چند سالی است که پایان سلطه ویندوز، با وجود رشد بازار موبایل و تبلت پیش‌بینی می‌شد اما در کمال تعجب این بازار رشد دوباره‌ای را آغاز کرده و به طور قطع رشد آن از تبلت‌ها پیشی گرفته است.

دلیل این رشد غیر منتظره نیاز روز افزون به بهره‌وری واقعی است در حالی که موبایل و تبلت پلتفرم‌هایی برای انجام امور روزمره هستند. این بهره‌وری نیازمند یک میز و محل کار ثابت، ماوس و صفحه کلید استاندارد و صفحه نمایش بزرگ است. دلیل دیگر اقبال به ویندوز برای بهره‌وری، وجود اپلیکیشن‌های مناسب این کار در سیستم‌عامل مذکور است که تبدیل آن‌ها به اپلیکیشنی در صفحه‌های لمسی به هیچ‌ عنوان معقول نیست.

عدم وجود اپلیکیشن در رقابت ویندوز با سایر پلتفرم‌های موبایل و تبلت همیشه به عنوان یک ضعف در نظر گرفته شده است. اپ‌هایی همچون اسنپ‌چت یا حتی نسخه‌ای قابل قبول از اینستاگرام. و البته این سکه روی دیگر هم دارد. زمانی که به امور مربوط به بهره‌وری می‌پردازیم، ویندوز به پشتوانه عمر ۲۵ ساله خود، دارای ابزارهایی است که پلتفرم‌های موبایل از آن‌ها محروم هستند.

در پستی در وبلاگ، ضمن ارائه اطمینان از پشتیبانی ویندوز از نرم افزارهای سنتی در نسخه‌های آتی، معاون بخش ویندوز شرکت تعداد دقیق اپ‌های این سیستم‌عامل را افشا کرده است:

ویندوز ۱۰ به تنهایی بر روی بیش از ۷۰۰ میلیون دستگاه فعال نصب شده است. اکنون ویندوز بیش از ۳۵ میلیون عنوان اپلیکیشن، بیش از ۱۷۵ میلیون نسخه از اپلیکیشن‌های مختلف و ۱۶ میلیون درایور سخت‌افزاری انحصاری دارد.

قابل ذکر است که پیش‌بینی میشود پلی استور گوگل دارای ۲/۶ میلیون اپلیکیشن و اپ استور اپل دارای ۲/۱ میلیون اپلیکیشن باشد. 

همان‌طور که اشاره شده است، این ۳۵ میلیون اپلیکیشن، بیش‌تر اپ‌ و بازی‌های مشهور موبایل را شامل نمی‌شود و بیش‌تر آن‌ها نیز هنوز در استور مایکروسافت ثبت نشده‌اند اما به هر حال اگر از مایکروسافت ویندوز استفاده می‌کنید، خواهید توانست اپلیکیشن مورد نیاز خود را یافت کنید.

منبع :

MSPOWERUSER

396 پست
حسین محمدزاده
لیسانس مدیریت. گیک، برنامه‌نویس پایتون. دوستدار لینوکس و مایکروسافت به صورت هم‌زمان!!
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , ,