این دو روز گذشته، روز های بسیار خوشحال کننده ای برای توسعه دهندگان بوده است. مایکروسافت از قابلیت ها و نرم افزار های جدیدی برای توسعه دهندگان رونمایی کرد که آن ها را شگفت زده کرده است. اکنون نیز، این کمپانی پروژه روم را که تا پیش از این تنها برای اندروید در دسترس بود را برای آی او اس منتشر کرد.

برای یاد آوری، باید گفت که پروژه روم به توسعه دهندگان این اجازه را می دهد تا نرم افزار های خود را بر روی تمامی دستگاه ها توسط بسته ای از API ها به هم متصل کنند. این قابلیت به شما اجازه می دهد تا فعالیتی را بر روی یک دستگاه آغاز کنید و بر روی دیگری ادامه دهید. این پروژه همچنین قابلیت های کنترلی را که در هنگام معرفی آن بیان شدند را در اختیار توسعه دهندگان می گذارد.

ردموندی ها این پروژه را به شکل زیر برای آی او اس معرفی کردند:

شما همچنین می توانید از پروژه روم برای متصل کردن دستگاه ها و یا انجام دادن سناریو ها استفاده کنید. با استفاده از API های یام رسانی می توانید کانالی بین دو دستگاه ایجاد کنید تا پیام های خود را برای دیگر دستگاه ارسال کنید. به طور مثال می توانید یک نرم افزار بنویسید که بر روی تلفن شما نصب شود و قابلیت های پخش و کاراکتر های قابل استفاده در تلویزیون را در اختیار داشته باشد و به عنوان یک ریموت کنترل عمل کند.

توسعه دهندگان آی او اس می توانند از هم اکنون به این SDK دسترسی داشته باشند.

منبع :

WINDOWS CENTRAL

302 پست
احسان رستمی پور
او دانشجوی رشته مهندسی کامپیوتر در دانشگاه خلیج فارس بوشهر است. به عکاسی، طراحی و بازی های رایانه ای علاقه زیادی دارد و وقت خود را با فعالیت های مرتبط پر می کند.
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
فرشید
پاسخ دهید جمعه 22 اردیبهشت 1396

خسته نباشید
اشتباه تایپی
استفاده از API های یام رسانی ( پیام رسانی )

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , ,