مایکروسافت بیلد 18890 پیش نمایش اینسایدر ویندوز 10 (20H1) را برای اینسایدرهای ویندوز عضو حلقه فست (Fast) منتشر کرده است.

در ماه گذشته، مایکروسافت حلقه فست را به سمت 20H1 سوق داد و گروه کوچک از اینسایدرهایی که در حلقه Skip Ahead شرکت کرده بودند را به حلقه فست باز گرداند و این دو حلقه را با هم ادغام کرد، و این بدان معناست که اینسایدرهای عضو حلقه فست و اینسایدرهایی که در Skip Ahead شرکت داشته‌اند از هم اکنون بیلدهای مشابه‌ایی دریافت می‌کنند.

تغییرات کلی، بهبودها و اصلاحاتی برای  PC

 • در سرویس صدا به هنگام بررسی اینکه آیا دستگاه برای استفاده از صدای فضایی (spatial audio) لایسنس دارد یا نه، هنگی رخ می‌دهد، مایکروسافت آن را اصلاح کرد.
 • مایکروسافت مشکلی را حل می‌کند که به طور غیر منتظره‌ایی منجر به کند شدن فرآیند رفرش در دسکتاپ می‌شود (اگر در دسکتاپ کلیک راست کنید و Refresh را انتخاب کنید و یا F5 را بفشارید).
 • مایکروسافت مشکلی را اصلاح کرده که باعث می‌شود که اگر در Safe Mode با Networking بوت کنید قادر نیستید به موارد اشتراکی شبکه دسترسی یابید.
 • مایکروسافت مشکلی را اصلاح کرده که در هنگامی که کیبورد es-US فعال شود، باعث می‌شود پیش‌بینی کلمات در کیبورد سخت افزاری (اگر فعال باشد) ظاهر نشود.
 • مایکروسافت مشکلی را اصلاح کرده که اگر به‌روزرسانی تجمعی با به‌روزرسانی بسته زبان همزمان باهم انجام گیرد می‌تواند با ارور 0x800f0982 به طور بالقوه‌ایی منجر به از دست رفتن به‌روزرسانی شود.
 • مایکروسافت تصمیم گرفته Friendly Dates را برای کاربران، به عنوان بخشی از انتشار 19H1 به کار نگیرد. بدون در نظر گرفتن شماره بیلد، بعد از این اینسایدرها این گزینه را در اختیار نخواهند داشت.

مشکلات شناخته شده

 • پس از به‌روزرسانی به آخرین بیلدهای پیش نمایش اینسایدر 19H1، مشکلی با ورژن‌های قدیمی‌تر نرم افزار ضد تقلب (anti-cheat) که در بازی‌ها استفاده می‌شد به وجود آمد، که ممکن است کامپیوترهای شخصی کرشهایی را تجربه کنند. مایکروسافت در حال کار با شرکای خود است تا نرم افزارهای خود را به همراه اصلاحیه‌ایی به‌روزرسانی کنند، و بیشتر بازی‌ها پچ‌هایی را منتشر کرده‌اند تا مانعی باشد برای کامپیوترهای شخصی تا چنین تجربه‌ایی نداشته باشند. برای به حداقل رساندن احتمال تجربه چنین مشکلی، لطفا قبل از تلاش برای به‌روزرسانی سیستم عامل خود، از اجرای آخرین ورژن بازی‌هایتان اطمینان حاصل کنید. مایکروسافت همچنین با توسعه‌دهندگان anti-cheat و بازی مشغول به کار است تا مشکلات مشابه‌ایی را که ممکن است با بیلدهای پیش نمایش اینسایدر 20H1 روی دهد رفع کنند، و برای کاهش احتمال این مشکلات در آینده تلاش خواهند کرد.
 • برخی از ریدرهای کارت SD شرکت Realtek به درستی کار نمی‌کنند. مایکروسافت در حال بررسی این مشکل است.
 • اگر از ریموت دسکتاپ برای اتصال به یک جلسه اصلاح شده VM استفاده می‌کنید، نتایج جستجوی نوار وظیفه نمایش داده نمی‌شود (تنها یک ناحیه تاریک نمایش می‌دهد)، تا زمانی که شما searchui.exe را ریستارت کنید.
 • مایکروسافت در حال بررسی گزارش‌هایی است که اگر در دستگاه‌های خاصی استارتآپ سریع فعال شده باشد، تا زمانی که ریستارت کنید night light روشن نخواهد شد.

(نکته: این مشکل در ریبوت سرد یا خاموش/روشن کردن دستگاه رخ خواهد داد. اگر night light روشن نمی‌شود، برای حل این مشکل،  از Start > Power > Restart استفاده کنید.)

 • تاخیر قابل توجهی به هنگام کشیدن ایموجی و پنل‌های املا وجود دارد.
 • بعد از به‌روزرسانی به این بیلد ممکن است Tamper Protection در Windows Security خاموش شود، شما می‌توانید دوباره آن را روشن کنید.
 • بعضی از ویژگی‌های منوی استارت و در تمام اپلیکیشن‌ها در زبان‌هایی مانند فرانسوی (فرانسه)، روسی (روسیه)، و چینی (ساده شده، چین) محلی نشده‌اند.
 • بعد از ارتقا به این به‌روزرسانی ممکن است در مکان‌های خاصی اسکرول با چرخ غلتک ماوس یا تاچ‌پد از کار باز بایستاند. اگر چنین تجربه‌ایی داشته‌اید، به Settings > Devices > Mouse بروید، و یکی از تنظیمات را تغییر دهید (برای مثال، Choose how many lines to scroll each time)، با انجام این کار تا زمانی که سیستم را ریبوت یا خاموش کنید مشکل حل می‌شود.

مشکلات شناخته شده برای توسعه‌دهندگان

 • اگر  بیلدی را از حلقه فست نصب کرده‌اید و به حلقه اسلو یا حلقه Release Preview مراجعت نموده‌اید، گزینه انتخابی مانند فعال کردن developer mode در دسترس نخواهد بود. شما باید برای اضافه/نصب/فعال کردن گزینه انتخابی در حلقه فست باقی بمانید. و این به این دلیل است که گزینه انتخابی فقط بر روی بیلدهای تایید شده برای حلقه‌های خاص نصب می‌شود.

اینسایدرهای ویندوز 10 عضو حلقه فست می‌توانند این به‌روزرسانی را در Settings در Checking for Updates دانلود کنند.

منبع :

MSPOWERUSER

192 پست
نجمه عنایتی
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , ,