مایکروسافت به‌روزرسانی تجمعی (KB4493437) را برای به‌روزرسانی آوریل 2018 ویندوز 10 منتشر کرده است. و مانند دیگر به‌روزرسانی‌های تجمعی، مورد جدیدی در نمای ظاهری ویندوز ارانه نشده و عمدتا در مورد رفع اشکالات و بهبود عملکردها است. به جز این، به‌روزرسانی تجمعی ورژن سیستم عامل را به 17134.753 ارتقا می‌دهد. شما می‌توانید تغییرات رسمی را در زیر بخوانید.

بهبودها و اصلاحات

 • این به‌روزرسانی مشکلی را حل می‌کند که باعث می‌شود اینترنت اکسپلورر در صفحه‌ایی که با پروتکل HTTPS میزبانی شده و در هنگامی که با پروتکل HTTP بارگذاری می‌شود دانلود زیر منابع را بلاک می‌کند.
 • در این به‌روزرسانی به مشکل دیگری پرداخته شد، به این ترتیب که طرح‌های URI سفارشی برای نگاه دارنده‌های پروتکل اپلیکیشن ممکن است اپلیکیشن متناظر برای اینترانت محلی و سایت‌های قابل اعتماد را در اینترنت اکسپلورر به کار نیندازد.
 • به حساب کاربری Administrator اجازه می‌دهد تا ستاپ مایکروسافت آفیس را بعد از دانلود نصب کننده در مایکروسافت اج اجرا کند.
 • این به‌روزرسانی مشکلی را حل می‌کند که ممکن است باعث شود Favorites و یا Reading List در مایکروسافت اج بعد از به‌روزرسانی سیستم عامل از بین بروند.
 • این به‌روزرسانی مشکلی را اصلاح می‌کند که ویژگی جدید App Container برای مایکروسافت آفیس غیرفعال شود.
 • به مشکلی پرداخته شده که هنگامی که شما تغییر مسیر پوشه‌ایی را برای پوشه Roaming AppData به مسیری از شبکه، تنظیم می‌کنید از راه‌اندازی اپلیکیشن‌های خاصی ممانعت به عمل می‌آورد.
 • این به‌روزرسانی مشکلی را حل می‌کند که باعث می‌شد حذف کننده برنامه دسکتاپ مایکروسافت آفیس از پاسخ‌دهی باز بماند و مراحل نصب ورژن جدیدتر برنامه بلاک شود.
 • در این به‌روزرسانی مشکلی که مانع از آن می‌شد ساختار CALDATETIME بیش از چهار تاریخ ژاپنی را به کار برد، نیز اصلاح گردید. برای اطلاعات بیشتر KB4469068 را ببینید.
 • مشکلی که باعث می‌شد ShellExperienceHost.exe هنگامی که تاریخ برای دوره ژاپنی از روز اول ماه آغاز نمی‌شد از کار باز بایستد، اصلاح گردید. برای اطلاعات بیشتر KB4469068  را ببینید.
 • رجیستری NLS برای پشتیبانی از تاریخ ژاپنی جدید به‌روزرسانی شد. برای اطلاعات بیشتر KB4469068 را ببینید.
 • در این به‌روزرسانی به مشکل دیگری نیز پرداخته شد که باعث می‌شد، DateTimePicker  تاریخ را در فرمت تاریخ ژاپنی به اشتباه نمایش دهد. برای اطلاعات بیشتر KB4469068  را ببینید.
 • در این به‌روزرسانی به مشکل دیگری نیز پرداخته شد که باعث می‌شد قسمت کنترل تنظیمات تاریخ و زمان، دوره‌های قدیمی را کش کند و زمانی که تاریخ ژاپنی جدیدی وارد می‌شود مانع از رفرش قسمت کنترل می‌شود. برای اطلاعات بیشتر  KB4469068 را ببینید.
 • برای پشتیبانی از تاریخ ژاپنی جدید، فونت‌ها به‌روزرسانی شد. برای اطلاعات بیشتر KB4469068 را ببینید.
 • در این به‌روزرسانی به مشکلی پرداخته شد که مانع از این می‌شد که input method editor (IME) از کاراکترهای تاریخ ژاپنی جدید پشتیبانی کند. برای اطلاعات بیشتر KB4469068  را ببینید.
 • در این به‌روزرسانی به مشکل دیگری نیز پرداخته شد که باعث می‌شد، Clock and Calendar flyout نمایش روز مشخصی از هفته را به اشتباه با تاریخی در آن ماه از تاریخ ژاپنی جدید انطباق بدهد. برای اطلاعات بیشتر KB4469068 را ببینید.
 • فونت‌های جایگزین برای فونت‌های تاریخ ژاپنی جدید اضافه شد. برای اطلاعات بیشتر KB4469068 را ببینید.
 • عملکرد Text-To-Speech (TTS) قادر به پشتیبانی از کارکترهای تاریخ ژاپنی جدید شده است. برای اطلاعات بیشتر KB4469068 را ببینید.
 • در این به‌روزرسانی به مشکلی پرداخته شد که باعث بروز خطای ” 0x3B_c0000005_win32k!vSetPointer” می‌شود به هنگامی که  win32k.sys، درایور مود کرنل، به مکان حافظه نامعتبری دسترسی پیدا می‌کند.
 • در این به‌روزرسانی به مشکلی پرداخته شد که ممکن است باعث شود رابط کاربری هنگام اسکرول کردن در پنجره‌هایی که پنجره‌های کوچک بسیاری دارند برای چندین ثانیه از پاسخگویی باز بماند.
 • به مشکلی پرداخته شد که باعث می‌شود صفحه لمسی بعد از ریستارت از کار بیفتد.
 • به دستگاههای موجودی که با Configuration Manager مدیریت می‌شوند اجازه می‌دهد که با استفاده از مدیریت همکاری و بدون هیچ گونه تعاملی با کاربران، عضو مایکروسافت Intune شوند. برای لاگین کردن نیازی به یک کاربر فعال نیست، و فرمان Multi Factor Authentication (MFA) وجود ندارد. همچنین این به‌روزرسانی به عضویت مدیریت دستگاه موبایل مدیریت همکار شده (MDM) اجازه می‌دهد تا از اعتبار نامه دستگاه استفاده کند، و زمانی که دستگاه قادر به اتصال به  Hybrid Azure Active Directory (AADJ) شد دریافت می‌شود.
 • به مشکلی پرداخته شد که هنگامی که اتصالی برای ذخیره کلید ریکاوری در Active Directory و یا Azure Active Directory وجود ندارد، مانع از آن میشد که BitLocker یک درایو جداشدنی را رمزگذاری کند.

در این به‌روزرسانی در سیستم‌هایی که دارای قابلیت logon کش شده هستند، به نشت تدریجی حافظه در LSASS.exe پرداخته شد. اساسا این مشکل بر روی سرورهایی اثر می‌گذارد که درخواست‌های زیاد logon دوسویه را پردازش می‌کنند، مواردی مانند وب سرورها.

 • در این به‌روزرسانی به مشکلی پرداخته شد که به کاربر اجازه می‌دهد پس از غیر فعال کردن حساب کاربری خود، همچنان با استفاده از یک کارت هوشمند در حساب کاربری خود logon بماند.
 • در این به‌روزرسانی به مشکلی پرداخته شد که در هنگام استفاده از Kerberos با گواهی نامه Windows Hello for Business (WHfB)  مانع از دسترسی به منابع سازمانی می‌شود. و این باعث می‌شود تا کاربران چندین فرمان برای ارائه گواهی نامه خود دریافت کنند.
 • به مشکلی پرداخته شد که به دلیل قوانین متعدد ویندوز فایروال عملکرد سرور کاهش می‌یابد و یا باعث می‌شود سرور از پاسخ‌دهی باز بماند. برای اعمال این تغییرات، با استفاده از Regedit بر روی ” HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\SharedAccess\Parameters\FirewallPolicy ” یک کلید رجیستری جدید اضافه کنید (DWORD) ” DeleteUserAppContainersOnLogoff”، و مقدار آن را 1 تنظیم کنید.
 • به مشکلی پرداخته شد که مسیرهای استثنا همیشه فعال VPN تنها برای لینک‌های محلی استثنا کار کنند.
 • به مشکل از کار بازماندگی بوت رسیدگی شد که زمانی اتفاق می‌افتد که شما ساختار خاص hyperconverged ماشین‌های مجازی را ریستارت کنید.
 • به مشکلی پرداخته شد که باعث می‌شد تنظیمات سفارشی منوی استارت پروفایل رومینگ کاربر بعد از ارتقا سیستم عامل از دست برود. بعد از نصب این به‌روزرسانی، administrator سیستم باید تنظیم رجیستری UseProfilePathMinorExtensionVersion را برای پرفایل‌های رومینگ کاربر roaming user profiles (RUP) که در بیلد KB4493782 توضیح داده شده فعال کند. این کلید به شما اجازه می‌دهد تا یک RUP جدید برای یک سیستم عامل ارتقا داده شده ایجاد کنید و مانع از دست رفتن یک منوی استارت سفارشی شوید. این RUP باید به صورت محلی ذخیره شود، و شما باید دستگاه را به منظور فعال سازی این ویژگی ریستارت کنید.
 • به مشکلی پرداخته شد، که باعث می‌شود درخواستهای اتصال به سرورهای Remote Desktop Session Host (RDSH) در هنگام آماده سازی از بین برود. این مشکل به دلیل بن بستی در Connection Broker اتفاق می‌افتد.
 • نتایج آماده‌سازی پرینترها در محیطهای آموزشی که شامل پرینترهای چند منظوره هستند، بهبود یافت.
 • به مشکلی پرداخته شد، که مانع از دسترسی به بخش  Server Message Block (SMB)  یا قابلیت SMB فیزیکی یا کارت‌های اینترفیس شبکه مجازی (NIC) که با اینترفیس شبکه مجازی خصوصی (VPN) پیکربندی شده‌اند، می‌شود.
 • به مشکلی پرداخته شد که مانع می‌شد اپلیکیشنهای Print Workflow برای Point and Print اجرا شوند.
 • به مشکلی پرداخته شد که ممکن است مانعی باشد تا اپلیکیشنهای Universal Windows Platform (UWP) از دریافت ورودی صفحه کلید باز بمانند و آن هم هنگامی که ترد اینترفیس کاربر  بیش از حد مشغول باشد. این زمانی اتفاق می‌افتد که اپلیکیشن UWP یک کنترل جاسازی شده WebView دارد.

با این حال، این به‌روزرسانی تجمعی تجربه کاربری بی‌دردسری را گارانتی نمی‌کند. در زیر به دو مشکل این به روزرسانی اشاره شده و آنچنان که پیداست شما ممکن است به مشکلاتی بر بخورید.

نشانه‌هاراه حل
بعد از نصب این به‌روزرسانی، ممکن است در استفاده از Preboot Execution Environment (PXE) مشکلاتی به وجود آید که یک دستگاه از یک سرور پیکربندی شده Windows Deployment Services (WDS)، با استفاده از Variable Window Extension آغاز به کار کند. و این ممکن است باعث شود در حال دانلود یک عکس اتصال به سرور WDS به طور دائم پایان پذیرد. این مشکل بر روی کلاینت‌ها یا دستگاه‌هایی که از Variable Window Extension استفاده نمی‌کنند، اثری نمی‌گذارد. برای مقابله با این مشکل، با استفاده از یکی از گزینه‌های زیر Variable Window Extension را در سرور WDS غیرفعال کنید.

گزینه 1 :
یک Administrator Command prompt باز کنید و موارد زیر را تایپ کنید :
Wdsutil /Set-TransportServer /EnableTftpVariableWindowExtension:No

گزینه 2 :
از رابط کاربری Windows Deployment Services استفاده کنید.
1- Windows Deployment Services را از قسمت Windows Administrative Tools باز کنید.
2- Servers را باز کنید و بر روی سرور WDS کلیک راست کنید.
3- properties آن را باز کنید و در تب TFTP باکس Enable Variable Window Extension را تهی قرار دهید.

گزینه 3 :
مقادیر رجیستری زیر را 0 قرار دهید :
“HKLM\System\CurrentControlSet\Services\WDSServer\ Providers\WDSTFTP\EnableVariableWindowExtension”.

بعد از غیرفعال کردن Variable Window Extension سرویس WDSServer را ریستارت کنید.
مایکروسافت در حال کار برای یافتن چاره و راه حلی برای این مشکل است و به‌روزرسانی جدیدی در آینده ارائه و منتشر خواهد کرد.
بعضی از عملیات‌ها، مانند تغییر نام، که شما آن را بر روی فایل‌ها و یا پوشه‌هایی که روی یک Cluster Shared Volume (CSV) هستند، انجام می‌دهید ممکن است با ارور " STATUS_BAD_IMPERSONATION_LEVEL (0xC00000A5)" همراه شوند و انجام نگیرند. این در زمانی اتفاق می‌افتد که شما این عملیات را از یک فرآیندی که امتیاز administrator ندارد، بر روی گره مالک CSV انجام می‌دهید.مراحل زیر را انجام دهید:

- این عملیات را از یک فرآیندی که دارای امتیاز administrator است انجام دهید.
- این عملیات را بر روی گره‌ای انجام دهید که مالکیت CSV نداشته باشد.
مایکروسافت در حال کار برای یافتن چاره و راه حلی است و به‌روزرسانی جدیدی در آینده ارائه و منتشر خواهد کرد.

برای دریافت این به‌روزرسانی، به مسیر Settings> Update and security> Windows Update> Check for updates بروید، منتظر بمانید تا به صورت اتوماتیک دانلود و نصب انجام شود و یا می‌توانید به صورت دستی آن را از اینجا دانلود کنید.

منبع :

MSPOWERUSER

192 پست
نجمه عنایتی
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
oaxaog
پاسخ دهید شنبه 7 اردیبهشت 1398

با سلام به همه ویندوزفونی ها
همانگونه که استحضار دارید ، گوگل پلی و آپل تحریم شده
و داره کار به جایی میرسه که ویندوزفون ارزشمند میشه
البته باید دید که ماکروسافت با کاربران ایرانی که دارند
از ویندوز استفاده میکنند چه تمهیداتی اندیشیده است
تحریم اندر تحریم

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , ,