مایکروسافت بیلد جدید ویندوز 10 را برای کاربرانی که در حال استفاده از به‌روزرسانی اکتبر 2018  و ویندوز سرور 2019 هستند، منتشر کرده است. در حالی که برنامه تحویل به‌روزرسانی کمی ناامید کننده بوده، لازم به ذکر است که به‌روزرسانی اکتبر 2018 ویندوز 10 و دیگر ورژن‌های ویندوز، به‌روزرسانی تجمعی برای نیمه دوم آوریل دریافت نکرده‌اند. به طور معمول مایکروسافت دو دوره به‌روزرسانی تجمعی در هر ماه منتشر می‌کند، اما از قرار معمول هفته گذشته ورژن 1809 از قلم افتاده بود.

با این وجود، دیر منتشر شدن آپدیت بهتر از اصلا منتشر نشدن آن است، و کاربران ورژن 1809 ویندوز 10 و همچنین ویندوز سرور 2019 اکنون می‌توانند KB4501835 را دریافت کنند، که شماره بیلد این به‌روزرسانی 17763.439 خواهد بود، و شامل بسیاری از اصلاحات مشابه به‌روزرسانی هفته قبل می‌شود. بعضی از این موارد بر اضافه کردن پشتیبانی از تاریخ جدید ژاپنی استوار است. در اینجا لیست کامل تغییرات را می‌بینید:

  • در این به‌روزرسانی مشکلی که مانع از آن می‌شد ساختار CALDATETIME بیش از چهار تاریخ ژاپنی را به کار برد، اصلاح گردید. برای اطلاعات بیشتر KB4469068 را ببینید.
  • رجیستری NLS برای پشتیبانی از تاریخ ژاپنی جدید به‌روزرسانی شد. برای اطلاعات بیشتر KB4469068 را ببینید.
  • در این به‌روزرسانی به مشکل دیگری نیز پرداخته شد که باعث می‌شد، DateTimePicker  تاریخ را در فرمت تاریخ ژاپنی به اشتباه نمایش دهد. برای اطلاعات بیشتر KB4469068  را ببینید.
  • در این به‌روزرسانی به مشکل دیگری نیز پرداخته شد که باعث می‌شد قسمت کنترل تنظیمات تاریخ و زمان، دوره‌های قدیمی را کش کند و زمانی که تاریخ ژاپنی جدیدی وارد می‌شود مانع از رفرش قسمت کنترل می‌شود. برای اطلاعات بیشتر  KB4469068 را ببینید.
  • برای پشتیبانی از تاریخ ژاپنی جدید، فونت‌ها به‌روزرسانی شد. برای اطلاعات بیشتر KB4469068 را ببینید.
  • در این به‌روزرسانی به مشکلی پرداخته شد که مانع از این می‌شد که input method editor (IME) از کاراکترهای تاریخ ژاپنی جدید پشتیبانی کند. برای اطلاعات بیشتر KB4469068  را ببینید.
  • در این به‌روزرسانی به مشکل دیگری نیز پرداخته شد که باعث می‌شد، Clock and Calendar flyout نمایش روز مشخصی از هفته را به اشتباه با تاریخی در آن ماه از تاریخ ژاپنی جدید انطباق بدهد. برای اطلاعات بیشتر KB4469068 را ببینید.
  • فونت‌های جایگزین برای فونت‌های تاریخ ژاپنی جدید اضافه شد. برای اطلاعات بیشتر KB4469068 را ببینید.
  • عملکرد Text-To-Speech (TTS) قادر به پشتیبانی از کارکترهای تاریخ ژاپنی جدید است. برای اطلاعات بیشتر KB4469068 را ببینید.
  • در این به‌روزرسانی به مشکل فیلتر نوشتن یکسان (UWF) نیز رسیدگی گردید، که همان طور که انتظار می‌رفت مانع از کار Hibernate Once/Resume Many (HORM) در سیستم‌های Unified Extensible Firmware Interface (UEFI) می‌شود.

 

با این همه، این به‌روزرسانی با لیستی نسبتا طولانی از مشکلات شناخته شده همراه شده است، در اینجا و قبل از دریافت این به‌روزرسانی مواردی که باید از آن آگاه باشید آمده است:

نشانه‌هاراه حل
بعد از نصب این به‌روزرسانی، ممکن است در استفاده از Preboot Execution Environment (PXE) مشکلاتی به وجود آید که یک دستگاه از یک سرور پیکربندی شده Windows Deployment Services (WDS)، با استفاده از Variable Window Extension آغاز به کار کند. و این ممکن است باعث شود در حال دانلود یک عکس اتصال به سرور WDS به طور دائم پایان پذیرد. این مشکل بر روی کلاینت‌ها یا دستگاه‌هایی که از Variable Window Extension استفاده نمی‌کنند، اثری نمی‌گذارد.برای مقابله با این مشکل، با استفاده از یکی از گزینه‌های زیر Variable Window Extension را در سرور WDS غیرفعال کنید.

گزینه 1 :
یک Administrator Command prompt باز کنید و موارد زیر را تایپ کنید :
Wdsutil /Set-TransportServer /EnableTftpVariableWindowExtension:No

گزینه 2 :
1- از رابط کاربری Windows Deployment Services استفاده کنید.
2- Windows Deployment Services را از قسمت Windows Administrative Tools باز کنید.
3- Servers را باز کنید و بر روی سرور WDS کلیک راست کنید.
4- properties آن را باز کنید و در تب TFTP باکس Enable Variable Window Extension را تهی قرار دهید.

گزینه 3 :
مقادیر رجیستری زیر را 0 قرار دهید :
“HKLM\System\CurrentControlSet\Services\WDSServer\ Providers\WDSTFTP\EnableVariableWindowExtension”.

بعد از غیرفعال کردن Variable Window Extension سرویس WDSServer را ریستارت کنید.
مایکروسافت در حال کار برای یافتن چاره و راه حلی برای این مشکل است و به‌روزرسانی جدیدی در آینده ارائه و منتشر خواهد کرد.
بعضی از عملیات‌ها، مانند تغییر نام، که شما آن را بر روی فایل‌ها و یا پوشه‌هایی که روی یک Cluster Shared Volume (CSV) هستند، انجام می‌دهید ممکن است با ارور " STATUS_BAD_IMPERSONATION_LEVEL (0xC00000A5)" همراه شوند و انجام نگیرند. این در زمانی اتفاق می‌افتد که شما این عملیات را از یک فرآیندی که امتیاز administrator ندارد، بر روی گره مالک CSV انجام می‌دهید.مراحل زیر را انجام دهید:

- این عملیات را از یک فرآیندی که دارای امتیاز administrator است انجام دهید.
- این عملیات را بر روی گره‌ای انجام دهید که مالکیت CSV نداشته باشد.
مایکروسافت در حال کار برای یافتن چاره و راه حلی است و به‌روزرسانی جدیدی در آینده ارائه و منتشر خواهد کرد.
مایکروسافت و ArcaBit بر روی دستگاه‌هایی که نرم افزار آنتی ویروس ArcaBit را نصب کرده‌اند مشکلی را شناسایی کرده‌اند که این مشکل ممکن است باعث بشود سیستم بعد از نصب این به‌روزرسانی به دستور ریستارت واکنشی نشان ندهد.اگر در دستگاه‌هایی نرم افزار آنتی ویروس ArcaBit نصب شده، مایکروسافت به طور موقت آنها را نسبت به دریافت این به‌روزرسانی بلاک کرده است.

ArcaBit به‌روزرسانی برای رسیدگی به این مشکل منتشر کرده است. برای اطلاعات بیشتر، از سایت ArcaBit دیدن فرمایید.
بعد از نصب این به‌روزرسانی، انتقال‌های منطقه‌ایی بین سرورهای DNS اولیه و ثانویه بر روی پروتکل TCP ممکن است از بین برود.مایکروسافت در حال کار برای یافتن چاره و راه حلی برای این مشکل است و به‌روزرسانی جدیدی در آینده ارائه و منتشر خواهد کرد.
بعد از نصب این به روزرسانی، طرح‌های URI سفارشی برای نگاه دارنده‌های پروتکل اپلیکیشن ممکن است اپلیکیشن متناظر برای اینترانت محلی و سایت‌های قابل اعتماد را در اینترنت اکسپلورر به کار نیندازد. بر روی لینک URL کلیک راست کنید تا آن را در یک پنجره یا تب جدید باز کند.
یا
حالت Protected را برای اینترانت محلی و سایت‌های مورد اعتماد در اینترنت اکسپلورر فعال کنید.

1- به مسیر Tools > Internet options > Security بروید.
2- در داخل تنظیمات " Select a zone to view or change security"، Local intranet را انتخاب کنید و سپس Enable Protected Mode را انتخاب کنید.
3- Trusted sites را انتخاب کنید و سپس Enable Protected Mode را انتخاب کنید.
4- OK را انتخاب کنید.

شما باید بعد از این تغییرات مرورگر را ریستارت کنید.
مایکروسافت در حال کار برای یافتن چاره و راه حلی است و به‌روزرسانی جدیدی در آینده ارائه و منتشر خواهد کرد.

بنا به دلایلی، این بهروزرسانی از طریق Windows Update در دسترس نیست، حتی اگر به صورت دستی check for updates را انتخاب کنید. این به‌روزرسانی از طریق WSUS در دسترس قرار گرفته، و مایکروسافت میگوید برای دانلود دستی در Microsoft Update Catalog در دسترس میباشد.

منبع :

NEOWIN

192 پست
نجمه عنایتی
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , ,