_ویندوز پنل جدید

مایکروسافت از توسعه دهندگان می‌خواهد تا از گوشه‌های گرد استفاده کنند گوشه‌های گرد در منوهای کنترل ویندوز 10

ماه پیش بود که به شما از تصمیم مایکروسافت برای گرد کردن گوشه‌های تیز در طراحی ویندوز 10 گفتیم. مایکروسافت می‌خواهد که ظاهر تیز و خشن ویندوز را تغییر دهد و حالتی نرم‌تر به آن ببخشد تا چیزی شبیه به حالت کاربرپسندانه‌ی اندروید و iOS شود. با وینفون همراه باشید.

اکنون این تاییدیه را از طرف Sravya Vishnubhatla، مدیر برنامه تیم فلوئنت دیزاین ویندوز، از طریق گیت هاب داریم. او از توسعه دهدگان خواست تا گوشه‌های گرد را در طراحی‌ منوهای کنترلی ویندوز 10 اعمال کنند. او همچنین تعدادی مثال از اینکه این موارد چه‌طور باید باشند ارائه کرد.

او در یک پست پیشنهادی در گیت هاب گفت:

استایل پیش‌فرض کنترل‌ها را با گوشه‌های گرد به‌روزرسانی و آن‌‌ها را برای شخصی سازی ساده کنید. توسعه دهندگان نباید قالب منو‌ها را برای تیز کردن یا بیش از حد گرد کردن، دوباره تغییر دهند.

او برای توضیح این مشکل افزود:

کنترل‌های موجود در XAML با روش تکامل وب و برنامه‌های موبایل در تضاد هستند -این تضاد در اکوسیستم برنامه‌های ویندوز و رابط کاربری آمیخته با آن برجسته می‌شود. امروزه روش‌های متعددی برای گرد کردن گوشه‌ها در رابط کاربری وجود دارند. اما روشی که XAML برای منوهای کنترل‌ استفاده می‌کند، توسعه دهندگان را مجاب می‌کند تا قالب منوها را به‌روزرسانی کنند و آن‌ها را در نسخه‌ای از کنترل‌ها قفل کنند تا از مزایای آپدیت‌های آینده به راحتی بهره نبرند.

همچنین تعدادی مثال از انتظارات مایکروسافت از منوهای کنترلی قرار گرفته شد:همچنین مایکروسافت از کاربرانی که از این تغییرات استقبال نکردند دعوت کرد تا نظرات خود را در پلتفرم ردیت به اشتراک بگذارند.

شما چه فکری می‌کنید؟

منبع :

MSPU

105 پست
مجتبی قوی بازو
KATY CAT
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
AmiR72HawK
پاسخ دهید شنبه 18 خرداد 1398

اگر میزان تغییرات در حد همین مثال هایی که زدن باشه، به نظرم خوبه…

منو
پاسخ دهید یکشنبه 19 خرداد 1398

این موج اول است.
امواج در راهند

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , ,