه سرویسی که شما درخواست کرده‌اید یا اجازه داده‌اید، لازم است اطلاعات شخصی شما را به اشتراک بگذاریم. علاوه بر این، هرگاه طبق قانون برای پاسخ دادن به یک فرآیند قانونی لازم باشد؛ یا برای محافظت از مشتریان؛ حفاظت از جان افراد؛ حفظ امنیت خدمات ما؛ و حفاظت از حقوق و اموال Microsoft لازم باشد، ما اطلاعات شما در اختیار دیگران قرار می دهیم.)

نحوه دسترسی شما به اطلاعات شخصی خود و کنترل آنها

می توانید اطلاعات شخصی خود را برای بسیاری از خدمات Microsoft مشاهده و ویرایش کنید. همچنین می توانید تعیین کنید که Microsoft چگونه اطلاعات شما را جمع آوری و از آنها استفاده کند. نحوه دسترسی یا کنترل شما بر اطلاعات شخصی خود به نوع خدماتی که استفاده می کنید بستگی داد. شما همیشه می توانید در مورد دریافت یا عدم دریافت ایمیل تبلیغاتی، پیامهای SMS، تماسهای تلفنی و نامه پستی از سوی Microsoft تصمیم بگیرید. شما می توانید با مراجعه به صفحه انصراف ما، از دریافت تبلیغات مبتنی بر علایق از سوی Microsoft انصراف بدهید.

کوکی ‏ها و فناوری ‏های مشابه

Microsoft از کوکی‌ها (که فایلهای متنی کوچکی هستند که در دستگاه شما ذخیره می شوند) و فناوریهای مشابه برای ارائه خدمات خود و کمک کردن به جمع آوری اطلاعات استفاده می کند. کوکی‌ها به ما کمک می کنند کارهای مختلفی انجام دهیم، از جمله، ترجیحات و تنظیمات مورد نظر شما را ذخیره کنیم؛ امکان ورود شما به سیستم را فراهم کنیم؛ مطابق با علایق شما برایتان تبلیغات بفرستیم؛ با کلاهبرداری مبارزه کنیم؛ و عملکرد خدمات خود را بررسی کنیم. برنامه های Microsoft از شناسه های دیگری مانند شناسه تبلیغات در Windows برای اهداف مشابه استفاده می کنند.

ما از وب لینک ها نیز برای ارسال کوکی‌ها و جمع آوری اطلاعات مربوط به کاربرد و عملکرد خدمات خود استفاده می کنیم. در خدمات ما ممکن است وب بیکن شرکتهای دیگر ارائه دهنده خدمات نیز وجود داشته باشند.

شما ابزارهای مختلفی برای کنترل کردن کوکی‌ها، وب بیکن‌ها و فناوریهای مشابه در اختیار دارید، از جمله ابزارهای کنترل مرورگر برای بلوکه یا حذف کردن کوکی و ابزارهای کنترل ارائه‌دهندگان خدمات تحلیلی برای جلوگیری از جمع آوری داده ها از طریق وب بیکن‌ها. مرورگر شما و دیگر گزینه های پیش روی شما ممکن است بر نحوه استفاده شما از خدمات ما تأثیر بگذارند.

حساب Microsoft

با حساب Microsoft می توانید وارد خدمات Microsoft و همینطور خدمات شرکای Microsoft شوید. ورود شما به حساب Microsoft خود می تواند فرآیند شخصی سازی را بهبود ببخشد، تجربه یکپارچه و هماهنگی را در سطح خدمات و دستگاههای مختلف برای شما فراهم کند، و به شما کمک کند که به ذخیره داده های ابری (کلاود) و دیگر قابلیتها و تنظیمات پیشرفته دسترسی داشته باشید و از آنها استفاده کنید.

هنگامی که برای دسترسی به یک سرویس وارد حساب Microsoft خود می شوید، ما آن ورود شما را ثبت می کنیم. اگر با حساب Microsoft خود وارد خدمات یک شرکت شخص ثالث شوید، از شما خواسته خواهد شد که اجازه بدهید آن بخش از اطلاعات حساب شما که برای آن سرویس لازم است به آنها داده شود.

Bing

خدمات Bing شامل خدمات جستجو و نقشه سازی، و همینطور برنامه های نوار ابزار Bing و دسکتاپ Bing می شود. خدمات Bing همچنین در دیگر خدمات Microsoft مانند MSN Apps و Cortana، و Windows (که ما به آنها خدمات مبتنی بر Bing می گوییم) گنجانده شده است. هنگامی که از خدمات Bing استفاده می کنید، ما عباراتی که جستجو می کنید، اطلاعات مکان، و دیگر اطلاعات مربوط به تعامل شما با خدمات ما را جمع آوری می کنید.

Cortana

Cortana دستیار شخصی شما است. Cortana زمانی می تواند به بهترین شکل عمل کند که با استفاده از داده های موجود در دستگاه شما، حساب Microsoft شما، خدمات شخص ثالث و دیگر خدمات Microsoft در مورد شما اطلاعات کسب کند. شما می توانید Cortana را فعال کنید، و هر وقت که بخواهید می توانید آن را غیرفعال کنید.

MSN

خدمات MSN شامل چند سایت و مجموعه ای از برنامه ها می باشد. ما اطلاعاتی را در مورد نصب برنامه های MSN و دستگاههایی که این برنامه ها روی آنها نصب شده اند جمع آوری می کنیم. ما همچنین داده هایی را در مورد اینکه شما چگونه با برنامه ها و وبسایتهای MSN تعامل می کنید، مانند دفعات بازدید و نوع محتوایی که می بینید، جمع آوری می کنیم

Office

Office مجموعه ای از برنامه های تولید محتوا است از جمله Word، Excel، PowerPoint، و Outlook. برنامه های مختلف Office این توان را به شما می دهند که از محتوا و قابلیتهای خدمات دیگر Microsoft و خدمات دیگر متصل به این شرکت، نظیر Bing و خدمات رومینگ Office استفاده کنید. برای اطلاعات بیشتر در مورد نحوه مدیریت گزینه های حفظ حریم شخصی خود، به این آدرس مراجعه کنید. اگر شما در سازمانی کار کنید، مدیر شما می تواند از طریق «سیاست گروهی» خدمات وصل شده را غیرفعال کند.

OneDrive

OneDrive این امکان را به شما می دهد که از طریق هر دستگاهی به فایلهای خود دسترسی داشته باشید. همچنین می توانید فایلهایتان را با دیگران به اشتراک بگذارید و با آنها روی فایلها کار کنید. برخی نسخه های برنامه OneDrive به شما اجازه می دهند که هم از طریق وارد شدن به حساب Microsoft خود به OneDrive خودتان دسترسی داشته باشید و هم به OneDrive برای کارهای تجاری به عنوان بخشی از استفاده سازمان شما از SharePoint Online دسترسی داشته باشید.

وقتی که شما فایلی را روی OneDrive ذخیره می کنید، شرایط اشتراک گذاری آن به همان صورت خواهد بود که برای پوشه حاوی آن تعریف شده است. مثلا، اگر شما فایلی را در یک پوشه عمومی ذخیره کنید، آن فایل نیز عمومی خواهد بود و هر شخصی که در اینترنت بتواند آن پوشه را پیدا کند به آن دسترسی خواهد داشت.

(Outlook.com (Hotmail سابق سرویس اصلی Microsoft برای کاربران ایمیل است، و شامل حسابهای ایمیل با آدرسهایی مختوم به outlook.com، live.com، hotmail.com و msn.com می باشد. Outlook.com ابزارهایی را فراهم می کند که به شما کمک می کنند با دوستانتان در شبکه های اجتماعی ارتباط برقرار کنید. برای استفاده از Outlook.com لازم است که یک حساب Microsoft داشته باشید.

 • حذف کردن ایمیل و آیتمهای دیگر

وقتی که شما یک ایمیل یا آیتم را از صندوق پیام خود در خدمات اینترنتی Outlook.com حذف می کنید، معمولا آن آیتم به پوشه سطل آشغال منتقل می شود و تقریبا به مدت ۷ روز آنجا باقی می ماند مگر اینکه شما آن را به پوشه پیامهای دریافتی بازگردانید، پوشه را خالی کنید، یا خود سرویس به طور اتوماتیک پوشه را خالی کند، هرکدام که زودتر اتفاق بیفتد. وقتی که پوشه سطل آشغال را خالی می کنید، چیزهایی که آنجا پاک کرده اید به مدت ۳۰ روز در سیستم ما نگهداری می شوند و سپس برای همیشه حذف می شوند.

 • پوشه پیامهای اجتماعی – نامهای کاربری و تصاویر پروفایل موجود در شبکه های اجتماعی را نشان می دهد

 هرگاه افرادی که برای شما ایمیل می فرستند در شبکه های اجتماعی مانند Facebook، LinkdIn و Twitter آنلاین باشند این ابزار پیامهای اجتماعی به شما اطلاع می دهد. اگر شما از کسی که نام و تصویر پروفایل او در شبکه های اجتماعی در دسترس عموم قرار دارد دریافت کنید، ما تلاش می کنیم که نام و تصویر پروفایل آن فرد را از شبکه های اجتماعی دریافت کنیم و به شما نشان دهیم. برای کسانی که شما از طریق آن شبکه های اجتماعی با آنها در ارتباط هستید، ما همچنین اطلاعات شما را از فید شبکه اجتماعی آنها نشان می دهیم. شما می توانید در بخش «گزینه ها» ابزار پیامهای اجتماعی را غیرفعال کنید.

Silverlight

Microsoft Silverlight به شما کمک می کند که به محتوای غنی موجود در وب دسترسی پیدا کنید و از آن لذت ببرید. Silverlight به وبسایتها و خدمات این توان را می دهد که داده هایی را روی دستگاه شما ذخیره کنند. قابلیتهای دیگر Silverlight عبارتند از وصل شدن به Microsoft برای دریافت آپدیتها، یان وصل شدن به سرور Microsoft یا شرکت شخص ثالث برای پخش محتوای دیجیتالی محافظت شده.

Skype

برنامه های Skype به شما اجازه می دهند که پیامهای صوتی، تصویری و فوری بفرستید و دریافت کنید. در راستای ارائه این قابلیتها، آنگونه که در بخش «اطلاعات بیشتر» توضیح داده شده، Microsoft اطلاعات شخصی، از جمله اطلاعات مربوط به مکاتبات شما را جمع آوری می کند، از آنها استفاده می کند و آنها را به اشتراک می گذارد،

آنچه مطالعه فرمودید، تمام آن چیزی بود که پای قرارداد استفاده از سرویس های کمپانی مایکروسافت امضا می کنید. تاکید می کنیم که این حق مسلم شماست و شما به عنوان یک کاربر، کاملا حق دارید از مفاد قرارداد بین خود و مایکروسافت آگاه باشید. چه بسا از برخی دیدگاه های دیگر، نه تنها حق دارید، بلکه موظف به مطالعه این قرارداد هستید. به هرحال وینفون به عنوان مرجع اصلی همه موضوعات مختوم به مایکروسافت در میهن عزیزمان، این وظیفه را دارد که مخاطبین خود را از تمام مسائل آگاه سازد. امیدواریم این مطلب شما را در انتخاب و استفاده مطمئن و آسوده خاطر از سرویس های آنلاین و آفلاین مایکروسافت کمک کرده باشد.
منتظر نظرات شما عزیزان هستیم.
منبع :

وینفون

615 پست
رضا رجب زاده
لیسانسه ICT علاقه مند به مایکروسافت و محصولاتش. تکنولوژی و وبلاگ نویسی.
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
Shayan
پاسخ دهید چهارشنبه 7 بهمن 1394

یک مشکل فوق العاده مزخرف دارم
برنامه Messaging + Skype داخل استور یک شکل داره، داخل برنامه یک شکل دیگ!
بعد وقتی میخوام یک پیام اسکایپ بدم دکمه سند رو که میزنم سند نمیشه و همینطوری میمونه
ده ها هزار اپدیت داده تا الان ولی فرقی نکرده
میشه راهنمایی کنید ؟؟

  رضا رجب زاده
  پاسخ دهید چهارشنبه 7 بهمن 1394

  شایان جان اینکه فرمودی داخل برنامه یه شکله و داخل استور یه شکل دیگه رو درست متوجه منظورت نشدم
  ولی در مورد مشکل سند نشدن، پیشنهاد میکنم یه بار اپلیکیشن مستقل اسکایپ رو باز کنی و کامل Sign In بشی و دوباره امتحان کنی
  در ضمن به اکانت ها هم توجه کن، ممکنه اکانتی که با اسکایپ بهش متصل میشی با اونی که تو اپلیکیشن پیام متصل شده متفاوت باشه. البته اگه چند اکانت مختلف مایکروسافت داری ممکنه این مشکل پیش بیاد.

   Devil Dead
   پاسخ دهید چهارشنبه 7 بهمن 1394

   خیلی ممنون از پاسخ دادنتون
   انجام دادم اینکار هارو ولی باز هم همیطوره
   و جالبیش اینه وقتی که یه پیام میدم و سند نمیشه، در واقع سند میشه اما داخل برنامه یه جورایی freeze میشه
   راجب شکل ظاهریش هم ایناهاش
   http://8pic.ir/images/i22csm6w5xbcogutb6wo.png
   تو واقعیت اصلا این شکلی نیست برای من
   و حتی با این عکس متوجه میشید که آیکون باتری هیچ شباهتی به آیکون باتری فعلی نداره
   بنظرم بررسی کنید این رو حتما

   shahin n
   پاسخ دهید شنبه 10 بهمن 1394

   پاسخ بدید ممنون میشم

mohsen
پاسخ دهید چهارشنبه 7 بهمن 1394

خب چیزی که خوندیم این بود که کلیه ی اطلاعات استفاده میشه.مثلا نزدیکترین راهش کورتانا هست که میتونه تشخیص بده افراد یک منطقه بیشتر به جستجوی چه چیزی میپردازن.اما… اما ای کاش فقط همین باشه نه چیز دیگه ای

  mohsen
  پاسخ دهید چهارشنبه 7 بهمن 1394

  کینکت هم خیلیها میگفتن بخاطر دوربینی که داره دردسر ساز میشه.البته در این مورد اطمینان دارم موردی نداشت چون اگه مایکرو چیزی در سرش داشت پشتیبانی درست و حسابی ازش میکرد.در حالی که تقریبا بی استفاده گذاشتش

میلاد نوروزی
پاسخ دهید پنجشنبه 8 بهمن 1394

عالی بود ممنون

shahin n
پاسخ دهید پنجشنبه 8 بهمن 1394

مثلا، اگر شما فایلی را در یک پوشه عمومی ذخیره کنید، آن فایل نیز عمومی خواهد بود و هر شخصی که در اینترنت بتواند آن پوشه را پیدا کند به آن دسترسی خواهد داشت
.

.
.
.
.
سلام مهندس، ممکن توضیح بدید منظورشون از این قسمت چیه!؟ پوشه عمومی چه پوشه هایی هستند؟؟

  shahin n
  پاسخ دهید پنجشنبه 8 بهمن 1394

  قسمت one drive واقعا نیازم بود بینهایت سپاس بابت این مطلب ، فقط این قسمت از حرف نگرانم کرده که پوشه های عمومی چه پوشه هایی هستند!

shahin n
پاسخ دهید شنبه 10 بهمن 1394

عزیز پاسخ بدید ممنون میشم

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , ,