مایکروسافت خبر انتشار بیلد 18362.10005 ویندوز 10 19H2 را در حلقه اسلو (Slow) اعلام کرد. همان طور که مایکروسافت پیش از این اعلام کرده بود، اینسایدرهای حلقه Slow که به‌روزرسانی مه 2019 ویندوز 10 بر روی سیستم آنها در حال اجرا است بیلد 19H2 را نه به عنوان یک به‌روزرسانی کامل بلکه یک به‌روزرسانی تجمعی دریافت خواهند کرد. با این بیلد، مایکروسافت دستیارهای دیجیتالی شخص ثالث را قادر ساخته از طریق صدا در بالای صفحه قفل ویندوز  فعال شوند. پیش از این، تنها کورتانا به این ویژگی دسترسی داشت.

این بیلد با بهبودهایی نیز همراه شده است که در زیر آمده است:

  • کانتینرهای ویندوز نیاز به هاست نظیر و ورژن کانتینر دارند. این امر کاربران را محدود می‌کند و کانتینرهای ویندوز را از پشتیبانی سناریوهای کانتینر با ورژن میکس شده محدود می‌کند. این به‌روزرسانی برای رسیدگی به این مشکل شامل 5 اصلاحیه می‌باشد و به هاست مربوطه اجازه می‌دهد کانتینرهای سطوح پایین را برای فرآیند (Argon) جداسازی در سطوح بالا اجرا کند.
  • اصلاحیه‌ایی برای OMEs در نظر گرفته شده و به آنها اجازه می‌دهد به جای پابند بودن به تاخیر انتخابی در پیکربندی معمول سخت افزار توسط سیستم عامل بر اساس قابلیت‌های سخت افزاری دستگاه‌هایشان تاخیر  inking را کاهش دهند.
  • ویژگی Key-rolling یا Key-rotation امنیت بازیابی کلمه‌های عبور در دستگاه‌های AAD مدیریت شده با MDM را برطبق درخواست تقاضا از ابزارهای in-tune/MDM و یا بر طبق بازیابی کلمه‌های عبور در هر زمان قادر می‌سازد که برای باز کردن داریو حفاظت شده BitLocker استفاده می‌شود. این ویژگی باعث می‌شود از افشای تصادفی بازیابی کلمه عبور به عنوان بخشی از باز کردن درایو BitLocker توسط کاربران ممانعت به عمل آید.
منبع :

MSPOWERUSER

192 پست
نجمه عنایتی
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , ,