کمی پیش، مایکروسافت به‌روزرسانی جامع جدیدی را برای نسخه های 1703، 1607 و 1511 ویندوز 10 منتشر کرد. این به‌روزرسانی جامع به تازگی بر روی سرور های مایکروسافت قرار گرفته است و می‌توان گفت که برای تمامی نسخه های ویندوز 10 در دسترس است. این به‌روزرسانی جامع را می‌توان یکی از مهم ترین ها نامید زیرا با رفع اشکال ها و باگ هایی از ویندوز 10 همراه شده است. در ادامه برای بررسی این به‌روزرسانی جامع جدید با ما همراه باشید.

همان طور که می‌دانید، مایکروسافت هر هفته و یا هر دو هفته یک بار یک به‌روزرسانی جامع را برای ویندوز 10 عرضه می‌کند. جامع بودن این به‌روزرسانی به این معناست که کاربرانی که به روز رسانی های قبل را دریافت نکرده اند، می‌توانند با دریافت این به‌روزرسانی ویندوز را به آخرین نسخه ارتقا دهند.

همچنین، مایکروسافت چند هفته قبل پشتیبانی از نسخه به‌روزرسانی نوامبر ویندوز 10 یا همان 1511 را متوقف کرد. اما با این وجود، این به‌روزرسانی جامع برای کاربران این نسخه نیز عرضه شده است. پس می‌توان حدس زد که رفع اشکالات مهمی در این به‌روز‌رسانی جامع جای داده شده است.

در ابتدا با به‌روزرسانی سالگرد ویندوز 10 شروع می‌کنیم. در این نسخه از ویندوز 10 باگی مربوط به نرم افزار های قدیمی مدیریت دیتابیس مانند Access 2007 وجود داشت. اکنون، در این به‌روزرسانی جامع، مایکروسافت این باگ را برطرف کرده است. اگر قصد دارید این به‌روزرسانی جامع را از طریق نسخه به‌روزرسانی سالگرد ویندوز 10 دریافت کنید، باید پس از دریافت به‌روزرسانی جامع نسخه بیلد شما به 14393.1797 ارتقا یابد. همچنین اگر به‌روزرسانی نوامبر ویندوز 10 را دارید نیز، نسخه بیلد باید به 10586.1177 ارتقا یابد.

همان طور که پیش تر توضیح دادیم برای این دو به‌روزرسانی تنها یک رفع باگ در نظر گرفته شده است:

ایراد مذکور که نرم افزار های مبتنی بر موتور دیتابیس JET مایکروسافت (نرم افزار هایی مانند اکسس 2007 و یا نرم افزار های توسعه داده شده توسط کمپانی غیر از مایکروسافت) نمی‌توانستند فایل های اکسل را ایجاد و یا اجرا کنند برطرف شده است. ارور این نرم افزار ها چنین است:“Unexpected error from external database driver (1). (Microsoft JET Database Engine)”

آن دسته از کاربرانی که به‌روزرسانی کریترز ویندوز 10 را اجرا می‌کنند نیز، باید نسخه بیلد آن ها پس از دریافت این به‌روزرسانی جامع به 15063.675 ارتقا یابد. این به‌روزرسانی جامع نیز دارای یک رفع باگ مهم برای کاربران سرفیس لپ تاپ است. برخی کاربران این دستگاه پس از بوت کردن ویندوز شاهد یک صفحه سیاه بودند. اکنون مایکروسافت در این به‌روز‌سانی جامع مشکل یاد شده را برطرف کرده است.

ایرادی که پس از دریافت بسته به روز رسانی KB4038788 بر روی سرفیس لپ تاپ ها منجر به نمایش صفحه سیاه می شد برطرف شده است. به علاوه، شما برای رفع این مشکل باید دکمه پاور دستگاه را برای مدتی طولانی نگه می‌داشتید.

شما باید به صورت خودکار شاهد این به‌روز‌رسانی جامع در بخش به‌روزرسانی ویندوز باشید. همچنین، شنیده ها خبر از این می‌دهند که به‌روزرسانی های بیشتری برای ویندوز 10 در ر اه هستند. پس مطمن شوید که پیگیر اخبار مایکروسافت و ویندوز هستید.

منبع :

ONMSFT

302 پست
احسان رستمی پور
او دانشجوی رشته مهندسی کامپیوتر در دانشگاه خلیج فارس بوشهر است. به عکاسی، طراحی و بازی های رایانه ای علاقه زیادی دارد و وقت خود را با فعالیت های مرتبط پر می کند.
مطالب مرتبط
تبلیغات
دیدگاه کاربران
amin
پاسخ دهید جمعه 12 آبان 1396

واسه موبایل چی ، داده؟

JaNiBeyG
پاسخ دهید شنبه 13 آبان 1396

مشکل سینک نشدن کانتک های اکانت اوتلوک انشالله ک حل کنن برای موبایل و پی سی.
هیچکدوم از شماره هام نشون نمیده و اصلا ب هیچ عنوان سینک نمیشه.

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , ,