مایکروسافت از امروز عرضه یک به‌روزرسانی اضطراری را برای ویندوز 10 آغاز کرده تا مشکلاتی که برخی از کاربران پس از دریافت وصله امنیتی Spectre و Meltdown تجربه کرده‌اند را مرتفع سازد.

پس از کشف حفره‌های امنیتی Spectre و Meltdown اینتل یک وصله امنیتی را در اختیار سازندگان سیستم‌های عامل قرار داد تا کاربران خود را در مقابل این مشکل مصون سازند. پس از دریافت این وصله امنیتی بخشی از کاربران کامپیوترهایی که از پردازنده‌های اینتل استفاده می‌کردند، با مشکل ریبوت‌های پی در پی مواجه شدند.

پس از بروز این مشکل اینتل به بررسی مسئله پرداخت و اعلام کرد که وجود یک باگ در این وصله امنیتی باعث شده تا برخی از کاربران حتی کاربران پردازنده‌های جدید این شرکت با ریبوت‌های گاه و بی گاه کامپیوتر خود مواجه شوند. اینتل در ادامه از سازندگان سیستم‌های عامل درخواست کرد تا فریمور مربوط به پردازنده‌های این شرکت را به نسخه قبلی بازگردانند تا مهندسان این شرکت بتوانند وصله امنیتی جدیدی را توسعه دهند و در این مدت کاربران امکان استفاده معمول از دستگاه خود را داشته باشند.

به‌روزرسانی امنیتی که مایکروسافت در ماه جاری منتشر کرده بود، شامل این وصله امنیتی شرکت اینتل نیز می‌شد. پس از آشکار شدن بروز این مشکلات، مایکروسافت عرضه این وصله امنیتی را متوقف کرد. اما متاسفانه طی همین مدت بخش زیادی از کاربران ویندوز 10 این به‌روزرسانی امنیتی را دریافت کرده بودند و در نتیجه برخی از کاربران با مشکلات ناشی از دریافت این وصله امنیتی نظیر ریبوت‌های پی در پی مواجه شدند.

با توجه به شرایط پیش آمده، ردموندی‌های برای برطرف کردن مشکل کامپیوترهایی که وصله امنیتی را دریافت کرده‌اند، از امروز یک به‌روزرسانی امنیتی جدید را عرضه کرده که باعث می‌شود تا فریمور پردازنده‌های اینتل به نسخه قبلی باز گردد. این اقدام با آنکه دستگاه‌های کاربران را در مقابل این دو حفره امنیتی بی دفاع می‌سازد، اما در نقطه مقابل امکان استفاده بدون مشکل کاربران از کامپیوترهای ویندوزی را ممکن می‌سازد.

البته جای نگرانی زیادی نیست، چرا که شرکت اینتل پیشتر اعلام کرده بود که به‌زودی وصله امنیتی جدیدی برای برطرف کردن حفره‌های امنیتی Spectre و Meltdown عرضه خواهد کرد و طبیعتا به‌‍‌محض عرضه آن، مایکروسافت این وصله را در قالب یک به‌روزرسانی امنیتی در اختیار کاربران قرار خواهد داد.

در انتها باید اشاره کنیم که در حال حاضر مایکروسافت انتشار این به‌روزرسانی را از بخش آپدیت‌های ویندوز آغاز نکرده است اما برای دریافت آن می‌توانید به این صفحه از سایت مایکروسافت مراجعه کنید. البته باید توجه داشت عرضه این وصله امنیتی در قالب به‌روزرسانی‌های ویندوز به‌زودی انجام خواهد شد. اما چنانچه در کار با دستگاه خود دچار مشکل هستید می‌توانید با مراجعه به آدرس فوق نسبت به دریافت آن اقدام کنید.

منبع :

WINDOWS LATEST

1272 پست
محسن توکلی نیا
او در رشته میکروبیولوژی به تحصیل پرداخته، اما علاقه وی به دنیای فناوری و به خصوص مایکروسافت، باعث فعالیت وی در این عرصه شده است. به ادبیات، عرفان، فناوری علاقه ی وافری دارد و سعی میکند اغلب اوقات فراغت خودش را صرف خدمت به خانواده و مطالعه شعر کند. محسن اکنون یکی از دبیران وبسایت وینفون است.
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
javad
پاسخ دهید دوشنبه 9 بهمن 1396

حالا بفرما برای موبایل هم میاد یا نه .فاتحه موبایلا رو که با این آپدیتش خوند

  MojtabaHere
  پاسخ دهید دوشنبه 9 بهمن 1396

  فاتحه شو خوند؟
  از وقتی این آپدیت آخر رو موبایل گرفتم اینقدر به سخت افزار فشار آورد، اینقدر گوشی الکی خاموش روشن شد که دو روز پیش هارد گوشیم سوخت و دیگه تو بازار هم موجود نیست که تعمیرش کنم!
  باید بندازمش دور 🙁

  ali
  پاسخ دهید سه شنبه 10 بهمن 1396

  این اصلاً مربوط به مایکروسافت و نرم‎افزارهاش نیست.
  تمم پردازنده‎ها درگیر این باگ‎ها هستند و گوشی‎های اندروید هم نزدیک به اکثریتشون برای این باگ‎ها آپدیت نمیگیرند.
  (بیشتر گوشی‎های ویندوز موبایل و ویندوز فون هم نمیگیرن، فقط بعضی‎ از گوشی‎های ویندوز موبایل و ویندوز فون هستند که قبلاً دریافت کردن.)

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , ,