مایکروسافت سه‌شنبه گذشته، به‌روزرسانی‌های تجمعی برای ورژن‌های 1607, 1703, 1709 و 1803 منتشر کرد. هفته گذشته Patch Tuesday بوده و تمامی ورژن‌های پشتیبانی شده ویندوز 10 به‌روزرسانی دریافت کرده‌اند. اما امروز نوبت به ورژن 1809 رسیده، با وینفون همراه باشید تا با اصلاحات و بهبودهای جدید این ورژن آشنا شویم.

کاربرانی که به‌روزرسانی اکتبر 2018 ویندوز 10 را در اختیار دارند KB4505658 را دریافت خواهند کرد که شماره بیلد را به 17763.652 ارتقا می‌دهد. شما می‌توانید این بیلد را از اینجا دانلود کنید، موارد برجسته آن در زیر آمده است:

 • مشکلی که ممکن است موجب از کار افتادن اینترنت اکسپلورر در هنگام کشیدن یک تب برای ایجاد یک پنجره جدید شود به‌روزرسانی گردید.
 • مشکلی که از مانع از نمایان شدن اپلیکیشن‌های تازه نصب شده یا به‌روزرسانی شده در نتایج جستجو ویندوز می‌شود به‌روزرسانی شد.
 • مشکلی که در مایکروسافت آفیس 2010 هنگامی که کنتراست بالا فعال باشد مانع از کار گزینه‌های Save و Save as می‌شود به‌روزرسانی گردید.
 • مشکلی که مانع از تشخیص حساب کاربری مایکروسافت تا زمان خروج و ورود دوباره به دستگاه می‌شد به‌روزرسانی گردید.
 • مشکلی که بر روی اپلیکیشن‌هایی که فایل‌ها، پوشه‌ها، و تنظیمات دستگاه را مدیریت می‌کنند تاثیر می‌گذاشت به‌روزرسانی شد.
 • سازگاری با اپلیکیشن Window-Eyes screen reader بهبود یافت.
 • مشکلی که هنگام ریست کردن دستگاه شما، تنظیمات اجازه اپلیکیشن‌های شما را حفظ می‌کند به‌روزرسانی گردید.
 • هنگام آپگرید ویندوز 10 در ورژن 1703 قابلیت اطمینان بهبود یافت.

لیست کامل اصلاحات به شرح زیر است:

 • در این بیلد به مشکل عملکردی پرداخته شد که ممکن است در برخی وب سایت‌ها که از WebAssembly استفاده می‌کنند رخ دهد.
 • به مشکلی که ممکن است موجب از کار افتادن اینترنت اکسپلورر در هنگام کشیدن یک تب برای ایجاد یک پنجره جدید شود پرداخته شد.
 • به مشکلی پرداخته شد که در آن ممکن است از نمایان شدن شماره شناسایی شخصی یا personal identification number (PIN) هنگام تایید اعتبار در اینترنت اکسپلورر ممانعت به عمل آورد.
 • اطلاعات منطقه زمانی برای برزیل به‌روزرسانی گردید.
 • به مشکلی پرداخته شد که در آن ممکن است نوتیفیکیشن‌های ویندوز به جای علامت نقل قول (“) کاراکترهای بی معنی را به نمایش بگذارند.
 • به مشکلی پرداخته شد که مانع از نمایان شدن اپلیکیشن‌های تازه نصب شده یا به‌روزرسانی شده در نتایج جستجو ویندوز می‌شود.
 • به مشکلی پرداخته شد که هنگامی که در مایکروسافت آفیس 2010 کنتراست بالا فعال باشد مانع از کار گزینه‌های Save و Save as می‌شود.
 • به مشکلی پرداخته شد که از مهاجرت صحیح سیاست‌های SharedPC در زمان ارتقا ممانعت به عمل می‌آورد.
 • به مشکلی پرداخته شد که از نصب به موقع یک اپلیکیشن پشتیبانی سخت افزاری (HSA) ممانعت به عمل می‌آورد.
 • به مشکلی پرداخته شد که در آن سرویس Windows Event Log را از پردازش نوتیفیکیشن‌ها که لاگ پر شده، منع می‌کرد. این باعث می‌شود رویداد رفتارهای لاگ، مانند آرشیو شدن لاگ در زمانی که به حداکثر اندازه فایل رسیده عملا غیرممکن باشد. علاوه بر این، Local Security Authority (LSA) زمانی که لاگ امنیتی پر شده، و رویدادها را نمی‌توان نوشت، نمی‌تواند سناریوهای CrashOnAuditFail را اداره کند.
 • به مشکلی که مانع از تشخیص حساب کاربری مایکروسافت یا حساب کاربری Azure Active Directory تا زمان خروج و ورود دوباره کاربر می‌شد رسیدگی گردید.
 • به مشکلی پرداخته شد که مانع از ایجاد کانال امن سرویس Netlogon می‌شود و این ارور “0xC000007A – ERROR_PROC_NOT_FOUND.” را گزارش می‌دهد.
 • به مشکلی پرداخته شد که ممکن است در زمان استفاده از ویندوز هلو در موارد تجاری در سروری که در حال اجرای ویندوز سرور 2016 است و با گزینه Server Core نصب شده، منجر به از دست رفتن تایید اعتبار شود، رسیدگی شد.
 • به مشکلی پرداخته شد که باعث می‌شود برای داشتن نام‌های تهی برخی فرآیندها درون کانتینرهای ویندوز سرور و کانتینرهای Hyper-V اجرا شوند.
 • به مشکلی پرداخته شد که باعث می‌شود زمانی که چندین I/O رخ می‌دهد ورودی و خروجی از کار بیافتد.
 • به مشکلی پرداخته شد که باعث می‌شود اپلیکیشن‌هایی که از windows.storage.dll استفاده می‌کنند از کار بیافتند و هنگامی که فرآیند بسته شد ExceptionCode c0000005 (نقص دسترسی) را نمایش دهند.
 • Certificate Revocation List (CRL) در ماشین‌های Internet Key Exchange version 2 (IKEv2) برای اتصالات VPN مجازی مبتنی بر گواهی تقویت شد، مانند Device Tunnel در راه‌اندازی VPN که همیشه روشن است.
 • به مشکلی پرداخته شد که در آن زمان استفاده از  VPN همیشه روشن با پروتکل IKEv2 به طور متناوب از اتصال به یک شبکه اشتراکی ممانعت به عمل می‌آورد. اتصالات همیشه به صورت اتوماتیک ایجاد نمی‌شوند، و اتصالات دستی برخی مواقع از کار می‌افتند. در این سناریو، هنگام صدا زدن تابع RasDial از خط فرمان برای اتصال VPN هدف ارور “ERROR_PORT_NOT_AVAILABLE(633)” را دریافت می‌کنید.
 • به مشکلی پرداخته شد که وضعیت را برای کار با پوشه‌ها در File Explorer  بعد از انتخاب فضای خالی با ارور “0x80C802A0 (ECS_E_SYNC_UPLOAD_PLACEHOLDER_FAILURE)” تغییر می‌دهد.
 • به مشکلی پرداخته شد که ممکن است باعث شود زمانی که شخصی در حال استفاده از تغییر مسیر درایو دیسکانکت شود Remote Desktop Server از کار باز بماند.
 • به مشکلی پرداخته شد که ممکن است باعث شود زمان استفاده از تکنولوژی‌های حافظه ماندگاری داده‌های خاص اروری دریافت کنید.
 • به مشکلی پرداخته شد که اگر اسکریپت مجازی سازی اپلیکیشن مایکروسافت (App-V) را در زمانی که به کنترل کننده دامنه (DC) متصل نیست اجرا کنید از کار باز می‌ماند. هنگامی که اسکریپت (App-V) را در محیطی اجرا می‌کنید که تنها Microsoft Azure Active Directory را شامل شود نیز از کار باز می‌ماند.
 • به مشکلی پرداخته شد که به ویژگی Microsoft Message Queuing (MSMQ) آسیب می‌رساند و مانع از شروع و نصب دوباره آن می‌شود. این مشکل ممکن است بعد از نصب به‌روزرسانی‌های ویندوز و یا آپگرید از ویندوز 10 ورژن‌های 1607 ، 1703 و 1709 به ویندوز 10 ورژن 1809 رخ دهد.
 • به مشکل باز کردن و استفاده از اپلیکیشن Window-Eyes screen reader پرداخته شد که مکن است اروری رخ دهد و مانع از عملکرد مورد انتظار برخی ویژگی‌ها شود.
 • به مشکلی که هنگام ریست کردن کامپیوتر شخصی شما، تنظیمات اجازه اپلیکیشن‌های شما را حفظ می‌کند رسیدگی شد.
 • به مشکل  قابلیت اطمینان سیستم در برخی سناریوها هنگام آپگرید از ویندوز 10، ورژن 1703پرداخته شد.
 • به مشکل ثبت دستگاه در پایپ لاین داده تجاری سازمانی ویندوز رسیدگی شد.

در این بیلد چهار مشکل شناسایی شده که باید از آنها آگاه باشید:

نشانه‌هاراه حل
مایکروسافت در حال بررسی گزارش‌هایی است که بیان می‌دارد تعداد کمی از دستگاه‌ها ممکن است بعد از نصب به‌روزرسانی‌ها در اولین تلاش برای ورود به سیستم با صفحه سیاه مواجه شوند. برای رفع این مشکل، Ctrl+Alt+Delete را بفشارید، سپس در سمت راست قسمت پایین صفحه نمایش Power button را انتخاب و پس از آن Restart را انتخاب کنید. اکنون دستگاه شما باید به طور معمول راه‌اندازی شود.

مایکروسافت در حال کار برای یافتن چاره و راه حلی است و به‌روزرسانی جدیدی در آینده ارائه و منتشر خواهد کرد.
بعضی از عملیات‌ها، مانند تغییر نام، که شما آن را بر روی فایل‌ها و یا پوشه‌هایی که روی یک Cluster Shared Volume (CSV) هستند، انجام می‌دهید ممکن است با ارور " STATUS_BAD_IMPERSONATION_LEVEL (0xC00000A5)" همراه شوند و انجام نگیرند. این در زمانی اتفاق می‌افتد که شما این عملیات را از یک فرآیندی که امتیاز administrator ندارد، بر روی گره مالک CSV انجام می‌دهید.مراحل زیر را انجام دهید:

- این عملیات را از یک فرآیندی که دارای امتیاز administrator است انجام دهید.
- این عملیات را بر روی گره‌ای انجام دهید که مالکیت CSV نداشته باشد.
مایکروسافت در حال کار برای یافتن چاره و راه حلی است و به‌روزرسانی جدیدی در آینده ارائه و منتشر خواهد کرد.
بعد از نصب KB4493509 ، برخی از دستگاه‌هایی که پک زبان‌های آسیایی نصب شده دارند ممکن است ارور " 0x800f0982 – PSFX_E_MATCHING_ COMPONENT_NOT_FOUND." را دریافت کنند.1- پک‌های جدید زبان نصب شده را حذف نصب کنید و دوباره آن را نصب کنید. برای دستورالعمل‌های مربوطه " Manage the input and display language settings in Windows 10" را ببینید.

2- در بخش Windows Updates گزینه Check for Updates را انتخاب کنید و به‌روزرسانی تجمعی April 2019 را نصب کنید. برای دستورالعمل‌های مربوطه " Update Windows 10 " را ببینید.
توجه داشته باشید اگر دوباره نصب کردن پک زبان مشکل را برطرف نکرد، کامپیوتر خود را به صورت زیر ریست کنید:

1- به مسیر Settings app > Recovery بروید.
2- گزینه ریکاوری Get Started از بخش Reset this PC را انتخاب کنید.
3- Keep my Files را انتخاب کنید.

مایکروسافت در حال کار برای یافتن چاره و راه حلی است و به‌روزرسانی جدیدی در آینده ارائه و منتشر خواهد کرد.
بعد از نصب این به‌روزرسانی، ممکن است در استفاده از Preboot Execution Environment (PXE) مشکلاتی به وجود آید که یک دستگاه از یک سرور پیکربندی شده Windows Deployment Services (WDS)، با استفاده از Variable Window Extension آغاز به کار کند. و این ممکن است باعث شود در حال دانلود یک عکس اتصال به سرور WDS به طور دائم پایان پذیرد. این مشکل بر روی کلاینت‌ها یا دستگاه‌هایی که از Variable Window Extension استفاده نمی‌کنند، اثری نمی‌گذارد.برای مقابله با این مشکل، با استفاده از یکی از گزینه‌های زیر Variable Window Extension را در سرور WDS غیرفعال کنید.

گزینه 1 :
یک Administrator Command prompt باز کنید و موارد زیر را تایپ کنید :
Wdsutil /Set-TransportServer /EnableTftpVariableWindowExtension:No

گزینه 2 :
از رابط کاربری Windows Deployment Services استفاده کنید.
1- Windows Deployment Services را از قسمت Windows Administrative Tools باز کنید.
2- Servers را باز کنید و بر روی سرور WDS کلیک راست کنید.
3- properties آن را باز کنید و در تب TFTP باکس Enable Variable Window Extension را تهی قرار دهید.

گزینه 3 :
مقادیر رجیستری زیر را 0 قرار دهید :
“HKLM\System\CurrentControlSet\Services\WDSServer\ Providers\WDSTFTP\EnableVariableWindowExtension”.

بعد از غیرفعال کردن Variable Window Extension سرویس WDSServer را ریستارت کنید.
مایکروسافت در حال کار برای یافتن چاره و راه حلی برای این مشکل است و به‌روزرسانی جدیدی در آینده ارائه و منتشر خواهد کرد.

و مثل همیشه، این به‌روزرسانی اختیاری است ، و این بدان معناست که اگر تصمیمی برای نصب آن ندارید، این اصلاحات در Patch Tuesday الزامی ماه آینده نصب خواهند شد. شما می‌توانید به صورت دستی از طریق گزینه checking for updates در Windows Update آن را دانلود کنید، اما در نظر داشته باشید که به صورت خودکار نصب نخواهد شد.

منبع :

NEOWIN

192 پست
نجمه عنایتی
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , ,