مایکروسافت به‌روزرسانی تجمعی جدیدی برای ویندوز 10 ورژن 1809 منتشر کرد، که شماره بیلد را به 17763.475 ارتقا می‌دهد.

KB4495667 یک به‌روزرسانی اختیاری است که درحال آزمایش است، و اگر مشکلی در این بین نباشد بایستی بخشی از پچ روز سه‌شنبه (Patch Tuesday) هفته آینده باشد.

این به‌روزرسانی شامل اصلاحات و بهبودهای زیر می‌باشد:

 • به حساب کاربری Administrator اجازه می‌دهد تا ستاپ مایکروسافت آفیس را بعد از دانلود نصب کننده در مایکروسافت اج اجرا کند.
 • در این به‌روزرسانی به مشکلی پرداخته می شود که باعث می‌شود اوتوماسیون اینترنت اکسپلورر در موارد خاصی از کار بیافتد.
 • در این به‌روزرسانی به مشکل دیگری پرداخته شد، به این ترتیب که طرح‌های URI سفارشی برای نگاه دارنده‌های پروتکل اپلیکیشن ممکن است اپلیکیشن متناظر برای اینترانت محلی و سایت‌های قابل اعتماد را در اینترنت اکسپلورر به کار نیندازد.
 • به مشکلی پرداخته شده که هنگامی که شما تغییر مسیر پوشه‌ایی را برای پوشه Roaming AppData به مسیری از شبکه، تنظیم می‌کنید از راه‌اندازی اپلیکیشن‌های خاصی ممانعت به عمل می‌آورد.
 • به اصلاح مشکلی در Gdi32full.dll پرداخته شده است که باعث می‌شود یک اپلیکیشن از پاسخ‌دهی باز بماند.
 • در این به‌روزرسانی به مشکلی پرداخته شد که ممکن است باعث شود رابط کاربری هنگام اسکرول کردن در پنجره‌هایی که پنجره‌های کوچک بسیاری دارند برای چندین ثانیه از پاسخگویی باز بماند.
 • به مشکلی پرداخته شد که باعث می‌شود صفحه لمسی بعد از ریستارت از کار بیفتد.
 • صفحه کلید لمسی قادر به پشتیبانی از کاراکترهای تاریخ ژاپنی جدید میباشد. برای اطلاعات بیشتر KB4469068 را ببینید.
 • مشکلی که باعث می‌شد ShellExperienceHost.exe هنگامی که تاریخ برای دوره ژاپنی از روز اول ماه آغاز نمی‌شد از کار باز بایستد، اصلاح گردید. برای اطلاعات بیشتر KB4469068  را ببینید.
 • در این به‌روزرسانی مشکلی که مانع از آن می‌شد ساختار CALDATETIME بیش از چهار تاریخ ژاپنی را به کار برد، نیز اصلاح گردید. برای اطلاعات بیشتر KB4469068 را ببینید.
 • رجیستری NLS برای پشتیبانی از تاریخ ژاپنی جدید به‌روزرسانی شد. برای اطلاعات بیشتر KB4469068 را ببینید.
 • در این به‌روزرسانی به مشکل دیگری نیز پرداخته شد که باعث می‌شد، DateTimePicker  تاریخ را در فرمت تاریخ ژاپنی به اشتباه نمایش دهد. برای اطلاعات بیشتر KB4469068  را ببینید.
 • در این به‌روزرسانی به مشکل دیگری نیز پرداخته شد که باعث می‌شد قسمت کنترل تنظیمات تاریخ و زمان، دوره‌های قدیمی را کش کند و زمانی که تاریخ ژاپنی جدیدی وارد می‌شود مانع از رفرش قسمت کنترل می‌شود. برای اطلاعات بیشتر  KB4469068 را ببینید.
 • برای پشتیبانی از تاریخ ژاپنی جدید، فونت‌ها به‌روزرسانی شد. برای اطلاعات بیشتر KB4469068 را ببینید.
 • در این به‌روزرسانی به مشکلی پرداخته شد که مانع از این می‌شد که input method editor (IME) از کاراکترهای تاریخ ژاپنی جدید پشتیبانی کند. برای اطلاعات بیشتر KB4469068  را ببینید.
 • در این به‌روزرسانی به مشکل دیگری نیز پرداخته شد که باعث می‌شد، Clock and Calendar flyout نمایش روز مشخصی از هفته را به اشتباه با تاریخی در آن ماه از تاریخ ژاپنی جدید انطباق بدهد. برای اطلاعات بیشتر KB4469068 را ببینید.
 • فونت‌های جایگزین برای فونت‌های تاریخ ژاپنی جدید اضافه شد. برای اطلاعات بیشتر KB4469068 را ببینید.
 • عملکرد Text-To-Speech (TTS) قادر به پشتیبانی از کارکترهای تاریخ ژاپنی جدید شده است. برای اطلاعات بیشتر KB4469068 را ببینید.
 • به دستگاههای موجودی که با Configuration Manager مدیریت می‌شوند اجازه می‌دهد که با استفاده از مدیریت همکاری و بدون هیچ گونه تعاملی با کاربران، عضو مایکروسافت Intune شوند. برای لاگین کردن نیازی به یک کاربر فعال نیست، و فرمان Multi Factor Authentication (MFA) وجود ندارد. همچنین این به‌روزرسانی به عضویت مدیریت دستگاه موبایل مدیریت همکار شده (MDM) اجازه می‌دهد تا از اعتبار نامه دستگاه استفاده کند، و زمانی که دستگاه قادر به اتصال به  Hybrid Azure Active Directory (AADJ) شد دریافت می‌شود.
 • در هنگام استفاده از سرویس مدیریت ابر کامپیوتر شخصی ، دسترسی به عیب یابی (troubleshooting) و تشخیص لاگ‌ها از دستگاه‌های مدیریت شده، مانند کامپیوترهای شخصی تجاری، بهبود یافته است. سرویس‌های مدیریت ابر کامپیوتر شخصی شامل مایکروسافت Intune و یا دیگر ارائه کنندگان مدیریت دستگاه موبایل (MDM) برای ویندوز می‌شوند.
 • در این به‌روزرسانی به مشکلی پرداخته شد که به کاربر اجازه می‌دهد پس از غیر فعال کردن حساب کاربری خود، همچنان با استفاده از یک کارت هوشمند در حساب کاربری خود logon بماند.
 • در این به‌روزرسانی به مشکلی پرداخته شد که در هنگام استفاده از Kerberos با گواهی نامه Windows Hello for Business (WHfB)  مانع از دسترسی به منابع سازمانی می‌شود. و این باعث می‌شود تا کاربران چندین فرمان برای ارائه گواهی نامه خود دریافت کنند.
 • به مشکلی پرداخته شد که باعث می‌شود در بعضی اوقات چاپگر PostScript از فونت اشتباه استفاده کند.
 • در این به‌روزرسانی به مشکل دیگری نیز پرداخته شد که باعث می‌شود، اپلیکیشن‌های کلاینت Lightweight Directory Access Protocol (LDAP) در زمانی که کواری‌های LDAP زیادی از طریق چندین کانکشن درخواست شوند، برای حداقل 30 ثانیه از پاسخ‌دهی باز بماند. این به دلیل شرایط race در wldap32.dll اتفاق می‌افتد. شما باید این به‌روزرسانی را در کلاینت LDAP که wldap32.dll را فراخوانی کند نصب کنید.
 • به مشکلی پرداخته شد که باعث می‌شد تنظیمات سفارشی منوی استارت پروفایل رومینگ کاربر بعد از ارتقا سیستم عامل از دست برود. بعد از نصب این به‌روزرسانی، administrator سیستم باید تنظیم رجیستری UseProfilePathMinorExtensionVersion را برای پرفایل‌های رومینگ کاربر roaming user profiles (RUP) که در بیلد KB4493782 توضیح داده شده فعال کند. این کلید به شما اجازه می‌دهد تا یک RUP جدید برای یک سیستم عامل ارتقا داده شده ایجاد کنید و مانع از دست رفتن یک منوی استارت سفارشی شوید. این RUP باید به صورت محلی ذخیره شود، و شما باید دستگاه را به منظور فعال سازی این ویژگی ریستارت کنید.
 • به مشکلی پرداخته شد، که باعث می‌شود درخواستهای اتصال به سرورهای Remote Desktop Session Host (RDSH) در هنگام آماده سازی از بین برود. این مشکل به دلیل بن بستی در Connection Broker اتفاق می‌افتد.
 • در این به‌روزرسانی به مشکلی پرداخته شد که Cluster Aware Update ممکن است از ریستارت نودها در هنگامی که گواهی نامه کلاستر ریست شده، جلوگیری می‌کند. Cluster Aware Update باید گره‌ها را بعد از نصب یک به‌روزرسانی ریستارت کند. این ارور پیغام زیر را نمایش میدهد:

” Failed to restart “NODENAME”: (ClusterUpdateException) Failed to restart “NODENAME”: (Win32Exception) The user name or password is incorrect. ”

 • در این به‌روزرسانی در سیستم‌هایی که دارای قابلیت logon کش شده هستند به نشت تدریجی حافظه در LSASS.exe پرداخته شد. اساسا این مشکل بر روی سرورهایی اثر می‌گذارد که درخواست‌های زیاد logon دوسویه را پردازش می‌کنند، مواردی مانند وب سرورها.
 • به مشکلی پرداخته شد که ممکن است باعث ‌شود کواری Lightweight Directory Access Protocol (LDAP) نتایج اشتباه بازگرداند. این مورد زمانی اتفاق می‌افتد که اگر یک بند فیلتر شامل ویژگی باشد که سینتکسی از نوع Large Integer دارد و این فیلتر از قاعده LDAP_MATCHING_RULE_BIT_AND استفاده می‌کند. برای مثال، یک فیلتر ساده، مانند ” msExchRoleAssignmentFlags:1.2.840.113556.1.4.803:=51539607552″ ممکن است در زمانی که باید، هیچ مطابقتی را باز نگرداند.
 • به مشکلی پرداخته شد که مانع می‌شد اپلیکیشنهای Print Workflow برای Point and Print اجرا شوند.
 • به مشکلی پرداخته شد که ممکن است مانعی باشد تا اپلیکیشنهای Universal Windows Platform (UWP) از دریافت ورودی صفحه کلید باز بمانند و آن هم هنگامی که ترد اینترفیس کاربر  بیش از حد مشغول باشد. این زمانی اتفاق می‌افتد که اپلیکیشن UWP یک کنترل جاسازی شده WebView دارد.

این به‌روزرسانی مشکلات زیر را به همراه دارد:

نشانه‌هاراه حل
بعد از نصب این به‌روزرسانی، ممکن است در استفاده از Preboot Execution Environment (PXE) مشکلاتی به وجود آید که یک دستگاه از یک سرور پیکربندی شده Windows Deployment Services (WDS)، با استفاده از Variable Window Extension آغاز به کار کند. و این ممکن است باعث شود در حال دانلود یک عکس اتصال به سرور WDS به طور دائم پایان پذیرد. این مشکل بر روی کلاینت‌ها یا دستگاه‌هایی که از Variable Window Extension استفاده نمی‌کنند، اثری نمی‌گذارد.برای مقابله با این مشکل، با استفاده از یکی از گزینه‌های زیر Variable Window Extension را در سرور WDS غیرفعال کنید.

گزینه 1 :
یک Administrator Command prompt باز کنید و موارد زیر را تایپ کنید :
Wdsutil /Set-TransportServer /EnableTftpVariableWindowExtension:No

گزینه 2 :
از رابط کاربری Windows Deployment Services استفاده کنید.
1- Windows Deployment Services را از قسمت Windows Administrative Tools باز کنید.
2- Servers را باز کنید و بر روی سرور WDS کلیک راست کنید.
3- properties آن را باز کنید و در تب TFTP باکس Enable Variable Window Extension را تهی قرار دهید.

گزینه 3 :
مقادیر رجیستری زیر را 0 قرار دهید :
“HKLM\System\CurrentControlSet\Services\WDSServer\ Providers\WDSTFTP\EnableVariableWindowExtension”.

بعد از غیرفعال کردن Variable Window Extension سرویس WDSServer را ریستارت کنید.
مایکروسافت در حال کار برای یافتن چاره و راه حلی برای این مشکل است و به‌روزرسانی جدیدی در آینده ارائه و منتشر خواهد کرد.
بعضی از عملیات‌ها، مانند تغییر نام، که شما آن را بر روی فایل‌ها و یا پوشه‌هایی که روی یک Cluster Shared Volume (CSV) هستند، انجام می‌دهید ممکن است با ارور " STATUS_BAD_IMPERSONATION_LEVEL (0xC00000A5)" همراه شوند و انجام نگیرند. این در زمانی اتفاق می‌افتد که شما این عملیات را از یک فرآیندی که امتیاز administrator ندارد، بر روی گره مالک CSV انجام می‌دهید.یکی از موارد زیر را انجام دهید:

- این عملیات را از یک فرآیندی که دارای امتیاز administrator است انجام دهید.
- این عملیات را بر روی گره‌ای انجام دهید که مالکیت CSV نداشته باشد.
مایکروسافت در حال کار برای یافتن چاره و راه حلی است و به‌روزرسانی جدیدی در آینده ارائه و منتشر خواهد کرد.
مایکروسافت و ArcaBit بر روی دستگاه‌هایی که نرم افزار آنتی ویروس ArcaBit را نصب کرده‌اند مشکلی را شناسایی کرده‌اند که این مشکل ممکن است باعث بشود سیستم بعد از نصب این به‌روزرسانی به دستور ریستارت واکنشی نشان ندهد.اگر در دستگاه‌هایی نرم افزار آنتی ویروس ArcaBit نصب شده، مایکروسافت به طور موقت آنها را نسبت به دریافت این به‌روزرسانی بلاک کرده است.

ArcaBit به‌روزرسانی برای رسیدگی به این مشکل منتشر کرده است. برای اطلاعات بیشتر، از سایت ArcaBit دیدن فرمایید.
بعد از نصب این به‌روزرسانی، انتقال‌های منطقه‌ایی بین سرورهای DNS اولیه و ثانویه بر روی پروتکل TCP ممکن است از بین برود.مایکروسافت در حال کار برای یافتن چاره و راه حلی برای این مشکل است و به‌روزرسانی جدیدی در آینده ارائه و منتشر خواهد کرد.
هنگام تلاش برای پرینت از مایکروسافت اج (Edge) یا دیگر اپلیکیشن‌های پلت فرم یونیورسال ویندوز (UWP)، ممکن است این ارور را دریافت کنید، " Your printer has experienced an unexpected configuration problem. 0x80070007e." شما می‌توانید از مرورگر دیگری استفاده کنید، مانند اینترنت اکسپلورر و آن را برای پرینت اسناد خود به کار ببرید.

مایکروسافت در حال کار برای یافتن چاره و راه حلی است و به‌روزرسانی جدیدی در آینده ارائه و منتشر خواهد کرد.
بعد از نصب KB4493509 ، برخی از دستگاه‌هایی که پک زبان‌های آسیایی نصب شده دارند ممکن است ارور " 0x800f0982 – PSFX_E_MATCHING_ COMPONENT_NOT_FOUND." را دریافت کنند.1- پک‌های جدید زبان نصب شده را حذف نصب کنید و دوباره آن را نصب کنید. برای دستورالعمل‌های مربوطه " Manage the input and display language settings in Windows 10" را ببینید.

2- در بخش Windows Updates گزینه Check for Updates را انتخاب کنید و به‌روزرسانی تجمعی April 2019 را نصب کنید. برای دستورالعمل‌های مربوطه " Update Windows 10 " را ببینید.
توجه داشته باشید اگر دوباره نصب کردن پک زبان مشکل را برطرف نکرد، کامپیوتر خود را به صورت زیر ریست کنید:

1- به مسیر Settings app > Recovery بروید.
2- گزینه ریکاوری Get Started از بخش Reset this PC را انتخاب کنید.
3- Keep my Files را انتخاب کنید.

مایکروسافت در حال کار برای یافتن چاره و راه حلی است و به‌روزرسانی جدیدی در آینده ارائه و منتشر خواهد کرد.

این به‌روزرسانی اختیاری می‌تواند به سادگی توسط Checking for Updates در قسمت Settings نصب شود و یا شما می‌توانید به صورت دستی آن را از اینجا دانلود کنید.

منبع :

MSPOWERUSER

192 پست
نجمه عنایتی
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , ,