زبان طراحی فلوئنت دیزاین چند ماهی است که وارد ویندوز 10 شده است، تاکنون این زبان طراحی در بسیاری از اپلیکیشن های بومی ویندوز 10 اعمال شده است. مایکروسافت سعی دارد تا توسعه‌دهندگان را با خود همگام ساخته تا این زبان طراحی در اپلیکیشن های شخص ثالث ویندوز 10 نیز اجرا گردد. در اقدامی از این دست مایکروسافت امروز اپلیکیشن XAML Controls Gallery را امروز وارد مایکروسافت استور کرده است.

زبان طراحی فلوئنت دیزاین اکنون برای بسیاری از کاربران و توسعه‌دهندگان ویندوز 10 شناخته شده است، مایکروسافت از زمان معرفی این زبان طراحی سعی داشته تا بخش‌های مختلف ویندوز 10 را به این زبان طراحی مجهز سازد. تاکنون بسیاری از اپلیکیشن های بومی ویندوز 10 به این زبان طراحی تجهیز شدند و مایکروسافت سعی دارد تا شرایطی را مهیا سازد تا توسعه‌دهندگان نیز با این شرکت همسو شده و این زبان طراحی را در اپلیکیشن های یونیورسال خود پیاده سازند.

مایکروسافت امروز اپلیکیشن XAML Controls Gallery را وارد مایکروسافت استور کرده تا توسعه‌دهندگان بتوانند راحت تر این زبان طراحی را در اپلیکیشن خود پیاده کنند. این اپلیکیشن تمامی کنترل های موجود برای این زبان طراحی را نمایش می‌دهد. این اپلیکیشن در حقیقت کارکردی همسو و تعاملی با وب سایت فلوئنت دیزاین سیستم دارد که از طریق این لینک قابل دسترسی است.برطبق اظهارات ردموندی ها زبان طراحی مایکروسافت فلوئنت دیزاین سیستم قادر است تا تجربه بصری هماهنگ، تعاملی و فراگیر را بین دستگاه های مختلف برای کاربران به ارمغان آورد. در طرف مقابل این زبان طراحی می‌تواند به توسعه‌دهندگان این امکان را دهد تا تجربه‌ای جذاب در طیف وسیعی از دستگاه ها را برای کاربران، با تنوع زیادی از ورودی ها ارایه دهند.کد منبع اپلیکیشن از سایت گیت هاب در دسترس است و توسعه‌دهندگان می‌توانند از لینک پایین صفحه نسبت به دانلود این اپلیکشن اقدام کنند.

دانلود
اطلاعات
  • حجم : 22 مگابایت
  • منتشر کننده : Microsoft Corporation
  • نسخه ی تحت ویندوز 10 موبایل: بله
  • نسخه ی تحت ویندوز 10 کامپیوتر: بله
  • نسخه ی تحت اندروید : خیر
  • نسخه ی تحت iOS : خیر
منبع : وینفون
1065 پست
محسن توکلی نیا
او در رشته میکروبیولوژی به تحصیل پرداخته، اما علاقه وی به دنیای فناوری و به خصوص مایکروسافت، باعث فعالیت وی در این عرصه شده است. به ادبیات، عرفان، فناوری علاقه ی وافری دارد و سعی میکند اغلب اوقات فراغت خودش را صرف خدمت به خانواده و مطالعه شعر کند. محسن اکنون یکی از دبیران وبسایت وینفون است.
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
محمد
پاسخ دهید پنجشنبه 20 مهر 1396

خوبه حداقل پلتفرم یونیورسال رو درست کرده،
اگه الان موبایل غیرقابل تحمل هست،دیگه اصلا قابل تحمل نبود…
الان برنامه هایی که رو گوشیم هست دو،سه تاش داره پیوسته اپدیت میشه با ویژگی جدید بقیه هیچی ،هرچند که حداقل بدون مشکل اجرا میشن
پلتفرم به این خوبی(مشکل سیستم عامل باگ ۹۰ درصد ویژگی جدید ۱۰ درصد)
که اون ده درصد ول شد،حد اقل کاش باگا رو درست کنه…
البته من سال دیگه گوشی میگیرم یا ایفون ۷یا سرفس فون احتمالی…

Amir Esmaeili
پاسخ دهید جمعه 21 مهر 1396

من خودم به عنوان یه توسعه دهنده در حد خیلی معمولی، فک میکنم علت اینکه این سیستم یونیورسال اینقد خوب بازخورد داشت بخاطر موبایل بود، وگرنه چرا کسی باید بیاد هزارتا دنگ و فنگ این یونیورسالو تحمل کنه که فقط اپش رو دسکتاپ اجرا بشه، حالا مثلا چند نفر میخوان اون اپ رو روی اکس باکس اجرا کنن؟؟

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , ,