مایکروسافت به‌روزرسانی تجمعی ماه ژوئن را برای به‌روزرسانی ماه مه 2019 ویندوز 10 که اخیرا منتشر شده و به‌روزرسانی ماه اکتبر 2018 ویندوز 10 عرضه کرده است. همان طور که می‌دانید، این گونه به‌روزرسانی‌ها هیچ گونه ویژگی جدیدی با خود به همراه ندارد و در آن تنها اصلاح باگ‌ها و بهبود عملکرد مدنظر قرار می‌گیرد.

کامپیوترهای شخصی که به‌روزرسانی اکتبر 2018 (با شماره بیلد 17763.557) را اجرا می‌کنند KB4503327 را دریافت خواهند کرد و  به‌روزرسانی مه 2019 (با شماره بیلد 18362.175) KB4503293 را دریافت می‌کند. لیست کامل تغییرات در زیر آمده است.

اصلاحات بیلد 18362.175

 • در این به‌روزرسانی به آسیب‌پذیری امنیتی پرداخته شد که تعمدا از اتصال بین ویندوز و دستگاه‌های بلوتوث جلوگیری به عمل می‌آورد که امن نبوده و از کلیدهای شناخته شده‌ایی برای رمزگذاری اتصالات از جمله امنیت fob استفاده می‌کند. اگر BTHUSB Event 22 در Event Viewer states پیغام “Your Bluetooth device attempted to establish a debug connection….” را نمایش دهد، پس سیستم شما تحت تاثیر قرار گرفته است. برای بررسی وجود به‌روزرسانی برای دستگاه بلوتوث خود با سازنده آن تماس بگیرید. برای اطلاعات بیشتر، CVE-2019-2102 and KB4507623 را ببینید.
 • مجازی‌سازی ویندوز، موتور اسکریپت مایکروسافت، اینترنت اکسپلورر، پلت فرم اپلیکیشن‌ و فریم ورک‌های ویندوز، عناصر تشکیل‌دهنده و ورودی ویندوز، ویندوز مدیا، ویندوز شل، ویندوز سرور، احراز هویت ویندوز، رمزنگاری ویندوز، سیستم فایل و ذخیره‌سازی ویندوز، مولفه‌های SQL ویندوز، موتور دیتابیس مایکروسافت جت، و سرویس‌های اطلاعات اینترنتی به‌روزرسانی امنیتی دریافت کرده‌اند.

با این حال، در این به‌روزرسانی مشکلی شناسایی شده است. اما خوشبختانه، مایکروسافت راه حلی برای آن ارائه داده است.

مشکل شناسایی شده بیلد 18362.175

نشانهراه حل
در دستگاه‌هایی که در طول فرآیند به‌روزرسانی و نصب ویندوز 10 ورژن 1903 زبان سیستم عامل تغییر کرده، ممکن است ویندوز سندباکس، با ارور "ERROR_FILE_NOT_FOUND (0x80070002)" از شروع به کار باز بماند.مایکروسافت در حال کار برای یافتن چاره و راه حلی برای این مشکل است و به‌روزرسانی جدیدی در آینده ارائه و منتشر خواهد کرد.

اصلاحات بیلد 17763.557

 • در این به‌روزرسانی مشکلی اصلاح گردیده که ممکن است در بعضی از اپلیکیشنها از رندر صحیح صفحه کلید واقعیت ترکیبی ویندوز ممانعت به عمل آورد.
 • در این به‌روزرسانی به آسیب‌پذیری امنیتی پرداخته شد که تعمدا از اتصال بین ویندوز و دستگاه‌های بلوتوث جلوگیری به عمل می‌آورد که امن نبوده و از کلیدهای شناخته شده‌ایی برای رمزگذاری اتصالات از جمله امنیت fob استفاده می‌کند. اگر BTHUSB Event 22 در Event Viewer states پیغام “Your Bluetooth device attempted to establish a debug connection….” را نمایش دهد، پس سیستم شما تحت تاثیر قرار گرفته است. برای تعیین اینکه آیا به روزرسانی برای دستگاه وجود دارد با سازنده دستگاه بلوتوث خود تماس بگیرید. برای اطلاعات بیشتر، CVE-2019-2102 and KB4507623 را ببینید.
 • مشکلی اصلاح گردیده که ممکن است Preboot Execution Environment (PXE)  از آغاز به کار یک دستگاه از یک سرور پیکربندی شده Windows Deployment Services (WDS)، برای استفاده از Variable Window Extension  ممانعت به عمل آورد. و این ممکن است باعث شود در حال دانلود یک عکس اتصال به سرور WDS به طور دائم پایان پذیرد. این مشکل بر روی کلاینت‌ها یا دستگاه‌هایی که از Variable Window Extension استفاده نمی‌کنند، اثری نمی‌گذارد.
 • فریمور Broadcom Wi-Fi به‌روزرسانی شده، به مایکروسافت هولولنز اضافه شده است. برای اطلاعات بیشتر Advisory 190016 را بینید.
 • در این به‌روزرسانی به مشکلی دیگری نیز پرداخته شد که اگر در آن ارائه‌دهنده موتور جستجو پیش فرض تنظیم نشده و یا به درستی صورت نگرفته باشد ممکن است از باز شدنInternet Explorer 11 ممانعت به عمل آورد.
 •  موتور اسکریپت مایکروسافت، اینترنت اکسپلورر، مایکروسافت اج، پلت فرم اپلیکیشن‌ و فریم ورک‌های ویندوز، عناصر تشکیل‌دهنده و ورودی ویندوز، ویندوز مدیا، ویندوز شل، ویندوز سرور، احراز هویت ویندوز، رمزنگاری ویندوز، شبکه‌بندی دیتاسنتر ویندوز، سیستم فایل و ذخیره‌سازی ویندوز، مولفه‌های SQL ویندوز، موتور دیتابیس مایکروسافت جت، مجازی‌سازی ویندوز، ویندوز کرنل، و سرویس‌های اطلاعات اینترنتی به‌روزرسانی امنیتی دریافت کرده‌اند.

در به‌روزرسانی تجمعی برای ورژن 1809 مشکلاتی نیز شناسایی شده است.

مشکلات شناسایی شده بیلد 17763.557

نشانه‌ها راه حل
بعضی از عملیات‌ها، مانند تغییر نام، که شما آن را بر روی فایل‌ها و یا پوشه‌هایی که روی یک Cluster Shared Volume (CSV) هستند، انجام می‌دهید ممکن است با ارور " STATUS_BAD_IMPERSONATION_LEVEL (0xC00000A5)" همراه شوند و انجام نگیرند. این در زمانی اتفاق می‌افتد که شما این عملیات را از یک فرآیندی که امتیاز administrator ندارد، بر روی گره مالک CSV انجام می‌دهید.مراحل زیر را انجام دهید:

- این عملیات را از یک فرآیندی که دارای امتیاز administrator است انجام دهید.
- این عملیات را بر روی گره‌ای انجام دهید که مالکیت CSV نداشته باشد.
مایکروسافت در حال کار برای یافتن چاره و راه حلی است و به‌روزرسانی جدیدی در آینده ارائه و منتشر خواهد کرد.
هنگام تلاش برای پرینت از مایکروسافت اج (Edge) یا دیگر اپلیکیشن‌های پلت فرم یونیورسال ویندوز (UWP)، ممکن است این ارور را دریافت کنید، " Your printer has experienced an unexpected configuration problem. 0x80070007e." شما می‌توانید از مرورگر دیگری استفاده کنید، مانند اینترنت اکسپلورر و آن را برای پرینت اسناد خود به کار ببرید.

مایکروسافت در حال کار برای یافتن چاره و راه حلی است و به‌روزرسانی جدیدی در آینده ارائه و منتشر خواهد کرد.
بعد از نصب KB4493509 ، برخی از دستگاه‌هایی که پک زبان‌های آسیایی نصب شده دارند ممکن است ارور " 0x800f0982 – PSFX_E_MATCHING_ COMPONENT_NOT_FOUND." را دریافت کنند.1- پک‌های جدید زبان نصب شده را حذف نصب کنید و دوباره آن را نصب کنید. برای دستورالعمل‌های مربوطه " Manage the input and display language settings in Windows 10" را ببینید.

2- در بخش Windows Updates گزینه Check for Updates را انتخاب کنید و به‌روزرسانی تجمعی April 2019 را نصب کنید. برای دستورالعمل‌های مربوطه " Update Windows 10 " را ببینید.
توجه داشته باشید اگر دوباره نصب کردن پک زبان مشکل را برطرف نکرد، کامپیوتر خود را به صورت زیر ریست کنید:

1- به مسیر Settings app > Recovery بروید.
2- گزینه ریکاوری Get Started از بخش Reset this PC را انتخاب کنید.
3- Keep my Files را انتخاب کنید.

مایکروسافت در حال کار برای یافتن چاره و راه حلی است و به‌روزرسانی جدیدی در آینده ارائه و منتشر خواهد کرد.

برای دانلود این به‌روزرسانی میتوانید با مراجعه به قسمت Settings-> Update and Security> Windows Update> Check for Updates آن را در سیستم خود نصب کنید.

منبع :

MSPOWERUSER

192 پست
نجمه عنایتی
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
AmiR72HawK
پاسخ دهید چهارشنبه 22 خرداد 1398

سلام دوستان
گوشیم لومیا ۹۵۰ هست، در روز چند بار خاموش میشه و فقط با درآوردن و جا انداختن مجدد باطری روشن میشه، باطری هم تعویض کردم اما مشکل همچنان پابرجاست؛ ممنون میشم اگر کسی از دوستان تعمیرکار خوب لومیا سراغ داره معرفی کنه ، تو تهران یا کرج…

Telegram ID : Amir72safari

  محسن توکلی نیا
  پاسخ دهید پنجشنبه 23 خرداد 1398

  سلام امیر جان، شما با دفتر سایت تماس بگیرید، تعمیرکار متخصص گوشی‌های لومیا مثل سال‌های قبل در دفتر حاضر هست.

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , ,