Microsoft Authenticator - banner

مایکروسافت اپلیکیشن  Authenticator را چند هفته پیش برای کاربران اینسایدر حلقه‌ی فست منتشر کرد که باعث می‌شد به آسانی با استفاده از ورود چند مرحله‌ای و به‌صورت امن وارد حساب‌های خود شد. اما مایکروسافت به تازگی اعلام کرد که این اپلیکیشن به‌زودی و در تاریخ ۱۵ اوت برای همه‌ی پلتفرم‌ها منتشر خواهدشد.

این برنامه با حساب مایکروسافت و Azure AD کار می‌کند که برای مشتریان تجاری و عادی در یک مکان، امکانی برای ورود به حساب کاربر ایجاد می‌کند و از سنسور اثر انگشت، اعلانیه ها و گجت ها پوشیدنی پشتیبانی خواهد کرد.

جزییات را می توانید در زیر بخوانید:

  • تجربه استفاده از برنامه در عین امنیت سطح بالا ساده شده است.
  • با نمایش در اعلانیه‌ها می‌توانید حتی(در اکثر موارد) بدون باز کردن اپلیکیشن وارد حساب خود شوید که تنها نیاز به انتخاب گزینه تایید را دارید.
  • برای تایید می‌توانید از گجت‌های پوشیدنی مانند ساعت اپل و سامسونگ استفاده کنید.
  • می‌تواند بجای کلمه عبود از اثر انگشت استفاده کرد(اندروید و iOS).
  • مشتریان تجاری می‌توانند بجای کلمه عبور از گواهی‌ها استفاده کنند.

Authentocator app

مایکروسافت توضیح می‌دهد که اگر حساب مایکروسافت خود را استفاده می‌کنید، در صورت موجود شدن برنامه‌ی جدید در دستگاه‌های اندروید به شما اطلاع‌‌ داده می‌شود تا آن را دریافت کنید. کاربران تجاری می‌توانند از طریق به‌روزرسانی برنامه Azure Authenticator آن را دریافت کنند و این شرکت اضافه می کند که “حساب هایی که در برنامه Azure Authenticator وجود دارند به طور خودکار به‌روزرسانی می‌شوند”.

مایکروسافت خبر انتشار این برنامه را با عنوان اینکه “بسیاری از شرکت‌های تجاری مدتی برای برنامه ریزی نیاز دارند” اعلام می‌کند همچنین مایکروسافت گفته که بهبودها با سرعت بیشتری منتشر می‌شود.

منبع :

WINBETA

300 پست
آرش ابراهیم زاده
او کارشناسی مترجمی زبان را از دانشگاه آزاد دریافت کرده است. به موسیقی و ادبیات علاقه‌ی وافری دارد و سعی می‌کند اغلب اوقات فراغت خودش را صرف نوازدگی گیتار و ثبت ایده های نو کند. آرش اکنون نویسنده وب‌سایت وینفون است.
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , ,