با توجه به اینکه گوگل اسیستنت و الکسا با خبرهایی نظیر گسترش و حضور در دستگاه‌های بیشتر،  تسلط کامل بر فضای هوش مصنوعی نمایشگاه CES2018 دارند، مایکروسافت هم قول جدی مبنی بر وجود دستگاه‌های بیشتری به‌همراه کرتانا در طول سال آینده داده است. با وینفون همراه باشید.

آقای جردی ریباس (Jordi Ribas) مدیر ارشد محصولات هوش مصنوعی مایکروسافت در پستی در وبلاگ ویندوز اعلام کرد:

ما با حمایت شرکاء فعلی و جدیدمان در رساندن کرتانا حتی به فضاهای بیشتری در دفاتر کاری، خانه و در حرکت ادامه خواهیم داد. هدف ما وجود کرتانا در هر جایی است که در آن شما به دستیار احتیاج دارید فارق از نوع دستگاهی که از آن استفاده می‌کنید خواسته کامپیوتر شخصی شما باشد یا گوشی هوشمند، اکس‌باکس، هدست واقعیت ترکیبی، بلند‌گو‌های هوشمند خانگی، ترموستات یا حتی در آینده با وسیله‌های دیگر. شما در سال جاری همچنان شاهد حضور و یکپارچگی بیشتر کرتانا در دستگاه‌ها و سرویس‌های مورد علاقه‌تان خواهید بود.

این پست وبلاگی مایکروسافت جهت آرامش بخشیدن به نگرانی‌هایی که پیرامون کرتانا و عقب افتادن او از رقبایی نظیر الکسا و گوگل اسیستنتی است که حالا گسترش زیادی پیدا کرده‌اند و نیز عدم تمایل مایکروسافت به رقابت با HomePod اپل و ساخت دستگاهی نظیر آن با کرتانا است.

مایکروسافت اعلام کرده است که در حال انجام کا روی ساخت دستگاه‌هایی پایه با همکاری Allwinner، Synaptics، TONLY و Qualcomm است اما در حال حاضر خبری از ساخت دستگاهی برای مصرف کننده نیست.

این اظهارنظر کمک کرد که نشان بدهد مایکروسافت هنوز در کرتانا سرما‌یه‌گذاری می‌کند اما آیا واقعاً این سرمایه‌گذاری‌ها نهایتاً منجر به توسعه معنی‌داری برای آینده می‌شود؟ باید دید.

منبع :

MSPU

23 پست
محمدعلی معدلی
علاقه مند به اخبار و وقایع حوزه های تکنولوژی و فن آوری دوستدار شرکت مایکروسافت و نرم افزارها و سرویسهای عالی اون
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
ali
پاسخ دهید پنجشنبه 21 دی 1396

قابل توجه افرادی که میگفتن مایکروسافت میخواد الکسا رو جایگزین کورتانا کنه و قصد داره کورتانا رو کنسل کنه.

(ملت فقط منتظر هستن یک خبری از مایکروسافت بیاد، بدون این‎که کامل بخونن و یه خورده بیشتر تحقیق کنن، فقط همین‎جوری روی هوا مایکروسافت رو به باد بد و بی‎راه می‎گیرن.)

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , ,