زمان زیادی تا انتشار نهایی جدیدترین به‌روزرسانی بزرگ ویندوز 10 یعنی به‌روزرسانی اکتبر 2018 باقی نمانده است. مایکروسافت طی روزهای اخیر سرعت انتشار بیلدهای پیش نمایش را افزایش چشمگیری داده تا بتواند با شناسایی مشکلات احتمالی در این به‌روزرسانی، خود را مهیای انتشار عمومی به‌روزرسانی اکتبر سازد. این شرکت شب گذشته بیلد 17758 را برای اینسایدرهای حلقه فست منتشر کرد که در ادامه به بررسی آن می‌نشینیم.

زمان با سرعت زیادی در حال گذر است و تقویم نشان می‌دهد که فرصت زیادی تا انتشار عمومی به‌روزرسانی اکتبر 2018 ویندوز 10 باقی نمانده است. با توجه به زمان باقی مانده تا انتشار عمومی این به‌روزرسانی، مایکروسافت سرعت انتشار بیلدهای پیش نمایش را افزایش داده تا بتواند با شناسایی اشکالات احتمالی، تجربه‌ای روان و بدون مشکل را برای کاربران معمولی فراهم آورد. این شرکت شب گذشته بیلد 17758 را برای اینسایدرهای حلقه فست منتشر کرده که در کنار برطرف کردن برخی مشکلات گزارش شده، قابلیتی جدید را نیز به همراه داشته است.

قابلیت های جدید در Storage Sense:

بخش  Storage Sense تنظیمات ویندوز 10 اکنون قادر است به‌صورت خودکار با فایل‌های قدیمی، استفاده نشده روی دستگاه را به فضای ابری انتقال داده و فضای ذخیره‌سازی بیشتری روی کامپیوتر شما فراهم آورد. در صورت تمایل به بررسی جزییات این قابلیت به این صفحه مراجعه کنید.

تغییرات عمومی، بهبودها و مشکلات برطرف شده برای کامپیوترهای شخصی

  • واترمارک بیلد در بخش پایینی سمت راست دسکتاپ دیگر نمایش داده نمی‌شود.
  • مایکروسافت مشکلی که باعث شده بود تا دکمه بازگشت در بخش تنظیمات یا سایر اپلیکیشن‌ها در پس زمینه سفید به رنگ سفید درآید و در نتیجه خوانایی مناسبی نداشته باشد را برطرف کرده است.
  • مایکروسافت مشکلی که باعث شده بود تا راوی ویندوزی هنگام تایپ کردن با استفاده از یک IME (برای مثال در زبان ژاپنی)، راوی ویندوز کلمات انتخاب شده را قرائت نکند، برطرف کرده است.
  • مایکروسافت مشکل کرش کردن برخی از اپلیکیشن‌ها هنگام ذخیره‌سازی یک فایل را برطرف کرده است.
  • مایکروسافت مشکلی که باعث شده بود تا هنگام کلیک کردن روی گزینه import photos and videos از اعلانات خودکار، فایل explorer.exe کرش کند، را مرتفع کرده است.
  • مایکروسافت مشکل غیر فعال شدن قابلیت Near Sharing یا به اشتراک‌گذاری از راه نزدیک را در صورت استفاده از اکانت محلی روی دستگاه با نام‌های ژاپنی، چینی، کره‌ای را برطرف کرده است.
  • مایکروسافت مشکلی که باعث شده بود تا هنگام استفاده از قابلیت نمایش بزرگتر نوشته‌ها در بخش Ease of Access تنظیمات ویندوز، کلیپ‌بورد به درستی عمل نکند را برطرف کرده است.

مشکلات شناخته شده

  • گاهی ممکن است راوی ویندوز قادر به خواندن نوشته‌ها در اپلیکیشن تنظیمات هنگام استفاده از کلیدهای تب و پیکان کیبورد نباشد. برای برطرف کردن موقتی این مشکل می‌توانید گزینه Narrator Scan mode را روشن کرده و در ادامه هنگامی که آن را مجددا خاموش کنید، عملکرد راوی ویندوز بدون مشکل خواهد بود. راه دیگر برای برطرف کردن این مسئله راه اندازی مجدد راوی ویندوز است. ما در حال برطرف کردن این مشکل هستیم تا در بیلد بعدی تجربه‌ای بدون نقص را داشته باشید.

چنانچه از کاربران حلقه فست هستید، چه بازخوردی نسبت به این بیلد داشته‌اید؟ عملکرد آن را در مجموع چطور ارزیابی می‌کنید؟

منبع :

MSPU

1310 پست
محسن توکلی نیا
او در رشته میکروبیولوژی به تحصیل پرداخته، اما علاقه وی به دنیای فناوری و به خصوص مایکروسافت، باعث فعالیت وی در این عرصه شده است. به ادبیات، عرفان، فناوری علاقه ی وافری دارد و سعی میکند اغلب اوقات فراغت خودش را صرف خدمت به خانواده و مطالعه شعر کند. محسن اکنون یکی از دبیران وبسایت وینفون است.
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
علی
پاسخ دهید جمعه 23 شهریور 1397

سلام
کی فایل iso رسمی این نسخه در دسترس قرار میگیره؟

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , ,